Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26x1.50 maxxis silik lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında pirated tarafından paylaşıldı.

1. pirated

pirated Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.Ben içve dış olmak üzere bugün lastik aldım.1.50 çok mu ince dir bana hız kazandırır mı? Daha kullanmadım onun için size soruyorum.Şimdiden teşekürler cvplarınız için:D

LÜTFEN BU LASTİK HAKKINDAKİ BİLGİLERİNİZİ YAZINIZ!!!

2. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    daha akıcı gidersin elbette biraz daha lastiğin sürtünmesi yarı yarı ya düştüğü icin rahat ve hızlı gidersin tabi bu sana bağlı

3. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar

Maxxis 26'' 1.50 tekerlek marka olarak çok kötü değil,dişleri çok ince asfalt vb. yollarda harika performans sağlıyor buna garanti verebilirim... Ancak çok taşlı,çakıl dolu vs. yollarda denge kaybı çok çok fazla olacaktır...

Saygılarımla...

lindemann bunu beğendi.
  4. pirated

pirated Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler cvplarıız için bugün denedim lastiği ve anlamadan 99.4 ü gördü km saati.Çok şaşırdım.Yol tutuşu mükemmel.Viraja girdim yatırdım ve pedaller yere süttü çok güzel di.Bisikletim şimdi daha da zevklendi:D

5. pirated

pirated Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletim salcano ephesos salcano bölümünde memnun olmadığımı söyledim ama şimdi çok rahatım çok hata yaptığımı düşünüyorum.Sizce dişli lastik alıcam hangi ölçülerde olup hangi lastiği kullanmammı tavsiye edersiniz.Maxxis mi yoksa michiler mi alıyım tavsiyeniz nedir cvplarınız için şimdiden teşekkürler...

6. Emir Yüksel

Emir Yüksel Aktif Üye

Seviye:
    bu doğru değil mi, 100 km/h olarak, yani hata yok mesela km saatinin tekerlek çapı 1,50lik lastiğe göre ayarlandı vs..
    eğer öyleyse tebrikler, bu arada ön maşa amortisörsüz yani rijit mi?

7. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    o ne kadar fark eder kı mesela genelde 26 inç ıcın 2080 mm onerılır ben olctum 2040 cıktı onu kullanıyorum bu da yaklasık %2 lık bı fark yanı 100 degılde 98 gosterıyo :):)

99 cok cok yuksek bı hız bence ya km saatı kokten kafayı yedı yada ayarlarken ilk haneyı yanlıs gırdın :) YADA tebrıkler .. :)

8. pirated

pirated Aktif Üye

Seviye:
    Yanlışlık yok 1ay önce cst china malı dadik lastikle 93.5 yaptım bi yanlışlık yok düz yolda 45 zorlarsam 60 a yakın geliyor hafif rampada 99.4 amasör de dandik rst çapa havalı :D loak aout bile yok sadece yükseklik ve sertlik ayarlı.Km yide sağlam dır şaşmaz diye biliyorum!!!

9. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    tebrk ederm o halde ne diyeym :)

pirated bunu beğendi.
  10. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    İstanbulda hele birde dün o hıza ulaşmış olmanız mümkün değil, aşırı rüzgar vardı.

Bir Salcano Ephessos (Aynısı kardeşimde var) için 99,4 çook yüksek bir hız. Eğer kilometreniz çin malı ise lastik ölçüsü girilmeden takıldığı için yanlış ölçüyor. Mesela bende Sigma 506 km var, diğer bisikletimde çin malı bir hız göstergesi var, aralarında km farkları oluyor ve bu km farkı hiç bir zaman sabit çıkmadı, hep değişti.

O yüzden önce km'nizi bir ölçtürün, birde o rüzgarda 99,4 gibi bir hızla bisiklette durabilmeniz olanaksız, çünki biz dün turdaydık.

1. Bisiklet Bianchi SLR 200 yol
    2. Bisikletimiz Bianchi Ultimate 2007 MTB ince lastik
    3. Bisikletimiz Salcano Ephessos kalın lastik

Eğer Salcanonun ayna kolunu değişmediyseniz, o dişliler 99,4 yapmaya uygun değil.

Bence km'de hata var.

11. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
    Eğer halen 99.4 yaptığınızdan eminseniz, (ki, Salcano 44 dişli ayna kola sahiptir, ön amortisörlü ve kilit mekanizması yoktur.) bizim grupta İstanbuldayız, tanışmak isteriz bize o hıza nasıl çıkabildiğinizi anlatırsınız bizde bu tekniği öğreniriz.

Dün ben, kardeşim ve yeğenim 120 km yol gittik, öyle çok rüzgar vardı ki, yol bisikleti sağa sola savruluyor ve zor hakim oluyorduk, bazen Ephessosumuzda dengeyi kaybedip yolun dışına taşıyordu, ve en yüksek hızımız 78 oldu, bu hızı ise Rüzgara karşı SLR200 yol bisikleti ile en hızlımız yeğenim yaptı.

Sonra ben ince tekerleklere sahip (1,15) Bianchi MTB ile 73 km yapabildim.

Ephessosu ölçemedik, ona binen hep en geride kalıyordu, lastikleri çok kalınıdı, 1,95'lik lastikleri vardı.

polo34 ve tuninger_haa bunu beğendi.
  12. pirated

pirated Aktif Üye

Seviye:
    Km de hata yok rüzgara karşı kullandığımı kim söyledi ki sana.Rüzgarı arkama aldım:D

13. pirated

pirated Aktif Üye

Seviye:
    suzun kopru ben sizi heralde tanıyorum sizi ben sirkecide görmüş olmam lazım sende.Aslı bisiklette.Sakallı slr 200 e sahip bi kullanıcısın yanındada bianchli uzun biri vardı ertesi günü sizi cankurtranda gördüm konuştuk yanındakide hareket falan yaptı...

14. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşlar iyi güzel de kimse hangi model lastik olduğundan bahsetmemiş.Ben de 1 ay önce Maxxis Detonator modeline geçtim.Yarı slick yol lastiği.Çok rahat ve kullanışlı.Kış için de Maxxis Tomahawk lastiklerim duruyor.Sanırım bahsi geçen lastik Detonator.Çok güzel bi seçim yapmışsınız.Zaten sorarsanız bisikletçilere çoğu tavsiye eder.Bu lastik bir mtb nin yolda nasıl gidebileceğini ortaya koymuş bana göre.

15. pirated

pirated Aktif Üye

Seviye:
    ondert bu resimdeki lastik yagmur lastiği demi???

16. volkankültepe

volkankültepe Aktif Üye

Seviye:
    maxxis detanator şiddetle tavsiye edilir.... 3-4 bin km yi geçti patlamadı tol tutuşuda harika ve agır deiğil daha ne olsun

17. teampasha

teampasha Forum Demirbaşı

Seviye:
    99,4km olayını tekrar bi düşün istersen, hemde anlamadan yaptın, daha gidecekti yani bıraksan... :D

ozgur_jeo bunu beğendi.
  18. Süleyman Uzunköprü

Seviye:
    Evet şimdi hatırladım. Ancak şunu söyliyim, 99,4 değil 75 yap yine yeter. Yaşında çok genç eğer diyorum o hızı yaptıysan, km'ni bir araba ile dene bakalım doğru mu?

Eğer 99,4 yaptı isen ve hala bisiklet üzerinde isen sana tavsiyem yarışlara katılman ki, bu çok büyük başarıdır. O gün esen rüzgar öyle böyle bir rüzgar değildi, sadece arkadan esmiyordu, bazen sağ ve soldan dengeyi bozacak şekilde de esiyordu.

Demek istediğim şu, yeğenim var 16 yaşlarında en hızlımız odur. Grubumuz yavaş bir grupda değil, 120 km yol yaptık, çok uzun yokuşlar vardı 73-78 gibi hızlara ulaşabildik, rüzgar yüzümüze, sağımıza ve solumuza esiyor bizi savuruyordu. Bu hızımız SLR 200'e ve Ultimate 1,15 lastikli bisiklete ait.

Rüzgar arkamızdan esse bile, sağa sola savurduğu için denge sağlayamadık. Deryarden faydalansak bile yeterli olmadı, rüzgar arkamızdan neredeyse hiç esmedi, gelirkende giderkende rüzgar bize karşı esiyordu.

Eğer sen diyorsanki siz İstanbulun Merkezinden uzaklaşmışsınız, rüzgar burada ve orada aynı değildi, ardımdan esiyordu ve savurmuyordu, rüzgarın etkisi ile pedal boşa dönmeye başladı 27. vitese geldim, artık pedal gücünü bile aştım, rüzgar ile birlikte 99,4 yaptım inanmıyorum demem, inanamıyorum derim.

19. pirated

pirated Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bugün sirkeci efor bisikletteki uğur abime baktırdım km de sorun yok ama ayarlama yanlışmış.Düzelttirdim size en yakında orda deniyeceğim en yüksek hız ne olucak söyliycem normalde 2080 olması gerekirken benim ki 2110 du çooook çoook özür diliyorum ama en yakında orda aynı hızı yapmaya çalışıcam...

Tekrar çoook özür dilerim :D

Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.
  20. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hyr yağmur lastiği değil.Geçiş lastiği diyebiliriz.Yarı slick lastik.Asfaltta,şehir içi yollarda,hafif yağmurlu havalarda da kullanılabilir.