Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26jant için slick lastik tavsiyesi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Emre TAŞCAN tarafından paylaşıldı.

1. Emre TAŞCAN

Emre TAŞCAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, 26jant için 1.00 ile 1.40 arası kalınlıkta slick ve kevlar yapıda olarak hangi lastiği tavsiye edersiniz? Şu anda aklımda 1.00 olarak Hutchinson Top Slick, 1.35 olarak Schwalbe Kojak ve 1.40 olarak Michelin XCR Road var. Bu modelleri kullananlar varsa yorumlarını alabilirmiyim. Ayrıca bunlar dışında önerebileceğiniz lastik var mı?:rolleyes:

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    İmzamdaki linklerde bulunan cst 1.15 i biliyormuydunuz ?
    Piyasada bulunan Hutchinson Top Slick de hoşuma gitti ama denemedim ve biraz fiyatlı ama oldukça hafif...

Emre TAŞCAN bunu beğendi.
  3. Emre TAŞCAN

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Hımm bilmiyordum, teşekkür ederim.:in: Peki ağırlığı, dayanıklılığı ve patlamaya karşı direnci nasıl bu lastiğin? Bide fiyat ve resmini bulamadım internette. Aslında bu Hutchinson fena aklımı çeldi, tartıda 200gr ağırlığı görünce aklım başımdan gitti:D ama netteki yorumlarda genellikle çabuk aşındığı ve patlamaya karşı dirençli olmadığı söylenmiş, aklım karıştı tabi şimdi..

4. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    cst 1.15 kullandım.Eger kevlar olması o kadar önemli değilse güzel bi lastik tek sorunu janta takıp çıkarmak bela..

5. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Cst 1.15 kevlar değil.Janta takması da hayli zor ama dayanıklı ve hızlı bir lastiktir.
    3 seçenekten en hafifi ve hızlısı tabiki Top Slick.Zemine değen yüzey daha dar olduğu için sürtünme oranı çok daha düşük.Yüksek hava basılabiliyor.
    Fakat sadece otoban kalitesindeki asfalt zeminler için üretilmiş.Eğer böyle yollarda kullanacaksan çabuk erimez.
    Kojak'ın da ağırlığı Top Slick'le aynı sayılır.Daha geniş sadece.
    Xc Road, aralarında yol tutuşu en iyi olanı.Çünkü daha geniş.Bizim yollarımıza biraz daha uygun bir lastik.
    Bunun ayarında olan imzamdaki Maxxis Xenith'ler de var, 1.5" full slick ve 360gr.Ülkemizde satılmıyor.Bunları uygun fiyata satıyorum fakat kaymak asfaltta kullanılmaları gerekiyor.

6. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Selam test yazımda lastik hakkında sorduğun tüm bilgiler mevcut: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=17596

En çok bu lastik üzerinde geçiriyorum vaktimi, çok sağlam çok iyi yol tutuyor, sürüşü çok zevkli ve çok ucuz, tek kusuru azıcık ağır olması kalıbına göre ama çok sorun değil bence, istanbul yollarına da çok uygun...

7. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Fatih hangi cantta bu sorun yaşandı acaba ? Ben iki değişik model zac19 a takmıştım son derece kolaydı takılması ve inanılmaz iyi oturdu en ufak bir balans dahi yapmamıştı.

8. Emre TAŞCAN

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.:in: CST'nin fiyatı gerçekten çok iyiymiş ama oldukça da ağırmış o konuda hayal kırıklığına uğrattı beni.:( Bugün Aktif Pedal'da Specialized Fatboy modelini gördüm, her ne kadar kevlar olmasa da tam slick 1.25 ve 350gr ağırlığa vede marka ismine rağmen makul sayılabilecek fiyatıyla aklımı çeldi. Eğer yanlış söylemedilerse tanesi 15€. Ayrıca nette okuduğum yorumlarda çok olumlu yönde, özellikle patlamaya karşı. Aslında ilk tercihim halen Hutchinson Top Slick'den yana, hem hafifliğiyle hem de 26x1.0 olması beni çok cezbediyor ama fiyatıda 30€ ile oldukça fazla, bu da karar vermemi zorlaştırıyor.:confused:

9. tansu berkay

tansu berkay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    hutchiason top slick lastiği nerede bulabiliriz acaba benimde ilgimi çekmeye başladı. nerede satıldığını bilen varmı acaba.

10. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Mavic XM117 çember 1.0" lık lastikleri de alabiliyor fakat hem telli yapısından hem de inceliğinden dolayı zor yerleştirdik.Tabi çembere ve iç lastiğin şişiklik oranına göre değişebiliyor ama ben de halen kullanıyor olsam da yollarda patlamasın diye dua ediyorum :)
    Patlamıyor da :)

Hakan Yazman bunu beğendi.
  11. Emre TAŞCAN

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
  12. kabuscobar

kabuscobar Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir tavsiyeye de benim ihtiyacım var. MTB ye uygun slick lastik yine 26" ama hız açısından yüksek performans vermeli ve asfaltta en az 5000km gidecek, patlayamaya da dayanıklı olacak. Özellikle tekrarlıyorum arkadaslar MTB için üretilmis olacak road için değil. Önerileriniz Türkiyede satılan bir lastik olsun lütfen. Teşekkürler