Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'' 262 km nedir''

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    262 km kartepe otelin hikayesidir,,,,,2009 dan rövanşı olan varmı,,,
    benim var 262 km ile ,,,,,,
    evet bu olayın en çekilmez yanı ise dönüşün aynı olması ,,,,,,,,,,,
    araya giderken tren miren feribot sokmadan kartepe otele ulaşmak ,,,,,,,,,,
    zirve için benim bisiklet artık uygun değil ,,,,,,,,,,,,
    erken açtımki topik patlasın ve araya antremanları koyalım duyurularını burdan yapalım,,,

antreman yaparak kartepe otel olayını gerçekleştirmek,,,kışın durmadan çalışma uzun mesafe yapacağız el mahkum,,,,,bıçkıdereler ve gene bıçkıdereler ,,,,,6 ay var ,,6 ıncı ayın sonunda son pazar 262 km yi tepmece ,,,

güzergah,,,,,,,,,,,,

bostancı, çıkış saati avrupa yakadan gelecekler için saat 08.30 dur
    2009 da saat 04.30 da çıkılmıştır,,,,
    şimdi karanlığa kalma derdimiz yok kalalım önemi yok ,,,bi gün sele üstünde gider,,,gece olunca arka spot gerekecek tabi ve ön far ama karanlık yollar yok hep tem ve aydınlık olacak,,,
    bu turda süpriz bi forma giyeceğim ama söylemem kısa kollu olacak ,,
    evet semir ile gebze üzerinden gitmiştik çok sürat yapmıştık 40 derecede bizi yakaladı kartepe rampaları 73 km nin üstüne gelmişti orda diz çekmedi,,,,kartepe etaplarında en çetini 2009 yapılan idi bostancı kartepe bostancı,,,270 km ve ben 150 inci km de bitirdim ,,,
    bu olaydada belki 200 km bitirir trene binerim gece 24.00 son tren ,,,,,,,,,,,,,,,,,maksat trenle gitmemek gücümüzün bittiği yerde trenle dönmek ama kartepe otele çıkmak 18 km rampayı almak ,,evet
    08.30 da aportingen ver elini izmit,,,,maşukiyeden çıkarak suadiyeden inmece ve aport bostancı,,,,dediğim gibi dönüş serbesttir kesilen suadiyeden sonraki tren istasyonundan trene biner ,burda amaç yarış değildir kendimizi zora hazırlamaktır tabi 6 ay boyunca bu topik çalışacak buradan kartepe için en iyi güzergah bıçkıdere etabında buluşacağız anadolu yakada çalışmalar 6 ay devam edecek ve 6 ıncı ay sonunda bismillah deyip gideceğiz,,,,
    evet balık hafızalı bi millet olduğumuz için bu kartepe otelin ne çetin bi güzergah olduğunu tüm istanbulda bisiklet kullanan arkadaşlar tatmalı ,,,işin zoru budur 262 km dir bi günde alınacaktır alamayan trenle dönecektir bende dahil ,,,,evet bu işe soyunabilecek arkadaşları bekliyorum isim vermiyorum onlar bilir kendini,,,,
    evet yol bisikletinde olanlar son derece şanslı olacaklardır baştan söyleyeyim ,,,tabi kondüsyonlarıda varsa kısa zamanda bitireceklerdir,,,

evet kartepe bitmez senede bi adet kartepe etabını reva görmeyelim ve onunda zoruna talip olalım ama tabi antremanlara devam edelim,,,

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1 adet maraton 102 km de çereze tekabül ediyor....

bahtiyar közen bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    doğru soner şimdi 262 km ultra ıronman tur olmakta bi günde ,,biliyorsun 160 km den başlıyor ıronman turlar 200 -250- diye gidiyor,,,şimdi 200 km yi bi günde herkez alabilir ama burda biliyorsun tam 113 km sonra 18 km lik rampa tırmanışı olması işin zoru yani düz yol yok sonra suadiye paso iniş ve izmite kadar düz yol dil ovasında bi tırmanış ve arkasından gebzeden tuzlaya kadar 10 km de aralıklı hafif tırmanışlar,,işin en kötüsü aynı yolun alınması başka alternatif yol yok keşke olsa idi,,,,,
    alternatif olarak suadiyeden direk gölcük e devam ederek topçulardan feribot yapmaca ve gebzede işin bitmesi bi alternatif bu olabilir çünki sonuçta aynı yolu gerisin geri almak istemeyebilir insanlar ,,,dönüşte iki araç devreye giriyor tabi mecburen feribot ve gebze banliyö,,,bakalım talip olacakmı bu olaya,,

bahtiyar közen ve sonEr´´ bunu beğendi.
  4. Çagatay Çimşit

Çagatay Çimşit Kıdemli Üye

Seviye:
    Kartepe yapılacaklar listemde var belki bu şekilde olur :) Takip ediyorum.

bahtiyar közen ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çağatay bey bu maceraya bence girelim,,,mayıs ayının son pazarı,,,
    ogünde bence kaçırmaz bu olayı,,,

6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

scott scale premium,,,,5.997 gram yani 6 kilo karbonun en hafifi,,,,,bu bisikletin kompenantlarına nefes yetmez bi senede ben bu bisikletin kompenantlarını yerim ondan sonra sponsör aramaya bakarız dehşet para bu bisiklet,,,,,benim bisiklete 4 kilo takıyor,,,

7. yilmaz kaynak

yilmaz kaynak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kartepeye talibim. Anadolu yakasındaki antremanlar bize pek uymuyor ama bizde boş durmuyoruz tabiki cumartesi tekirdağ yapıcam pazar günü de ordan edirneye geçicem. Benim için hedef Edirneyi 12-11 saatte alabilmek eğer kondisyonumu o seviyelere çekebilirsem kartepe olayına varım.

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet yılmaz edirne olayını bi iki kez yapmaca ve hatta mayıs ayında bi adet yapıp, mayıs sonuna beraber bu güzergaha dalmaca biz bıçkıderenin ve şilenin rampaları ile boğuşacağız bir değil iki değil bi kaç kez yapmaca bu kış yatarsak bence unutalım kartepe oteli 262 km yi,,,bu iş gerçekten zor ,,dönüş büyük olasılıkla topçulardan olur ve gebzede biter son kalan 40 km yi düşersen bu tur
    222 ye bağlanır genede az değil 200 km nin üstü gerçekten çetin olacak evet dönüş bence en uygunu suadiyeden gölcük e ordan karamürsele ve topçular dönüşte hatırı sayılır rampa olduğunu zannetmem belki gölcükte olabilir dönüşü hiç yapmadım ordan,,,şimdi gidişi izmite kadar epey yaptık sayılır ta maşukiyeye kadar olan yolun tamamını biliyorum ve hatta kartepe otelden suadiyeye kadar inen yoluda yalnız dönüşte rotayı tam yazacağım hiç girmediğim yollardan gideceğim bunun için tek tek caddeleri yazarak gölcük istikametine güneyden çıkmaca,,,,evet ısı o gün yüksek olacaktır,,bu bize koymaz,,,,soğuklarda gidilmiyor yağmurda hiç gidilmiyor,,,

9. semir karabulut

semir karabulut Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :D Pek çerez gibi gelmedi bana ama ben de varım:D

10. Adem Dualı

Adem Dualı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kartepe olayını kavyarana kadar durmak yok çalışmaya devam ozaman. başarılmayacak birşey yok tabi inanmak ve çalışmak lazım, hafta sonlarına denk getirirsek güzel olur antremanları, iş dolayısı ile

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    semir hazırlanacağız bura için bıçkıderelerde ,,,,,,,,,,,

:in: :in: :in:

bahtiyar közen ve semir karabulut bunu beğendi.
  12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    adem ,ekip yavaş yavaş toplanıyor ve mayıs sonuna kadar çalışanlar( bütün kış boyunca )bostancı- kartepe otel -suadiye ve gemlik-topçular ve gebzede işi bitirerek 222 km de hesabı kapatır ,,,,,
    yalnız avrupa yakadan gelenler geldiği yerden itibaren hesap yapacak gidiş ve dönüşü 30 km dersek, avrupa yakaya bu tur 252 km ye mal olur ,oldukça ürkütücü bi km tabi,,,

bahtiyar közen ve Adem Dualı bunu beğendi.
  13. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yılmaz garipçe turu senin için nasıl geçti onu düşün önce.kartepeyi çarpı 10 falan düşün.belki daha da sert. bu yaz tekirdağa ve edirneye de gittim.edirne bizim için 7-8 saat gibi geçti.ama yolları antremanlık yollar değil.kartepeye o yollarda antreman yaparak gitmen zor.rampa turlarında boy göster.yoksa suadiyeden dönmek zorunda kalırsın kardeşm.

bahtiyar közen ve yilmaz kaynak bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    valla yılmaz kurtdoğmuşa geldi teker sürekli patladı gerçi 10 kere 10 eder kartepe otel rampa 18 km valla bu olayın zorluklarını anlatayım en iyisi,,,çünki burda klavyeden davulun sesi hoş geliyor,,,,
    sene 2009 ,,,,,04.30 da harekete geçen 14 adam var idi ve tempo deli gibi idi tabi bu tempoya dayanamayan 2 kişi fire verdi ve hatta bi arkadaş artık bu foruma uğramıyor yorgun olduğu için yerdeki su borusunun üzerinden geçerken dengeyi kaybetti ve düştü akabinde diz yarıldı ve ona eşlik eden diğer arkadaş ile dönüşe geçtiler,gebzeyi geçmiş idik tekrar tempoye geçildi ve tam izmite gelirken önümde giden arkadaş kırık camı farketmedi arka teker yarıldı etti 3 üncü fire gerisin geri döndü,,,evet geriye kalanlar devam hurra deyip haldır huldur basarak geldik suadiye girişine ve orda soluklanma oldu tam 103 km basarak gelindi saat tam 11.00 civarı idi..arada mola oldu tabi bu iki kaza ve arkada kalma olayları bize vakit kaybettirdi şimdi sürekli basanlar beklemek durumunda olmayacak bu 222 km de,,,evet esas zor olan yola girildi suadiye ölüm rampaları ısı 40 derece oldu ve 30 ağustos 2009 senesi,,,,ve haliyle rampada kopmalar başladı ve sonuçta zirveyi sekiz adam gördü ben ali emre ,suha ,volkan akboga,aytekin erzan,evren, harun ,koray ,
    sado,hakan,ve izmitten fatih dost malesef deyip zirveye gelmediler,,
    hakan,koray ben sado tren ile döndük fatih dost izmitten katılmıştı o gene izmite döndü ve 270 km yi 6 adam aldı evren -harun-suha -aytekin,volkan,ali emre,,
    oldukça çetin bi kartepe idi ben 150 km bitirdim olayı ama suadiye rampalarını hesaba katarsak daha fazla km yaptık tabi,,,,
    evet sonra bi daha kartepe aklımıza geldi, bu sefer dedik arkadaş banliyö treni ile gidelim gebzeye gittik kasım ayı idi dehşet soğuğu zirvede gördük 1640 da ben aytek onur berberci,,,,,bu turda benim arka göbek sorun çıkardı ,,,,
    gebzeden bastık ve suadiyeye 63 km sonra gene girdik suadiye rampalarına ordan kartepe otel ,otelden zirve ve iniş kuzu yaylasından maşukiye ve tren,,,,
    evet tekrar bi daha yapalım dedik gene aynı durum gebzeye tren ile ben volkan akboga ve aytek haldır huldur bastık 63 km gene aynı yol suadiye rampaları ama bu sefer kartepe otelde kalındı sonra dönüldü,,,
    son zor etab semir ile yaptık gebzeden bastık mayıs ayı idi 63 km sonra direk maşukiyeden çıktık suadiye tarafına girmedik ama ben bu turda az kalsın sakatlanıyorum diz çekmedi ve kuzu yaylası girişinde durdum ...semire kroki çizdim o kuzu yaylasından zirveyi tek başına buldu onu bekledim kuzu yaylası girişinde ve sonra aynı yerden döndük,,,,
    evet bunun dışındada kartepeler oldu doğu ekspresi ile gidildi arifiyede inerek 80 km etap tamamlandı tabi zirve alındı 5 temmuz 2009 ve 2 ağustos 2009 bunlar kolay kartepe turları idi ,,evet haydarpaşadan adapazarı ekspresine binerek büyük derbentte inmek ordan zirveye çıkmak sonra aynı yere gelmek artık işin kolay yönü idi bu kolay yön artık beni çekmemeye başladı,,,
    evet bu olay 222 ye bağlanacak gidiş farklı dönüş farklı tam ring bi kartepe olayı işin en zoru 113 km sonra maşukiyeden başlayan 18 km lik eğimin 9 olduğu rampalardır kartepe otelden sonrası çok kolay paso iniş ,,,,,,,bu turda kartepe otelin orda dönüşü gebzeye yapıp yapamıyacaklar belli olur en kötü ihtimal yapamayacağım diyenler aynı yönden inerek büyük derbentten trene binerler diğer yapacaklar ise suadiyeye inerek o istikametten gölcük -karamürsel yönüne dönerler ,ve tabi topçular,,durum budur ,,,,,

bahtiyar közen ve yilmaz kaynak bunu beğendi.
  15. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    garipce turunda , o tura kadar 25 gun bisiklet surmememe ragmen ben pek zorlandigimi dusunmuyorum. cunku ozkan abinin temposuna yetistim hep onun arkasindaydim.
    Ben kartepenin zorluk derecesini biliyorum bunun yaninda kendi kondisyonumuda biliyorum ben sadece pazardan pazara hobi olsun diye bisiklete binen birisi degilim hafta ici en az 2 gun okula gidip geliyorum onun disinda bizim uninin turlarina katiliyorum onlar olmaz ise facebooktaki grupla bi yerlere gidiyoruz.Ben bisikleti alali 3.5 ay oldu su an 2400 kusur km deyim (kolumu catlatip 25 gun kaybetmesem daha yukari cekerdim
    ) gunluk ortalama 22 km ye tekabul ediyor. Sandiginizdan daha kuvvetliyim bence:in:

Kartepeye gidilecegi zaman eger kendimi yeterli gormessem gitmem ki kudret abi biliyor iznikte antreman yapamadik hava sartlarindan dolayi ben konaklamali yapicam dedim cunku zorlamak istemedim.ille de kartepe deyip yollara dusmem olayin farkindayiz:)

16. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Antreman yeri olarak tavsanli ahmediye mahmudiye yolu vardi ya yalovadan iznike , ben ileri ki zamanlarda kaplica turlari yapicam oraya gunubirlik. ziki hazirlanacam yani kartepeye :in:

17. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet yalnız yılmaz 160 km lik etaplarda hazırlanmaca şimdi bu anadolu yakada bıçkıdere olacak bu kış,,,şimdi şöyle yap bence topçulardan tavşanlı ordan ahmetli ve ömercik ve çakırlıdan sahile inmece ama orhangazi tarafından giderek güneyden alıp iznik e gelmece dönüşü ise boyalıcadan çıkarak topçular yapmaca evet 100 km yi geçer şimdi sonerin dediği doğru olmakta 222 km hazırlanmak için 160 ları götürmek ve hatta 180 lere dayanmak lazım 100 km lik antreman çerez oluyor 222 km yi alabilmek için birden fazla 160-180 leri almak gerekecek tabi süre yaklaştıkça işi yoğunlaştırmakta fayda var,,nisan ayı çok yoğun olacak ve mayısın pek sonuna kalmadan işi bitirmece ne sıcak ne soğuk bir güzel havada bu olayı gerçekleştirmek,,,
    bir alternatif ise şu,,,
    adapazarı ekspresine binerek saat 08.10 da büyük derbentte inip 20 dakika ısınıp kartepe otele çıkıp ve suadiyeden inerek dönüşü izmitten yaparak dil ovası ve gebzeyi geçerek bostancıda bitirmek bu tur bize 150 km ye patlar maşukiyeden 18 km rampayı hesaba katarsan 180 km lik bi olay olur tabi bu daha kolay olur ,,,

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    kartepe zor olanlar,,,

1- 262 km bostancı-kartepe bostancı tabi kartepe otel zirve değil ,,avrupa yakaya daha çok yazar 300 km bi günde olur bunu geçtik

2- evet bostancıdan kartepe otel ve dönüş güneye gemlik tarafından topçular ve gebzeden banliyö 222 km mal olur avrupa yakaya 252 km yazar

3- haydarpaşadan saat 08.10 dan adapazarı ekspresine binerek derbentte inmece ,,,,,kartepe otele ordan suadiye iniş izmitten dil ovası gebze ve bostancı 150 km avrupa yakaya yazar 180 km

Kemal Caner ve yilmaz kaynak bunu beğendi.
  19. yilmaz kaynak

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eger aylar oncesnden hazirliklar antremanlar yapilacaksa bence 2. yola gidilmeli eger hazirliklar tam olarak yapilamassa o zman mecbur 3. Cunku 150 km sizin icin 6 aylik bi hazirlik gerektirmez. 2. yola gore hazirlik yapilip duruma gore 3. yola gidilebilir.

20. Ekrem Erten

Ekrem Erten Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Avrupa yakadan gidecekler için yaklaşık olarak şöyle bir şey yapılabilir:
    http://www.mapmyride.com/routes/fullscreen/59539996/
    Dönüşte Yalova'dan feribotla Yenikapı'ya geçilir. Yaz tarifesinde Yalova'dan son feribot 21.45'te oluyor. O saate yetişmek lazım. 7'de Kadıköy'den çıkarsak 7.30'da Bostancı'da buluşup başlarız. Kabataslak hesapla 200 kmyi 14 saatte almamız gerekiyor. Bu da 15 km/s ortalama yapıyor. Kısaca bu rota yapılabilir. :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.