260 km yapacağım nasıl beslenmeliyim?

Clients

Üye
Tepki
145
İsim
Turgay
Bisiklet
Scott
@Sinan Sahinoglu
Şöyle bir ürün var 3 saatlik bir sürüş için bu ürünlari tüketmen gerekiyor. İngilizcen iyyise bir bak. Aynısı olmada bile bu ürünlere yakın ürün alabilşrsin 1 saatlik sürüş için 60 gr tüketmen gerekiyor. İlgilini çekebilir

(link)

Scudo

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Bir hafta önce 17 kiloluk tur bisikletim ve 11-12 kilo yükle 257km yol yaptım.
Hava çok sıcaktı ve yol çoğunlukla tırmanışlardan oluşuyordu.

İyi bir kahvaltı yaptım, sabah serinliğinde saat 6'da yola çıktım. Kısa su molaları dışında ilk 3 saat mola vermedim.
Ardından her saat ya bir meyve, ya bir iki avuç kuruyemiş, ya da cevizli sucuk gibi besinler tükettim. Öğlen sıcağı dayanılmaz olmaya başladığında molalarım sıklaştı. O süreçte maden suyu ve meyve suyu da içtim. 1-2 çikolata yedim. Kahvaltı dışında ana yemeğim turun sonunda Afyon girişinde oldu. Kas yıkımına karşı proteinli bir yemek yedim, çünkü sonraki gün de 220km yol yapacaktım :)
Yani sıkıntı yapmayın, çok özel bir şeyler yemeye gerek yok. Kişisel olarak da protein barlar yerine proteinli doğal yiyecekler yemenizi öneririm.

Bu da strava kaydı,
(link)

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Turun en geç iki gün öncesinden karbonhidrat-protein alımını arttır. Tur sabahı kahvaltını yap, mutlaka yumurta ye, soda iç. Sütün sindirimi zor olduğu için tavsiye etmiyorum. Su içmeye tura çıkmadan önce başla, eğer susadığında su içersen çok geç kalmışsın demektir. Ayrıca sürüş esnasında sık sık kuru üzüm, fındık, badem ve ceviz ye su ve muzu da unutma. Mola verdiğinde protein al. Son olarak turdan sonra kas kaybını azaltmak için 3 öğün protein ağırlıklı beslen...

Beslenmenin yanında diğer bir önemli konu da sürerken enerjinizi nasıl kullandığınız. Hızlı gitmeye çalışma, laktat eşiğini geçme. İdeal bir kadans yakala, pedala çok sert basma, soluk soluğa kalıp vücudunu yorma.

Can_517

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Diğer
Özellikle dönüşte Korudağı korkutucu. Konunun dışında özellikle neden Eceabat dedim kendi kendime. Kabatepe orman kamp konaklamaya kapalı. Adaya geçmeyecekseniz. Eceabata'a 4 km Kilitbahir köyü Tabyalar karşısı Panorama Pansiyon veya özel wc sorun değilse Hemen yanı Zargana plajını öneririm. Barakalar/Çadırlar cin mahallesi gibi. Genelliklede sağlam geyikler dönüyor.

Özgün

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
Özgün
Bisiklet
Salcano
Yoğun antrenman için en iyi ön hazırlıklardan biri kırmızı et yemektir, içindeki kreatin size güç verir, aminoasitler kaslarını besler. Tur öncesi akşam güzel bir miktar biftek yemek ertesi gün yapacağınız herhangi bir aktiviteyi net şekilde etkiler.