Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26 x 1.50 Lastik seçimi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında bisikletci tarafından paylaşıldı.

1. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Bu ara kendime 1 çift ince 1x50 lastik alıcam fakat karar veremedim .. Schwalbe marathon , Maxxis detonator .. Bu ikisi arasında kaldım .. Scwalbe nin agırlıgı 690 gr .. bizzat tarttım biraz ağır .. Fakat maxxis i tartamadım .. Detonatör ün agırlıgı nedir ? Ve birde hangisini tavsiye edersiniz ..

Yazın gelmesiyle birlikte lastik asfalta daha cok yapısacak ve o uzun yokuslarda beni cok zorlayacak ( okul ulaşımı ) ..

Farklı başka markada olabilir . Ben bu ikisine rastladıgımdan bunları koydum bu bölüme . Eger farklı tavsiyeleriniz varsa duymak isterim ..

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla ben schavalbe kullanıyorum bende marathon var 1.75 ağır bi lastik ama hiç korkmadan cam çivi vs gibi lastik parlatıcı unsurlara dalabilirsin... Yani ağırlığının karşılığını ömür ve sağlamnlık olarak fazlasıyla geri ödeyen bi lastik... Ben yaklaşık 4-5bin km dir kullanıyorum asfaltta eve geliyorum üstünden cımbızla takılanları temizliyorum daha hiç lastik patlatmadım bu kadar süredir...

3. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende Maxxis kullanıyorum. Bende Maratthon düşünüyodum, ama benim lastiğin yüzeyi dümdüz, diğeride pek öyle sayılmaz. Bende ikisi arasında kalmıştım ama Maxxis te kara kıldım. Nedenide lastiğin büyük bölümü düz. Yol tutuşuda çok iyi. Asfaltta, yağmurlu havada ön frene sonuna kadar basıyorum arka kalkıyor, hiç kaymıyor..;)

4. boreas

boreas Forum Demirbaşı

Seviye:
    ırc IRC AVANTAGEPRO var 26*1,50
    ağırlık:600gr falan
    lastik bu eskisin değişir. asfaltta nerde patlıcak lastik extradan ağırlık taşımak gereksiz...

5. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Irc Maxxis Schwalbe ve CST ... 4 secenek var .. Maxiis bana biraz garip geldi yüzeyi dümdüz .. Cazgır agırlıgını biliyomusun peki o lastiklerin .. ? Irc avantgard pro da fena deil .. En hafifi hangisiyse onu almak isterim ..

6. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    maxxis detonator çok ince slick gibi duruyor sitesinde 485gr yazıyo ağırlığı için ki bence gayet iyi...Ama fiyat/performans söz konusu olduğunda irc advantage pro en iyisi galiba...

7. boreas

boreas Forum Demirbaşı

Seviye:
    advantagepro 13-15ytl

8. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Maxxis super 485 gr toplamda cifti 1 kilonun bile altında olucak ozaman .. Teşekkürler Fiyatıda sanırım 20 usd civarında

9. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben 1.50 schwalbe kullanıyorum biraz ağır olması dışında çok memnunum bir lastik öneririm, yüzeyi düz olanları önermem tozda kayabilir...

10. cazgır

cazgır Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tozda kayıyor ama bu lastiği kullanıcaklarda zaten asfalt için almıyor mu?:) Maxxislerin asfaltta yola tutunuşu dümdüz olduğu için çok iyi yan taraflarını zaten kullanmıyorsun. Ama tozda çok fazla kayıyor, o doğru.

11. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Türkiye yolları kaymak gibi değil tozlu ve ıslak olabiliyor...