Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26 ve 27.5 arasındaki bağıntı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Onur Ali İmren tarafından paylaşıldı.

1. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba!

http://www.mtbtr.com/haber/haber.asp?kayitno=2702 linkte kısaca şuna değinmek istiyorum;

""" Fakat her halükârda 650b ölçüsünün yenilik denemeye meraklı bisikletçilere sunduğu en büyük avantaj yukarıda üçüncü maddede belirttiğimiz “elde bulunan ekipman” ile kullanılabilme özelliği. Denemesi bedava: lastiğiniz ile kadronuz/amortisörünüz arasında yeterli boşluk varsa tekerleklerinizi değiştirerek kendinize bir 650b bisikleti yapabilirsiniz."""

Arkadaşlar bu durumu bana açıklayabilecek var mı? Bu 29,27.5 furyası yok iken parça parça yükseltiyordum bisikletimi,gayette keyifli gidiyordum. Ama bunlar patlayınca ilgimi çekti. Yarışlar ve 29 a göre daha iyi olduğunu düşündüğüm için bende bu akıma uyacağım. 29 denemelerim de keyif alamadım. Ben bisiklete değil bisiklet bana sahipmiş gibi geldi. 27.5 denemedim ama bilgi sahibi olmak istiyorum.

Cevaplar için teşekkür ederim.

2. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bir abimin 29 bisikletine 27.5 jant seti taktık ve deneme sürüşü yaptım :) gerçekten bayağı fark ediyor, 26'ya göre ve 29'a göre daha atak ;) bir de 29 jantlarla bisiklet bende abide emanet gorünüyordu şimdi normal görünüyor :D

MehmetAliB. bunu beğendi.
  3. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Evet bende emanet gibi görünmesini istemiyorum. Pek sevemedim 29 kardeşimizi,şuan bu sebeple hiç parça falan bakmıyorum. Birileri bir şeyler biliyor mu acaba?

Beklemedeyim :)

Hiç mi bağıntı yok :)

4. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Kanımca 27,5 er'ler tutulacak,ancak bisiklet firmaları gelecek sezon 27 inch jantı deneyebilirler..

26 inch'lerin ise,efsanesi bitmez diye düşünüyorum. :)

5. mustafa bozkurt

mustafa bozkurt Yeni Üye

Seviye:
    26 ve 27.5 jant arasında fark nedir ?