26" tur bisikleti

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
selam arkadaşlar elimde kadro hariç bir bisiklet yapacak kadar malzeme var fazladan ve özellikle jant setimin mevcut olmasından dolayı 26" tur bisikleti yapmak istiyorum ancak bir takım sorular var kafamda konuda bilgili arkadaşların bana yardımcı olmalarını isterim şimdiden herkese teşekkürler.

1. soru : Alexrims Ace19 jant mevcut tur bisikleti oluşturmak için yeterli midir ? sonuçta bütçe kısıtlı herhangi bir negatif yönü olur mu?

2. soru : 28" tur bisikleti kadrosu alsam bu malzemeleri üzerinde dizebilir miyim yani 26" jant 28" kadroda olur mu? olursa nasıl olur? herşey ok ise performans nasıl olur?

3. soru sizce yapmalı mıyım böyle bir şey yoksa elimdeki parçaları nakite çevirip şöyle salcano city sport tarzı bi bisiklet mi almalıyım?

Okuduğunuz ve samimi görüşünüzü bildirdiğiniz için şimdiden teşekkürler.

Scudo

Murat Koç

Üye
Tepki
21
Salcano şehir bisikleti modelleri çok uygun fiyatlı. Benim çok hoşuma gitti. Öyle şüphe duyacağın bir bisiklet toplamaktansa, o parçaları satıp ucuz Salcano almak daha mantıklı olur kardeş. Ya da ikinci el tur bisikletlerine bakabilirsin. Salcano fiyatına daha iyi donanım sahibi ollursn.

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
28 kadroya 26 jantlar olur elbette ama sadece olur; bisikletin ön ve arka yüksekliği değişeceği için geometrisi de değişecektir. Bu da ihtiyacınız olan doğru kadro boyunu belirlemekte size sıkıntı çıkartacaktır. Ancak daha önce ne kullandım ne de kullanan gördüm bu şekilde; o yüzden tahmini şeyler bunlar.
Ama şöyle de bir şey var, boyunuza göre bir boy büyük mtb kadrosu alıp turlarda kullanabilirsiniz. Yani 17.5" kadro boyu için 19" gibi. Türkiye'de bu şekilde binen pek çok kişi var nihayetinde ve çoğu kişi de memnun.

Tahminim kadarıyla tur bisikletlerinin tek avantajı yüksek kadro boyu ve büyük tekerlek çapının getirdiği avantaj. Siz bu ikisini de ortadan kaldıracaksınız 28 jant uyumlu kadroya 26 jant lastik takarak.

Elbette tercih sizin.

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
@buğra kuddaş
teşekkür ederim açık bilgiler için benzeri şeyler aklımdan geçiyor kararsızlığımda zaten iyi olmayacağı yönündeki düşüncem sanırım biraz bekleyeceğim yeniden teşekkürler