Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26 lık şehir lastiği

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Aytaç Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Aytaç Kaya

Aytaç Kaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Sedona 701 MTB bisikletim var. 2.00 lık lastik bulunmakta. Şu sıralar daha çok asfaltlı yollarda kullanacağım dış lastik almayı düşünüyorum. 1.50 lik ile 1.75 lik arasında kaldım hangisi daha uygun kaçar? 1.50 çok mu ince, 2.00 a göre nasıl olur. Bir de varsa f/p olarak uygun olarak model fiyat verebilirmisiniz? Teşekkürler.

2. Umut Tekin

Umut Tekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben deneme amaçlı 1.75 rubena kullandım. 2.20 den sonra çok iyi geldi açıkcası. O yere sürtme hissi ortadan kalkmıştı. Ama deneme amaçlı en ucuz modellerden aldım sonradan her gün patlama oldu. Şuan 1.50 lik lastik sipariş ettim. Arkadaşım memnun. 1.50 sınır diye biliyorum daha altını takmak için jant felan degisiyon zaten. Daha fazla hız istiyorsan al 1.50 bence. O oran kücüldükçe yol tutuşun daha zor oluyor ama hızın artıyor.

Ben 2.20 den 1.75 e geçişte yol tutuşum pek değişmedi söylenenlerin aksine ya da dengeyi iyi sağladım :)

F/p oranı yüksek bana önerilenlerde şu var. http://www.decathlon.com.tr/26x150-Randonneaur-SehirArazi-Bisiklet-Lastigi,PR-15127.html. 10.000 kilometre yaptığını söyleyenler oldu. Benim arkadaşım yaklaşık 600 kilometre yaptı ve 0 patlak. Yol tutuşu da güzel. Onun yalancısıyım :)

Aytaç Kaya bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    2.1'den 1.75'e geçip denemiştim 1 sene kadar süreyle. Gözüme hep küçük geldi, alışamadım boyutlarına ama yol tutuş ve akıcılık olarak problem de çıkartmadılar kısacık ömürleri boyunca.

Yağmur kanallı alırsanız yağışta da tekerlekler iyice ıslandıktan sonra -asfalt yol için konuşuyorum- güzel tutuş sağlıyor genelde. İnce diye korkmanıza gerek kalmıyor.

Aytaç Kaya bunu beğendi.
  4. Umut Tekin

Umut Tekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle bize ne tür bir lastik istediğini söylemen lazım. 2.0 lastik ile de asfaltta rahat gidebilirsin sonuçta.
    Lastikten beklentin isteğin ne ? Yol tutuşu sağlam mı olsun yoksa maksimum hız mı sağlasın. Yoksa ortası mı.
    Ne kadar para verebilirsin.
    Ona göre sana daha kolay yardımcı olabilir arkadaşlar. Bende dahil.

Aytaç Kaya bunu beğendi.
  5. Aytaç Kaya

Aytaç Kaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Açıkcası bugün Decathlon'daydım ve ufak tefek aksesuar bakıyordum, yol bisikletlerini incelerken "acaba bende lastikleri ufaltsammı" diye düşündüm :) Bende anlattığınız gibi hep 2.00 ve 2.10 lastikli sürüş yapmıştım. E bir de yol bisikleti olunca 1.50 nin de altında sanırım baya bi keyifli geldi :). Randonneaur lara baktım gayet iyi duruyorlardı.

Aslında asfaltlı yolda çok fazla sıkıntı yaşamadım 2.00 lık Rubena'yla ama, yol tutuşu düzgün ve hızı arttırabileceğim (orta yolu bulabileceğim) bir lastik arıyorum. Bütçe çiftine max 80-90 TL arası düşünüyorum.

Yağmur kanallı nasıl oluyor tam olarak ?

6. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
  7. Aytaç Kaya

Aytaç Kaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Anladım hocam, bu decathlondakiler de bunun gibi sanırım.

8. Sinan Çakır

Sinan Çakır Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2.10 luk lastiklerden şehir içi kullanım için 1.50 lik yukarda linki olan Randonneaur lastiklere geçtim biraz önceki 15 km lik sürüşümdeki ilk izlenimlerimi yazayım
    ani kalkış ivmelenmede bariz bir fark var daha hızlı
    max hız konusunda ise ölçü olarak bizim ordaki yokuşu referans aldım
    2.10 luk lastiklerle 60-65 yaptıgım yerde 1.50 ile 70-75 arası yaptım
    mesafe olarak ta 1.50 lik lastikle yokuşu indigim mesafe daha kısaydı yani kısa mesafede daha çabuk hızlanıp max hıza çıkması başarılı lastigin
    yol tutuşuna gelirsek pek fark göremedim ilk sürüşümde

Aytaç Kaya ve Umut Tekin bunu beğendi.