Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26'' Kron XC500 HD & 29'' Bianchi MKX 2400 Sizce Hangisi ??

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında İlker Yalçın tarafından paylaşıldı.

1. İlker Yalçın

İlker Yalçın Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Boyum 1.72 ve Kilom 55. Sizce Hangi bisikleti Tercih etmeliyim.2 bisiklet hakkındaki düşünceleriniz neler ?

2. Arda Edrem

Arda Edrem Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    bence kron alma hangi bisikletçiye sorsam krona bir küfür etmedikleri kaldı.zaten kron çin markası olduğu için kalitesi alçaktır. ayrıca bianchi tdl 1300 ede bir bak derim

3. İlker Yalçın

İlker Yalçın Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kron bu kadar kötü bir marka değil ya ?

4. smee

smee Aktif Üye

Seviye:
    bir düzeltme yapmak istiyorum. Kron çin markası değil Türk markası. Sedona ve aklına gelebilecek hemen hemen tüm bisiklet markaları gibi üretimi Taiwan'da yapılıyor. Seçtiğin modellerin giriş seviyesi olduğu düşünülürse sana önerim ikisinin de üstünde bir oturup vüdut pozisyonunu denemen hangisi daha rahatsa, hangisinin rengi/boyası şekli daha çok hoşuna gidiyorsa onu seçmen. Belirli bir seviyenin altındaki kullanıcılar (yarışlara katılma gayesi olmayan) için bisikletin yarım kiloluk ağırlık farkı olsun vitesleri frenleri olsun pratikte çok fark hissettirmez. Hangisini seçersen seç kısa sürede alışırsın ve o bisikleti seçtiğin için memnun olursun çünkü büyük ihtimalle hiç o kadar iyi bir bisikletin olmamıştır.

bahsettiğin bisikletlere kısaca baktım. kadro olarak kronun tasarımını daha çok beğendim ayrıca hidrolik disk frenlerin önemli bir avantajı var. emin ol mekanik disk frendense pabuçlu v frenleri her zaman tercih eder ve arkadaşlarıma öneririm. bunun dışında bianchi daha iyi maşa ve vites setine sahip. onlar da önemli özellikler. kendime 29 inçlik mtb bakarken farkettiğim bir durum daha var ki. 29luk tekerler ve iç lastikler çok pahalı. üstelik 26inçlerde onlarca seçeneğini bulabileceğin asfalt lastikleri 29luklarda yok kadar az. (ben bulamadım en azından) yani bianchiyi seçersen bisikletini toprağa vurman gerekecek yoksa hakkını veremezsin. zaten 29inç lastiklerin avantajı engebeli arazilerde küçük çukurlardan etkilenmemeleri. ama mekanik disk frenle çamura girme sakın.

Kron 26inç tekerlekle daha kıvrak, lastikle ilgili sıkıntı çıkarmayacak frenleri sağlam bir seçenek ama o maşayla fazla engebeli araziye girmemekte fayda var. toprak patikaları kastetmiyorum oralar tam mtb yoludur.

bu arada bisikleti asfaltta kullanacaksan city bike/yol bisikleti diye tabir edilen modellere bakanı öneririm. kıvrak ve akıcı oldukları içim asfaltta çok keyifliler.

5. İlker Yalçın

İlker Yalçın Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bianchide'de Hidrolik Disk Frenli ?