Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26 inc dış ve iç lastik tavsiyesi.

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mümin Deniz BAYRAKTAR tarafından paylaşıldı.

1. Mümin Deniz BAYRAKTAR

Mümin Deniz BAYRAKTAR Yeni Üye

Selamlar. Bisikletim Salcano Astro. Tam modelini hatırlamıyorum. Kendi üzerindeki lastik continental race king 2.2'ydi. Çok fazla patladı lastik ama. Bu kadar patlayan bir lastik görmemiştim hiç. Belki iç lastikle de alakalı olabilir, bilemiyorum.

Şimdi tekerlerimi değiştirmek istiyorum. 150-200 lira civarına 2.0 lık bir lastik ve onunla kullanılabilecek bir iç lastik tavsiyesi istiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden.

İyi forumlar.

2. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kısa mesafede ancak aldığımdan beri neredeyse her gün kullandım, aynı lastik var. hiç patlamadı henüz. :eek:

3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Continental arazi lastiği. Siz çoğunlukla nerede kullanıyorsunuz bisikletinizi? 2.0" yerine şehirde kullanmak adına 1.75" düşünürseniz Schwalbe veya Maxiss'in güzel modelleri var belirttiğiniz fiyat aralığında...

4. Mümin Deniz BAYRAKTAR

Aldığımdan beri en az 5 defa patladı lastik. nedense hep arka lastik patladı. anlam veremiyorum. arka lastik çok aşınmıştı pabuç sürtmesi yüzünden. ön lastiği arkaya taktık, öne farklı bir lastik taktık. gece eve dönüyorum, yine arka lastik patladı.

5. Mümin Deniz BAYRAKTAR

Hocam bisikleti belli kullandığım bir yol türü yok. kaldırım, düz yol, arnavut kaldırımı, taş yol, toprak. bu şekilde kullandığım yerler. Kuzenimde 1.75 lik maxis var. düz yolda güzel de taş yolda çok sarsıyor. o yüzden aslında 2.0 lık, lastik istiyorum, marka olarak da hangisi iyi bilmiyorum. continental çok meshurdur mesela, ama canıma okudu. Belki benim arka tekerde bir sıkıntı var. Onu da araştırsam yerinde olur aslında.

6. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şimdiye kadar toprak harip her yolda kullandım.
    çoğunlukla taş döşeme yol ve kaldırımlarda kullandım, arada da asfalta iniyorum. toprağa girmememin tek sebebi de çamurlanmasını istememem, temizlemekle uğraşmak yerine az uzun yoldan dolanıyorum.

hava basıncını fazla yüksek yapmıyorsunuz değil mi? 65psi sınırı, 50-55 arası kullanıyorum ben.
    sadece arka lastik patlıyorsa ayrı bir sorun olabilir...
    1,75 düşünürseniz uyuyorsa touring plus 26x1,75 bakabilirsiniz, patlamaya dayanıklıymış.
    ben şehir lastiği alacak olursam bunlardan almayı düşünüyorum ileride.

7. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aynı mesajı iki kez yazmış sayfayı yenileyince...

8. Mümin Deniz BAYRAKTAR

Maxxis Ranchero 'yu kestirdim gözüme. Nasıl bilirsiniz? Nasıl bir iç lastik almam lazım ona? Bir de nereden almamı tavsiye edersiniz?

9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1.75 lastik çakıl tarzı ufak taşlı yolda sıkıntı yaratabilir. Ama dayanıklılık konusunda daha iyidir. 2.2" den sonra 1.75" lastik 1 hafta zorlar sonra alışırsın. Delinme korumalı modellere göz atabilirsin(Schwalbe Marathon Plus Smart Guard veya Maxxis Overdrive modelleri). Ranchero modelini de ülkemizde bulabilir misin bilemiyorum. İlla 1.75 alman gerekmiyor ama şehir içinde 2.0" ve üstü lastik kullanımı hamallığa benzetiliyor. Bunları da bir düşün...