Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26-27 Nisan 2008 Ahmetli - Manisa Keşif Turu (Festival için)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında derya.yildirim tarafından paylaşıldı.

1. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu turumuzun en büyük özelliği babalardan ve annelerden torpilli olmasıydı diyebiliriz. Tabi dönüşte 4 saat aralıksız yağmur altında sürüşümüzü saymazsak :)

Festival kapsamında gidilmesi planlanan güzergahlardan biri olan Manisa'ya bağlı Ahmetli Beldesi var hedefimizde. Planımız ise cumartesi günü gidip pazar günü keşif yapmak. Bu kadar erken gitmemizin bir sebebi de Burcu'nun ailesinin orada olması. Aile ile daha fazla hasret gidermek lazım .

Doğal güzellikleri ile bizi mest eden bu beldeye gidene kadar ve dönerken neler yaşamışız görelim bakalım. Gittiğimiz yerdeki tüm güzel fotoğrafları koymadım tabi ki. Güzelliklerin birazı da festivale kalsın değil mi ;)

26 Nisan 2008 Cumartesi

Yola sekiz kişi çıkmamız gerekirken Genar ve Bora'nın çalışması ve Hilal'in annesinin altıncı hissi (Akşam arayıp gitmese daha iyi olacağını söylüyor. Birinci kural; anneler kırılmamalı, üzülmemeli. Hilal de bu altın kurala uyuyor. Annesinin hissiyatındaki haklılık payını yola çıktıktan sonra anlamaya başlıyoruz ve her adım başı "Bu bir işaret olmalı" paranoyasını yaşıyoruz. Yerlerde asfaltla bir olmuş kimliği belirlenemeyen canlılar, metrelerce sürüklenmiş kamyonların emniyet şeridini keserek geçen ve sonrasında ne olduğu belirsiz tekerlek izleri -dergimiz ile karıştırılmasın lütfen :rolleyes: -paramparça olmuş röfüjler, deli gibi esen rüzgar, sabah bir türlü toparlanıp yola çıkamayışımız...Bunların hepsi bir işaret olsa gerekti) sebebiyle 5 kişi çıkmak zorunda kalıyoruz. Soldan sağa Özkan, ben, Burcu, Ali

Sütçüler'e kadar inanılmaz derecede rüzgar yiyoruz. Grubu bir Burcu bir ben değişmeli olarak çekiyoruz. Daha sonra nasıl oluyorsa Ali'nin aklı başına geliyor da öne geçip bizi çekmeye başlıyor. Sağol Ali yine de:)
    Benzinlikte kısa bir mola ve yola devam...
    Yaklaşık 20 km sonra Sütçüler'e varıyoruz. Çay ve anneciğimin yaptığı poğaçalarla yaptığımız moladan sonra yine yola devam. Fazla oturmamak lazım yol uzun. Annemmm ellerine sağlık Yemekten poğaçaların fotoğrafını çekmeye fırsat bulamamışız.
    ...Ve işte usta şöför! İsmi Rami kendileriyle yakından akraba sayılırız. Tur boyunca hem eskortluğumuzu hem de fotoğrafçılığımızı yaptı. Sağol babacım :D
    Hizmette sınır yok!
    Uzun ve yorucu bir yol. Manisa sınırına varıyoruz.
    Heyt bee şerit bizim. Savulun kamyonlar...
    Keyifli bir iniş
    Ali bu kadar artistliğe lüzum yok, hep kameralara oynuyorsun:D
    Turgutlu'ya da vardık. Bu noktadan sonra yaklaşık 25 kmlik bir yolumuz kalıyor.
    Burcu evde yemek için yörenin mısırlı ekmeğinden alırken dayanamayıp sıcak pide de alıyor ve biz yine insanlıktan çıkıyoruz
    Artık Ahmetli'deyiz. Bu noktadan sonra eve varmamız sadece 4 dakika sürüyor. Bunda Burcu'nun aile özleminin de katkısı olsa gerek:D
    Soldan sağa Burcu, Özkan, Rami (Babam), Ali, Sıla (Burcu'nun kardeşi), Bahriye Teyze (Burcu'nun Annesi ), Cafer Amca (Burcu'nun Babası)
    Ne kadar da keyiflidir eriği dalından yemek.
    Ya kardeşim bıraksana iki dakika fotoğrafını çekelim. Heyyy bana da bırak!

O gece Burcular'da kalıyoruz. Bahriye annemizin yaptığı yemeklerle mest olurken geçen zamanın farkına varamadan uykular bastırıyor yavaş yavaş. Burcucum sanırım uyurken yüzüne tekme attım bir ara özür dilerim:eek: .

2. derya.yildirim

Seviye:
    27 Nisan 2008 Pazar

Sabah 10:30 civarında Genar, Bora ve Hilal geliyorlar. Dinlenme ve kahvaltı faslından sonra Dereköy'e gidiyoruz.
    Bu kez eskortumuz Bahriye anne. Eskort aracımız da piknik malzemeleri ile dolu ve hepimiz çok mutluyuz
    Dereden bisikletle geçmek için keşif çalışmaları. Sonuç mu? Geldiğinizde görürsünüz:in:
    Aniden bastıran sağnak yağmur bizim gibi mangalcı bir ekibi durdurabilir mi? Tabi ki kocaman bir hayır. Hemen minibüse konuşlanıyoruz. Yağmur durana kadar Burcu'nun bahçesinden toplanan erikler ile çekirdek savaşı yaparak oyalanıyoruz.
    O arada Cafer baba da mangal ile münasebetini sıkı tutarak bizim daha fazla sapıtmamızı engelliyor ve "Hadi çocuklar alın tabaklarınızı gelin." cümlesini sarfederek mutluluktan uçmamıza sebep oluyor
    Hadi biraz da gözler doysun.
    OKS'ye hazırlanan Sıla'yı dershanesinden alıp gidiyoruz Dereköy'e. Fiyakası yerinde. 7 uzaylıyı (pardon bisikletliyi) gören dershane ahalisi dört katlı binanın camlarına üşüşüyor. Kafaları sayamaz oluyor ve kendimizi birşey zannetmeye başlıyoruz.
    Ege üniversitesi mangal topluluğu upss pardon bisiklet topluluğu iş başında :rolleyes:
    Cafer baba bizleri tanıdıktan sonra hayatı sorgulamaya başlıyor. "Bir yerde hata var. Bu çocuklar artık doymalı. Fizik kurallarına aykırı!" diye kara kara düşünüyor.
    İlginç bir kaya yapısı.
    Herbaryum ödevim için topladığım sümbülüme gelen davetsiz misafir. Pek de şirin
    Geri dönme vakti.
    Yağmuuurrr, yağmuuurrrr
    Yağğğğğmuurrrr
    Yolda bize katılan misafirlerimiz var. Başta biraz tehlikeli yaklaşıyorlar yanımıza. Onlara garip geliyoruz. Fakat sıcak davrandığımızı görünce onların da buzları eriyor. Sürekli dikkatli olmalarını tembihliyoruz. Bir süre beraber gidiyoruz sohbet ederek daha sonra vedalaşarak kendi tempomuza giriyoruz.
    Hala yağmurrrrr
    İzmir sınırlarına girebildik sonunda!... Durmaksızın yağan yağmur:boese157:
    Günün finali

3. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çamur güzeldir, cildi gençleştirir. Yağmur suyu da cilde canlılık tazelik verir.

Polyanna

derya.yildirim bunu beğendi.
  4. burl

burl Üye

Seviye:
    ne güzel gezmişsiniz yine. biz yine Allahın dağındaydık. ama güzel yerler. şehir merkezinden biraz olsun uzaklaşmak insanın içini açıyor. bu arada doğal güzellikleri tekrardan keşfediyoruz. bisikletle gezmek için en güzel mevsim bence ilkbahar. doğanın canlanışına uyanışına şahit oluyorum. böyle mest oluyoruz. onca yola gezmeye elbette herkes aç kurt gibi olur. ahh genar ahh, sen tek başına yersin herkesin yediğini. sana ayrı bi masa açmak lazım. baksanıza ağız yine kocaman açık :). sizin adınızı ege üniversitesi aç kurtlar topluluğu olarak değiştirmeyi öneriyorum:D erikler de çok güzel görünüyorlar, ağzımın suyu aktı valla:) biraz da buraya getirseydiniz ya, ben gelir alırdım sizden:D:D:D

festivale de bişi kalmadı. yakın zamanda görürüz. şimdilik orayı keşfetmekten vazgeçtik. ilerde oraya bi toplu dalış yaparız ;)

bu arada kendinize dikkat edin. yağmur yiyip üşütüp zatürcan falan olmayın:)

diğer uzaylıdan sevgilerle,
    Pedalınıza sağlık;)

Levent Temiz ve derya.yildirim bunu beğendi.
  5. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    ehühühühü süpermiş valla turunuz imrendim.düz yolda yapılan turun zevki de ayrı oluyo gerçekten. bi gün bizlede gelin dağlara tepelere çıkalım. SAYGILARIMLA...görüşmek üzere.

Levent Temiz ve derya.yildirim bunu beğendi.
  6. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler babanızla böyle bir ilişki çok güzel babanıza da ayrıca teşekkürler

7. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş.Hava muhalefeti her an yaşanabilecek şeylerden.Ama önemli olan tur dönüşü kendinizi şöyle bir yatağınıza atıp ''Ohh bea ne güzel gezdik eğlendik'' diyebildikten sonra geride yaşanan bütün zorlukların ve tatsızlıkların hiç bir önemi kalmıyoru bence.

Eğer büyük bir aksilik çıkmazsa festivalde görüşmek dileğiyle...

8. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Cidden ağzım açık okudum ve izledim. Süper bir keşif turu olmuş. Ahh nerde bizede böyle eskortlar olsa. Babam kesinlikle eskortluk yapmazdı, birde annem araç kullanamazki ben temeli yalnızmışım yaw.
    Ayaklarınıza sağlık gerçekten çok eğlenceli geçmiş. Ben olsam herhalde yağmurda bi karış surat ile pedallardım. İyiki de yokmuşum. Ahmetli ve Turgutlu dolaylarını Türkiye turumda geçmiştim. Unutamadığım anılarım tazelendi. Çok teşekkürler.

Katılımcı olan herkese sevgiler...

9. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Katılımcıları bu güzel organizasyon ve sunum için tebrik ederim. Yalnız geziyi fotolardan izlerken niye bilmem şöyle bi intiba edindim.Babanız sanki heran bisikletlerden birini alıp hepinizi sollamaya hazır gibi durmaktaydı. Beyfendide öylebi şevk hissettim. O nun teşekkür butonu olmadığı için basamamaktayım.Ne mutlusize böyle arkadaşlarınız var

10. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Ne güzel gezmişsiniz. Ayrıca "Eskort" gibi bir lükse sahip olmuşsunuz. Ayaklarınıza sağlık. Paylaşım için teşekkürler. :in:

11. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    manisa lı olarak gurur duydum...

çanakkaleden sonra ii bir gezi olmuş..

hill_all ve derya.yildirim bunu beğendi.
  12. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar ıspartaya ne zaman geliyorsunuz..

13. derya.yildirim

Seviye:
    Gerçekten polyannaca bir yaklaşım :D

Teşekkürler Serdar. Genar'ımızla uğraşmayın artık :) Eskisi kadar yemiyor. Her ne kadar "Bir oturuşta 5 kilo patates kızartması yemişliğim var." dese de o performansı göstermiyor bu sıralar nedense:rolleyes: . Fotoğrafta da muhtemelen esniyordu:p
    Sen nerelerdesin Gökhan? Üye oldun sonra kaçtın gittin:mad: Dağı tepeyi kaçırdın dört hafta dağ tepe dolaştık yoktun ortada. Bundan sonrakilere artık;) Bu arada biri o gittiğimiz yollara düz mü dedi:cool:
    Kendisi adına da teşekkür ederim.
    Festivalde bulunmanızdan mutluluk duyacağız. Kayıt yaptırdınız mı bu arada:D
    Eskortsuz onca yolu arşınlayan biri olarak sizi eskort ile hayal ediyorum da... Speedy Gonzales gibi dünyayı turlardınız herhalde :)
    Gözleminiz gayet yerinde :D Babamla da çok binmişliğimiz vardır küçüklüğümden beri. Bizden hevesli delikanlı:D
    Teşekkür ederim Nail Abi. Yağmur altında eşyaların ıslanmaması açısından gerçekten çok iyi oldu araç işi ama fazla alışmamak lazım, delikanlı bisikletçiyi bozar eskort işi:D
    Teşekkür ederiz. Festivalde görüşmek dileğiyle.
    Isparta kredimizi geçtiğimiz yaz Sütçüler'de, Yazılı Kanyon'da, Beydilli Eko Kültür Köyü'nde doldurduk :) Sıra sizde. Festivalimize bekleriz :)

Serkan Taşdelen, hill_all ve ozgurtex bunu beğendi.
  14. bisikletcanavari

Seviye:
    Selamlar,
    Konuyu biraz hortlatmış olacam ama yazmadan edemeyeceğim :) Fotoğraflar artık hiç yabancı gelmiyor.Sanki daha önceden gezmişim gibi :D İçin bi garip oldu.Umarım önümüzdeki sene tekrardan festivale gelebiliriz. HErşey için tekrar tekrar teşekkürler. YEni organizasyonlarda görüşmek dileğiyle....

derya.yildirim ve hill_all bunu beğendi.
  15. burl

burl Üye

Seviye:
    ben şimdiden yazayım isteğimi. önümüzdeki yıl umarım deniz kenarı olur. yine bekleriz. bunu saymayız.
    bu arada fotoğraflarda bişi eksik!!! KURBAĞA SESİ. sen daha iyi bilirsin. kurbağalara 0 mesafede en güzel kumun üzerinde çadır kurmuştun :)

16. bisikletcanavari

Seviye:
    Abicim inan hiç bi ses duymadım :) O gün çok güldük eğlendik.Biz dere kenarında küçük bi grup olarak bayaa bi eğlenmiştik.Susamsokağı (mana mana :D ) ve abzürt abajur denemelerimizi hiç unutamayacağım :)

Ve cidden bundan sonraki sefere deniz kenarı olsun bence de.Ama bu sefer tecrübe edindim yanıma damacana kapıp gelicem.Çok işe yarayacak çoook. 1:Susuzluğa çare.
    2:Kortejde cephane sınıntısına çare
    3:Islanmayanlara yardım :D

Mehmet Can, hill_all ve derya.yildirim bunu beğendi.
  17. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar süper olmuş,
    elinize ayağınıza sağlık

18. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar ayağınza sağlık güzel bi gezi olmuş hele amcanın mangal keyfine diyecek yok yani paylaşım için teşekkürler

derya.yildirim ve hill_all bunu beğendi.