Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

26.07.2014 - 03.08.2014 Çanakkale - Kuşadası ( EGE ) Ramazan Bayramı Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Tugay Sonsuz Sert tarafından paylaşıldı.

1. Tugay Sonsuz Sert

Tugay Sonsuz Sert Road Cyclist

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar 26 Temmuz - 3 Ağustos arası Ramazan bayramından faydalanarak kısa soluklu bir Ege turu yapmayı planlıyorum. Günde 30-50 km yol alıyorum genelde bisiklet ile. Kondisyonum fena değil diye düşünüyorum fakat şehirler arası bir tura daha önce çıkmadım ve oldukça tecrübesizim. Bir rota çizdim. Fakat bu daha ilk aşama biraz araştırma yapacağım gidip görmem gereken yerler hakkında. Sizlerden de biraz bilgi ve yardım istiyorum. Tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Kesinlikle almam gereken malzemeler , o tarafta gidip görmem gereken yerler ve nelere dikkat etmem gerekir. Ayrıca bir soru olarak yol bisikleti ile böyle bir tura çıkılır mı ? Çıkılır ise avantajları ve dezavantajları ne olur ?

2. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Geçen ay bu rotayı Bodruma kadar yaptım. Strava dan mayıs kayıtlarımı incelersen, yükseklik ve rota hakkında yardımcı olur. Bu rota ile ilgili 1.gün yazımı yayınladım. 2.gün bugün yarın çıkar. Ayrıca Çanakkale - bodrum bisiklet turu yazarsan, Özgür Emek arkadaşımızın yazısına da ulaşabilirsin.
    Tavsiyem, sıcağın en yüksek olduğu dönemde bisiklete bineceksin. Bu nedenle sabah çok erken yola çıkıp, etapları öğlene kadar bitirmen senin için faydalı olur. Yanında bence minimum 3 litre su bulundur. Günlük 50-60 km gidersen, yolun keyfini çıkarabilir güzellikleri kaçırmazsın. Yoldan korkma ama, güvenli sürmeye dikkat et. Rampalarda kendini zorlama. Büyükanne viteslerini kullan. Keyifli turlar.

Strava kayıtlarım Mayıs ayı içerisindedir.

http://www.strava.com/athletes/3319426

3. Tugay Sonsuz Sert

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim ama 9 günlük kısıtlı bi süremiz olduğu için günde 100 km gibi pedallama mesafesi düşünüyoruz. Nasıl olur tabi bilinmez. Teşekkürler güzel yorumun için :)

4. yusuf ünlü

yusuf ünlü Üye

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Merhaba,

Bergama - Didim arasını bisikletle sürdüm daha önce. Yol için tavsiyem şudur.

http://goo.gl/mfAUjR

Bergama - İzmir arası yol çok güzel genelde düz ortalama 105 km.
    Arıza falan durumuna karşı Bergama'dan gelirken Aliağa'da izban banliyö var. Muhtemelen binmezsin ama bilgin olsun. İzmir'in güney taraflarına kadar gidiyor.
    Bergama'da tepede süper bi antik kent var : Pergamon.

Karşıyaka'dan Alsancak'a deniz otobüsü ile geçersin. Martılar simit falan güzel olur.

İzmir'den sonra çizdiğim bu yol otobandan değil de sahil yolundan gidiyor. Bence daha güzel.
    Yol üstünde çok gezilelecek yerler var bundan sonra.

Kuşadası'dan sonra biraz yokuş var. Söke'den sonra Güllübahçe'de kamp kurmuştum. Kahveci Mehmet Amca var kamp yeri de göstermişti. Tuvalet de gece açık. Priene antik kenti de bu köyde.

Sonra Milet'e kadar düz. Oradan da Didim'e veya Bafa gölüne doğru geçersin. Göl dibinde oteller varmış. Bizim arkadaşlar otelin önünde betona kamp kurmuş yemeği orada yediği için adam izin vermiş.

Yol ile ilgili bilgilerim bu kadar.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=135652&highlight=

İyi eğlenceler

kfmbdny bunu beğendi.
  5. Tugay Sonsuz Sert

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim önerileriniz için :)

6. Özgür Emek

Özgür Emek Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Size ilk tavsiyem, o sıcaklarda günde 100km pedallamak yerine, günlük daha az sürerek turunuzu Kuşadası'ndan önce bitirmek olabilir. Biz de iznimiz az olduğundan o sıcaklarda haldır haldır bisiklet sürmüştük. Sonra akşamları yorgun bi şekilde uyuyup kalmıştık. Oysa Osman Kitay'ın dediği gibi günde 50-60 km sürerek öğleden sonrayı denizde, sahilde geçirebilir, etrafı gezebilirsiniz.

Osman Kıtay bunu beğendi.
  7. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İstanbul (bandırma) - Bodrum turunu 10 günde geçen hafta tamamladık. süre Kuşadası için gayet yeterli. Osman Abinin dediği gibi kondisyona göre yapılacak km önemli. son durak olarak Kuşadası yerine Güzelçamlı'ya gitmenizi tavsiye ederim. O tarihlerde sıcak sizi ciddi zorlayacaktır. Güneş altında geçen hafta 45 dereceyi geçen sıcakları gördük ve ciddi zorladı. O tarihler için öğle vakitlerinde çok sürmemenizi tavsiye ederim...

Yaptığım tur ile ilgili rota bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sorunuz olursa lütfen çekinmeden sorun. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

www.strava.com/athletes/2168525

Osman Kıtay bunu beğendi.
  8. Tugay Sonsuz Sert

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim dediğiniz gibi sıcaklar oldukça zorlar diye düşündük ve bazı nedenlerden dolayı turu doğu karadenize çevirdik :)