Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2500 TL civarı yol bisikleti için tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mert-Demir tarafından paylaşıldı.

1. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba bisikletforum;

2-3 aydan beri bisiklet almayı planlıyorum fakat kış mevsimden dolayı almamaya karar vermiştim fakat artık dayanamıyorum :) 2500 TL gibi bir bütçem var.Yol bisikletleri ile ilgili derin bir bilgim olmamasına rağmen yüzeysel bilgiye araştırarak sahip oldum ve aklımda olan 2 tane bisiklet var .

1.)http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=1008

2.)http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...i/scott-2012-speedster-s30-cd20-bisiklet.html

Bu bisikletlerin dışında sizlerdende tavsiye bekliyorum kullandığınız ya da iyi olduğunu duyduğunuz bütçeyi çok az zorlıyabilirim %10 gibi . Yardımcı olan herkese teşekkürler bol pedallar :)

2. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben de bir aralar salcano apex ile scott s40 arasında kalmıştım, salcano güzel gözüksede kullanan arkadaşlar bi trekteki scottaki kaliteyi göremediklerini yazmışlardı...Ben s40 la kıyaslarken bile s40 a yakındım.
    Yani işin özü s30 u gönül rahatlığı ile alabilirsiniz... Beni sorarsanız alımı erteledim ama şuan alacak olsam apex ile aynı fiyatta olan s30 u kaçırmazdım...

3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    genelde uzun mesafe ve asfaltta sürüş hedefliyorsanız yol bisikleti tercihiniz oldukça mantıklı kullandıktan sonra sizi ziyadesiyle memnun edecektir bütçeniz fena değil iyi birşey alabilirsiniz
    bu linkten faydalanabilirsiniz http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=58482 iyi forumlar

4. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    amacım tempolu idman yapıp mümkünse istanbulda bulunan takımlardan birine girmek bu yüzden yol bisikleti alacağım :)

5. çağrı türkmen

çağrı türkmen Aktif Üye

Seviye:
    cannondale' in caad 8 ini incelemenizi öneririm. tiagra veyahut 105 setli olanını ;)

6. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Apex kullanıyorum oldukça memnunum,donanım olarak zaten bu fiyata daha iyisini bulamazsınız. Kadro olarak ta orta kalitede diyebilirim. Bu paraya gidip çok daha düşük donanımlı,kadro olarak xrs30 dan çokta üstün olmayan ''Marka'' bisikletleri almanızı tavsiye etmem pek.

7. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Ne Güzel Bir Kişi Daha Kazanıyoruz Öyleyse Atilla Bisiklet Takımı İle Görüşebilirsiniz Lisansınız Vardır Herhalde Yoksa Da Çıkartırsınız Sezonu Takip Edeerek Kendinize Uygun Gördüğünüz Bir Yarışa Dahil Olabilirsiniz Başarılar Şimdiden

Ali Emrah ve FarukDemir bunu beğendi.
  8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Scott'u düşünürdüm.Scott kadro işçilik olarak bana daha baskın geliyor.Geçtiğimiz yaz bisikletçide ikinci el scott yol bisikleti gördüm.Modeline dikkatli bakmadım.Tekerlek göbekleri shimano 105 serisiydi.Youtube'da belki bazılarımız hub vs videolarını seyretmişizdir.Bisiklette akıcılık sistemine ilgim bayağ var.Scoot'un pedal çevirmede arka tekerin askıda havada durarak dönüşünde süresi 5 dk yı geçti.Çok şaşırdım.Hatta kendisi aynı katagoride farklı marka bisikletlerle dt swiss 180 ceramic karbon hub,chris king hublarla vs yaptğını söyledi.Onların süresi 3 ile 2.5 dk olduğunu söyledi.Onlarında çok şaşırdıklarını söyledi.Mtb için shimano 105 yol göbeği bile takmayı düşünmüştüm.Takılabileceği hakkında bilgi aldım.Performans olarak aynı akıcılık olurmu orasını bilemiyorum.Burada bir önemli payında kadronun tekerlek hublarına olan yükü dengeli olarak dağıtması durumunu düşündürdü.Çünkü yıllarca kullanılan 2.el bisiklet ve donanım vardı.O yüzden kadroda scoot gerçekten başarılı buldum diyebilirim.

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  9. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    cannondale biraz bütçeyi geçsede o da seçeneklerin arasında teşekkürler tavsiyen için :)

10. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    salcano donanım olarak gerçekten üstün ama kadro ve işçilik olarak scott daha iyi kararsız kaldım.Tiagra ile apex arasında ciddi fark var mı ?

11. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hayır lisansım yok ama almak zor değil sanırım zaten atilla bisiklet takımına katılmayı düşünüyorum evime 5 dk mesafede :)

12. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tiagra kalite olarak Apexin yanına yaklaşabilecek bir set değil kaldı ki 105 setle karşılaştırılıyor,ayrıca Mavic Aksium jant setiyle beraber geliyor Salcano bu bence ciddi bir artı. Şöyle bir olayda var eğer salcano kadrodan memnun kalmazsan ki yeni başlayan biri için gayet güzel bir kadro,ileride istediğin bir kadroyla değişim yaparak hem güzel donanımlı hemde içine sinen bir bisikletin olabilir. Bende alternatif olarak birçok bisikleti karşılaştırdım ama Türkiye şartlarında Apex çok daha mantıklı geldi bana.

13. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    teşekkürler samet salcanoya daha yakınım 2013 modelleri piyasada mıdır yoksa hala 2012ler mi piyasada salcanonun sitesinde 2013 kataloğu yok sanırım .

14. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    2013'ler daha piyasaya çıkmadı diye biliyorum,o yüzden oradaki bayilerde belki bulabilirsiniz. Eskişehir'de benimde apexi aldığım salcano bayisinde tiagra ve apex 54 cm var 2012 model şu an.

15. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1.87 boyum hangi kadro olur ben 57 diye düşündüm ama

16. inan barlas

inan barlas Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba ben de aynı bütçe ile yol bisikleti aramaktayım. Benım boyum da 189 cm Bu nedenle salcano xrs 030 apexi elemiş bulunmaktayım çünkü kadro olarak 57 cm den fazla bir ölçüsü yok. Bu nedenle 2013 model scott ve conandale modellerini bekliyorum

17. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Salcano 2013 modelinde yol bisikletinde herhangi bir yeniliğe gitmedi. Yol grubunda aynı bisikletler hiçbir farklılık olmadan satılmaya devam edecek.

18. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Salcano çok salak bir satış politikası izliyor.
    Zaten herkes biliyor sattığı kadroların Axman tarafından üretilip burada boyandığını.

Ama hala, ısrarla kadro geometrisini koymuyorlar sitelerine. 57cm diyor yol bisikleti. İyi güzel de üst borusu 54 cm mi o bisikletin 61cm mi?
    Ben sırf bu yüzden XRS010 almaktan vazgeçtim, 2 sene önce. Kaç kere fabrikayı aradım. Dedim en kötüsü bi metre alın elinize, bana gidon boğazından sele borusuna kadar olan ölçüyü söyleyin. Başka bir şey istemiyorum. Yok, onu bile yapmıyorlar...

Size de tavsiyem, Salcano son seçeneğiniz olsun. Doğru düzgün, bakkal mantığında olmayan bir firmadan satış yapın... Hani bi teknoloji mağazasının reklamı var ya, kadın küçük bir dükkana girip televizyon soruyor. Adam da masa olarak kullandığı televizyonun üzerinden yemekleri çekip, buyur abla bu var diyor.
    Tam o durumda şu an Salcano...
    Hadi geçtim, istemiyorum kendisi AR-GE yapsın, kadro tasarlasın, üretsin. Bana dandik bi geometri tablosu bile gönderemeyen firmayı ne yapayım ben.

19. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yerine öneribileceğin bir model var mı salcanoda kadro konusunda sıkıntı var zaten bir türlü karar veremedim salcano alıcam kadronun boyutları belli değil garip biraz.

20. aykut168

aykut168 Yeni Üye

Seviye:
    Bence salcano alın bi arkadaşımda var çok memnun