Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

2500 lira Mtb önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında maraz emre tarafından paylaşıldı.

1. maraz emre

maraz emre Yeni Üye

Seviye:
    İlk konum ve ayrıyeten ilk mesajım olsun, Bisiklet forumu uzun zamandır misafir olarak takip ediyorum bugün de üye olmak istedim çünkü gerçekten ikilemlerdeyim ve tecrübeleri arkadaşların yardımlarına ihtiyacım var umarım gereken ilgiyi kendilerinden görürüm.

Yıl başından önce mtb alma niyetim var fakat çok kararsızım acaba hazır sistem mi alsam toplasam mı? hangi marka modele yönelsem az çok takip ediyorum bu bütçeye öneriler tavsiyeler belli ama bir türlü içime sinmiyor ya bir markanın kadrosu kaliteli olup parçaları düşük oluyor ya kadro orta seviye parçalar üst seviye oluyor ya dengeli bir ürün oluyor bunlardan hangilerini seçmem gerekiyor bilemiyorum, zaten aldığım bisiklete ertesi ay güncelleme yapamam en az 1 yıl üstündeki parçalarla kullanmak istiyorum Üniversite öğrencisiyiz ciddi manada para sıkıntıları var ama bu bisiklet işi gerçekten zevkli iş hakkını veren bir birey olmak herkes ister bende artık bi yerden başlamak gerektiğini düşünüyorum yürümeye başladıysam hep bir bisikletim oldu ama artık sıra profesyonel bir adıma geldi. isterseniz size aklımdaki bir kaç modeli belirteyim sizlerde bir değerlendirin eksikleri ve artılarıyla masaya yatıralım. Geçen yıldan kalma bir carraro hevesim var önce ondan başlamak istiyorum.

Carraro crx 960, slx plus sistem,rockshox masa shimano göbekler jantlar vs fiyat performans bazında iddalı bir ürün ve kadro tasarımı da çok hoş
    Sedona yeni modellerini çıkardı 950 yada 840 fena durmuyorlar ama bana parçalarına göre fiyatları tuzlu geldi siz ne düşünüyorsunuz ? x5 set ile slx sistem pek kıyaslanamaz gibi geliyor bana
    Merida modeller çok öneriliyor fiyat performans bazında fena sayılmazlar ama kafama oturmayan hep bir eksiklik var.
    Scott trek giant cube cannandole ciddi anlamda kaliteli ürünler fakat fiyatına göre parçalar ciddi anlamda düşük benim bütçeye deore sistem bile bulmak çok güç
    Son olarak slx yada sram x7 yada deore xt set toplamaya kalksam max 2600 liraya performanslı bir şeyler çıkar mı? merak ediyorum ve yardımlarınızı bekliyorum

Şimdiden yardım edecek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

2. Zorlu bas

Zorlu bas Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Öncelikle selamlar. Kendi ürünümü satmaya çalışıyor gibi olacağım tabi ancak http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=125357&highlight=
    linkteki bisikletimi alıp gerekirse ön aktarıcıyı belki değiştirirsiniz, ve 2500 tlye gelir size toplam, oldukça güzel bir bisiklete sahip olursunuz derim :)

3. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Zamanın gerisinde kaldım sanırım...

Tarihe meraklı olanlar bilir, benim zamanımda önce neye ihtiyacımız olduğuna karar verirdik, sonra bu ihtiyaçları optimum dengeyle hangi cihazın sağlayacağına bakardık.

Oysa ihtiyacımız ne olursa olsun, paramız sabit idi. İhtiyacımız paramızdan fazla ise apışıp kalacaktık. Paramız ihtiyacımızdan fazlaysa, kalan paranın bir kısmını hava atmak için walkie-talkie telsize yatıracaktık (o devirde cep telefonu yoktu :(), kalanıyla da babamızdan "ödünç" aldığımız arabaya benzini fulleyip kızlarla gezecektik. Yani para çarçur olacaktı.

Bugünkü düşünce boyutu eski zamanlardan ileride, kabul etmek lazım şimdi. "2500 liraya hangi bisiklet?" Bu yaklaşım ne apışıp kalmaya fırsat tanıyor, ne de parayı çarçur etmeye. Tabi kızlar beklese de olur... :D

Cagkan Dur bunu beğendi.
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kısa ve net söylemek gerekirse, SALCANO ASSOS 50 SLX veya X7 modelini alabilir ve uzun yıllar sorunsuz kullabilirsin.

5. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    2500 liraya direk bir bayiden almak yerine kendiniz toplarsanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Neden diye soracaksanız, 2500 TL verip bir parçası alt seviye olabiliyor, bu durum benim canımı sıkar o kadar para verdim neden bu var vs cinsinden. Herneyse :) sözüm oki tek tek toplarsanız daha uygun fiyatada daha üst seviye parçalar elde edebilirsiniz.

6. maraz emre

maraz emre Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle ilginden dolayı teşekkürler, fakat her ne kadar temiz kullanılmış ve henüz 2 aylık bir ürün olsa bile 2. el düşünmüyorum ayrıyeten öneriniz yada mesajımda yazdığım modeller hakkında yorumunuz varsa memnun kalırım

Abdullah Bey,

Bu bütçeye Mtb önerisi isteyen birisi bisikleti hangi koşullarda sürer ve ne bekler az çok tahmin edebilirsiniz, ama şimdiki nesil böyle haklısınız.
    Çoğunlukla arazide kullanacağım için maşanın beni üzmemesi lazım 2500 liraya da havalı bulmak güç fakat kaliteli maşalar bulunabiliyor rockshox gibi yarı yolda bırakmayacak orta üst seviye arası bir şey arıyorum zaten 2500 liralık bir ürün şansızlık olmazsa zaten sıkıntı çıkarmayacaktır. öneriniz varsa memnun kalırım konuya sadece bu yorumunuzu yazmak için girdiyseniz de saygı duyarım

Öneri için teşekkürler salcano da fiyat performans konusunda iddalı markalardan birisi slx modelinin kadrosu x7 ye göre biraz daha hoş geldi bana yanılmıyorsam parça bakımından Carraro crx960 la benzer model

7. esad küçükkara

esad küçükkara Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    günlük hayatta her ne kadar ben de böyle davransam da bence bi yere takılmayın ali abinin bisikleti gayet mantıklı hem carraroya göre bi kere üstünde rıtchey set var şahsen ben de hazirana doğru bu civarda bi şey almayı planlıyorum ve makul bi seçenek gibi geliyor

8. maraz emre

maraz emre Yeni Üye

Seviye:
    Max 2600 liraya slx yada sram x7 set toplamak mümkün müdür acaba ? Çünkü bana toplama işine girişsem bütçemi aşacağım gibi geliyor

9. Zorlu bas

Zorlu bas Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Rica ederim ne demek. Modeller konusunda yardımcı olamasam da hazır alacağınız bir bisiklet sizi tatmin etmeyecek gibi. Cube, Trek, Merida gibi bir markanın kaliteli bir kadrosunu alıp parçaları kendiniz toplamanız daha mutlu edecektir sizi. Aslında daha çok sizin sıcak baktığınız marka önemli. Örneğin sedonanın salcanonun gerçekten güzel modelleri var ancak o markalara hala sıcak bakamıyorum, dolayısıyla f/p oranı daha düşük de olsa sağlamlığı su götürmeyecek cinsten bir bisiklet seçtim, cube acid aldım. gerekirse donanımı zaten yükseltirim dedim. Bu arada sıfır alacaksanız 2013 modelleri almanın tam sırası, indirimler gayet güzel, yeni modeller tanıtıldı eldeki son 2013 modeller satılıyor vs vs..

10. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
  11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Rica ederim. SLX ve X7'nin kadroları aynı sadece renk farkı var, Carraro crx960 ile jantlar ve bir kaç parça hariç aynı. Yanlız o fiyatada Carraro crx960 alınmaz uçmuş bunlar ilginç :)

12. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    2. el olarak temiz xt set (fren dahil) toplamak mümkün. Misal ben 2 hafta önce ;

Maşa:Sid race 100mm
    Aynakol:slx
    Jantlar:mavic crossride
    Fren seti:Shimano xt
    Vites kolları:Shimano xt
    Arka attırıcı:Shimano xt
    Rotorlar:160 mm xt
    Sele:Sele italıa sl
    Gidon&boğaz&sele borusu:Amoeba vitra
    Lastikler:Michelin dry

2. el olarak topladım, bütün parçalarda temizdi :)

13. maraz emre

maraz emre Yeni Üye

Seviye:
    Çoğu firma 2014 modellerini görücüye çıkardı ama fiyatına göre donanımlar geri gibi açıkçası ısınamadım tek avantajı 2013 model bisikletlerin fiyat indirimine gitmeleri oldu sanırım. Yinede carraro ların 2014 modellerini merak ediyorum sizce beklemeli miyim?

Görselde slx li modelin kadrosu biraz daha eğimli göründü gözüme sanırım kadro boyları farklı crx960 sitede 2800 fakat 2600 e kadar bulmak mümkün fakat salcano assos 50 slx üstün diyorsanız aynı paraya salcano daha mantıklı. sram x7 modelle slx i kıyaslasanız yorumunuz ne olur ?

İlginizden dolayı teşekkürler fakat 24 vites oluşu ve görünüş itibariyle pek içime sinmedi ama xtr parçalar iyi duruyor.

Oldukça kararsızım toprağım Kocaeli'nin neresindensin?

14. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Değirmendere :)

15. maraz emre

maraz emre Yeni Üye

Seviye:
    sehir merkezındeyim bende anıt park tarafında suan edirnedeyim ama yazları geliyorum oralara

16. maraz emre

maraz emre Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Salcano assos 40 slx yada sram x7 ikisi arasında kaldım görüşlerinizi paylaşır mısınız ?

17. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    İkisi de 1990 model dağ ve tur bisikletlerimi ölene kadar (ya ben ya onlar) kullanma niyetinde olduğumdan ve bisikletler hala sapasağlam durduklarından (galiba ben :(), uzun zamandır alıcı gözle piyasadaki alternatifleri incelemiyorum. O yüzden, günümüz bisikletleri arasında detaylı fayda/maliyet analizi yapamam. Kaldı ki, sizin ihtiyaçlarınızı da -çoğunlukla arazide kullanmanız ve üzmeyecek maşa aramanız haricinde- teferruatlı bilmiyorum. Dolayısıyla, size teknik ve taktik boyutlarda malesef yardımcı olamayacağım Emre bey.

Benimki sadece esprili anlatımla stratejik bir yaklaşım önerisiydi. Sizin nezdinizde faydalı ise ne güzel; değilse de en azından zararsızdır - zannederim.

Bu arada hoş geldiniz. :)

18. maraz emre

maraz emre Yeni Üye

Seviye:
    Hoş gördük Abdullah bey uzun zamandır takipteyim üyelik bugüne nasipmiş

19. maraz emre

maraz emre Yeni Üye

Seviye:
    2014 modelleri beklemeye karar vermiştim yavaş yavaş gelmeye başladılar carraro kron gibi markalarında tanıtımlarını bekliyorum. Donanım olarak şu 3ü arasında ne gibi fark olabilir yardımcı olabilir misiniz ?

Xt arka aktarıcı+deore ön aktarıcı ve vites+rock shock xc32 maşa
    Xt arka aktarıcı+deore ön aktarıcı ve vites+suntour sf14 raidon air maşa
    Sram x5 arka aktarıcı+x5 ön aktarıcı+vites+rock shock xc32 maşa

3 üründen mantıklı olanı hangisi?

Ghost se2950 mi ? Ktm ultra sport 29 mu ? Sedona 950 mi ?

Whistle alıkut 1492 modelini fiyatından dolayı eliyorum aynı donanımı 500 lira vermesi gereksiz harcama olacağı yönünde

Ayrıca son bir soru KTM ürünlerin 2014 modelleri geldi mi ?

20. Olcayyılmaz

Olcayyılmaz Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    +-Salcano NG 020 tercih ederim X7 modelini :) İnternette bulabilirsiniz :)