250 bin euro emanet edilecek adam aranıyor.

Scudo

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
ilk işim olan bankacılık sektöründe 5 yıl çalıştım ve defalarca dolandırıcılık işine şahit oldum...bunlardan en çok bilineni telefonla aranıp hakkınızda dava var biz polisiz, savcıyız diyerek kandırıp dava parasını atm lerden kredi kartı aracılığı ile kontör yollatmak suretiyle tahsil ediyorlar....çeşitli hikayelerle kandırılıp insanların cebindeki kredi kartlarının limitlerini patlatana kadar muhtelif cep telefonu numaralarına kontör yükletiyolar... bir seferinde eğitim seviyesi iyi birmüşteri kulağında telefonla masama geldi "kontör istiyorlar hakkımda dava varmış ne yapayım diye sordu" bende direk kapatın telefonu dedim ancak vatandaş dışarı çıkıp atm den 14000,00 tl lik kontörü bir güzel yolladı...1 saat sonra yanıma geldi dolandırıldım iptal edin bu işlemleri dedi..:):):):):):) iyi gülmüştüm tabi içimden....önce sizi konuşturup hakkınızda krtik bir bilgiye ulaşılıyor "benim oğlum asker, kızım üniversitede okuyor, devlet memuruyum, emekliyim " gibi kilit cümleleri alıp kendilerince çeşitli hikayeler uydurup sizi bir güzel soyuyorlar... uyanık olmak lazım....

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zamanında Afrika ülkelerinden bana da benzer mailler geldi. Tamamen dolandırıcılık. Anında spame gönderiyordum :)