Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

250-300lira arası genelde asfalt yolda kullanıma uygun bisiklet arıyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yaşar Çakır tarafından paylaşıldı.

1. Yaşar Çakır

Yaşar Çakır Yeni Üye

Adı:
    Mustafa Alemdar
    Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar. İnternette bisiklet araştırırken forumu keşfettim. Esasında daha önce görmem gereken bir forummuş :)

Bu fiyatlarda bisiklet arayan birkaç başlık daha var ama benim tercihlerim biraz daha farklı olduğu için yeni konu açtım.

Esasında ilk başta 150-160liralık birşey alaym işimi görsün diyordum.

Ancak doğru düzgün pek birşey göremeyince limiti biraz daha arttırdım.

Dahada fazla vermek istemiyorum. Çünkü 3daha eklediğinde 2 daha eklersen şunuda alabiliyorsun 1 daha koyarsan bunuda alabiliyorsun olayına geliyor. O sebeple dahada fazla çıkmayı şu anlık düşünmüyorum..

Vites kalitesinden vede demir aksamdan pek fazla anlamam.

Öncelikle sıfır olmalı.

Genellikle asfaltta kullanılacak. Hem keyif için hemde gereklilikten kullanılacak.

Sürekli araba kullanan biriyim. Son benzin zamları beni fazlasıyla arabadan soğuttu. Kısa mesafelere vede geceleri bara falan giderken bisikletimle gideceğim artık. Ne polis çevirmesi nede kaza yaptın derdi :)

Bu arada Bursa-Nilüfer-Altınşehirde yaşıyorum. Bisikleti genellikle 4-7kmlik güzergahlarda kullanacağım. Genellikle düz, eğimsiz,rampasız geniş yollarda kullanacağım. Spora giderken arabayla gitmek yerine bisikletle gideceğim(3km) vs vs vs...

Şu bahar günlerinde vede yaklaştığımız yaz akşamlarında serin serin yolculuk yapmakta ayrı bir keyif olacak...

Gözüme çarpan iki bisiklet var; İkisininde sıfırını 260liraya alınabiliyor.

1-Bianchi Luca
    http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=2&urunid=126

2-Bianchi Speed
    http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=2&urunid=122

Esasında bana gerekli olan çamurluklu bir şehir bisikleti ancak düzgün bir şehir bisikleti 420liradan başlıyor gittikçe gidiyor.

Bana gerçekten gerekli olan bisiklet sedona 301 tarzında bisikletler ama onlarda dediğim gibi yüksek fiyattan satılıyor.

Sizler yukarıdaki iki bisikletten hangisini önerirsiniz.

Düşündüğüm fiyatlarda kötü olmayan bir şehir bisikleti bulmam mümkünmüdür?

Bu arada boyum 180 kilom ise 72-73

Ayrıca bisikleti sık sık metro istasyonuna kilitleyip metrodan sonra eve bisikletle gelebilirim. Siz şu ana kadar çalınma vb durumlarla karşılaştınızmı.

Çünkü metro istasyonundaki bisikletlere bakıyorumda hepsi eski satsan 50 lira etmeyecek bisikletler. Sıfır parlak bir bisiklet bu konuda başımıza iş açarmı?

Yardımlarınızı bekliyorum vede şimdiden çok teşekkür ediyorum...

2. Yaşar Çakır

Yaşar Çakır Yeni Üye

Adı:
    Mustafa Alemdar
    Seviye:
    Bu arada salcano leonardo diye bir model buldum.

http://www.salcano.com/leonardo.asp

Normali 289

Disk frenlisi 329.

Bunları 40lira daha altına alabilirim gibi düşünüyorum.

Nasıl seçim olur?

3. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    Bianchi Speed daha güzel gözüküyo özellikleri aynı görünüşe bakıcaksın artık.

metroya kitlicem diyosunda ortamı nasıl hırsızı varmıdır? ben olsam bisikletimi hiçbiryere bırakmam şehir içinde, işe bisikletle gitsen daha iyi olur bence 9km evimle işim arası bisikletle geliyorum akşam spora gidiyorum 3 km tekrar geri dönüyorum eve 6 km daha iyi oluyo ;)

4. Yaşar Çakır

Yaşar Çakır Yeni Üye

Adı:
    Mustafa Alemdar
    Seviye:
    Daha işe gitmiyorum. Öğrenciyim.
    Genelde dışarı çıktığımda son metro ile eve gidiyorum(00.45te)
    Bu saatten sonrada metrodan sonra ring bağlantı otobüsleri kalmıyor(Ne alakaysa)
    (Zaten daha geç gelme düşüncem varsa arabamla çıkıyorum)

Ya taksiye biniyorum(10tl) yada yürüyüyorum(45-50dak)

Bu durum yazları daha sık oluyor. Hadi hava güzel yürümek güzel olur diyorsunuz ama 3gün sonra her gece yürümek adama koyuyor.
    Mecbur taksiye biniyorum.

Esasında hareketli bir istasyondur. Bir sürü taksi,insan vs vardır. (Bursa-Küçük Sanayi istasyonun) Ama dedimya bisikletler genelde eski.
    Bir kere sedona borla denk geldi. Adam belliki boyasını bilerek bozmuş. Okadar eski görünüyordu :)
    Yaşadığım sitede her apartmanın girişinde özel bisiklet odaları var. Kimse kimsenin bisikletini ellemez bile.

Ama hala kestiremiyorum istasyonda nasıl olur .En iyisi alıp denemek vede kasko yaptırmak :)

5. ÖMER KAYA

ÖMER KAYA Üye

Seviye:
    arkadaşım 2.elmi sıfırmı ikinci el 200 tlye satıyorum toplama.

6. Yaşar Çakır

Yaşar Çakır Yeni Üye

Adı:
    Mustafa Alemdar
    Seviye:
    Sıfır istediğimi yukarıda belirttim arkadasım. Peki sen 200 liraya ne satıyorsun?

7. minolta35

minolta35 Aktif Üye

Seviye:
    Salcano nun o modelini düşünme hiç.Bianchi lerden birini seç.Zaten tek farkı biri 18 diğeri 21 vites.Hangisi gönlüne yatarsa onu al derim çünkü bu fiyata aluminyum kadro bişey alamayacaksın:D

8. erim yıldırır

erim yıldırır Kıdemli Üye

Seviye:
    bnce olabilidiğince gösterişsiz bi model seç hatta sıfır almak istiyorsun ama 2. el albenisi olmayan ama sağlam bi bisiklete denk gelirsen kaçırma derim ama karar senin..ayrıca kitliceksen ön tekerin milinin vidalı olmasına dikkat et qr olursa tekeri bırakır kadroyu alırla:D