250-300 lira fiyat aralığında bisiklet.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ufuk Çağlayan tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Çağlayan

Ufuk Çağlayan Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Mahallede sokaklarda gezilmelik 21 vites,amortisörlü 250 - 300 lira fiyat aralığında bir bisiklet almak istiyorum..
    Hangi markanın hangi modelini alırsam uygun olur ?
    Bisikleti aldıktan sonra sorunlar çıkarmasın istiyorum.
    Yada parça olarak hangi parçalar olmalı ?
    Bu konuda pek bir bilgim yok.Evdekilere kalsa önüne gelen ilk bisikletçiden uygun fiyata bir bisiklet alınacak.
    Aldıktan sonra pişman olmamak için konu açiyim dedim.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. yagizcan

yagizcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba arkadaşım , Bianchi almanı tavsiye ederim ana sayfasından modellere bi bak istersen.Sorun çıkarmasın dersen biraz şans meselesi ama ben 7 senedir kullanıyorum büyük bi masrafta yapmadım bak bisikletimde bu http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=115397 .Parçaları biraz pahalı oda kalite diye boşa para almıyolar.

3. yetkin yılmaz

yetkin yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Mahalle arasında sadece kullanmak için neden dağ bisikleti? gereksiz ağırlık ve yorucu bir deneyim olacak.ve sadece ön amortisörlü alın illa dağ bisikleti istiyorsanız.bide o fiyatlara 2.el çok daha iyi makinalar var illaki denk gelirsiniz.

4. Berk Yıldız

Berk Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çift süspansiyon gereksiz.Mahalle arasında ne yapacaksın 20 kilo bisikleti.En basitinden Salcano NG650 veya Kron XC250 alabilirsin.

5. Ufuk Çağlayan

Ufuk Çağlayan Yeni Üye

Seviye:
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Amortisörü kardeşim istediği için amörtüsörlü olsun dedim işte sadece havası için başka bişey için değildi.Dediğiniz gibi hafif bisiklet olursa daha iyi olur gibi.Şuan da internetten araştırıyorum.Söylemiş olduğunuz markalara baktımda aradağım fiyat aralığında bulamadım.Sizin rastladığınız,bildiğiniz alabileceğim bisiklet var mı acaba internette ? Varsa linklerini atabilir misiniz ?

6. yetkin yılmaz

yetkin yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Sahibinden.com 'a bakın bol bol var orda.

7. yagizcan

yagizcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ufuk sen 2. el mi istiyorsun sıfır mı ?

8. Ufuk Çağlayan

Ufuk Çağlayan Yeni Üye

Seviye:
    İlk başta 0 almayı düşünüyordum ama sahibinden.coma baktından sonra 2. el almayı düşünüyorum.

Kron XC250 aradığım fiyatın üzerinde ama Salcano NG650 İstanbul'da 300 Malatya'da 275 liraya gördüm sahibinden.comda.Ama Malatya sıkıntılı gibi kargoyla getirtsem nasıl getirticem.

İstanbul'daki

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-temiz-salcao-ng-650-122878996/detay

Malatya'daki

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ntisiz-21-vites-26-duble-jant-123974367/detay

İstanbul'dan Bianchi gördüm bir tane.Bisiklen denilince akla bianchi geliyor ama gerçekten iyi olduğu için mi yoksa isim yaptığı için mi iyi bilmiyorum.Bisiklet iyiye benziyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ianchi-21-vites-shimano-takim-121661512/detay

Ne alacağıma tam karar veremedim.Sizinde sitede gördüğünüz uygun fiyata uygun bisikletler varsa bakabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim..

9. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
  10. yagizcan

yagizcan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Castello hakkında hiçbir bilgim yok ama Salcano kullanan arkadaşım var istersen bi SALCANO APOLLO'ya göz at 300 350 arası bulabilirsin diye düşünüyorum kardeşim yalnız bu çift amortisör

11. Ufuk Çağlayan

Ufuk Çağlayan Yeni Üye

Seviye:
  12. Kerem Aydoğan

Kerem Aydoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    ilk linkteki bisiklet muhtemelen en sorunsuzu olacaktır. hem aluminyum kadro hemde v fren kullanıyor. diğer 650 model mekanik diskli deneyimli arkadaşlar biraz yadırgıyor.

13. berk41

berk41 Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İlk linktekini almalısın, hem alüminyum kadro hafiftir ve diğerlerine oranla daha temiz duruyor

14. Ufuk Çağlayan

Ufuk Çağlayan Yeni Üye

Seviye:
    İlk bisikleti satan kişi Malatya'da oturuyor.Bana kargoyla gelişi toplam 300 liraya maal oluyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-salcano-bisiklet-124169198/detay/
    Bu bisikleti satan kişi oturduğum yere yakın bir yerde oturuyor.280 yaparım dedi, 270 e kadar inebilir heralde.

Fiyat konusunda birincisi için sıkıntı yok.Kalite olarak hangisini almamı önerirsiniz ?
    Karar vermemde yardımcı olursanız ikisinden birini almayı düşünüyorum.

15. Kerem Aydoğan

Kerem Aydoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    gösterdiğiniz bisiklet ortasında bulunan süspansiyon sebebiyle seri kullanıma çok uygun değil üstelik bu bisikletler genelde çelik kadrolu oluyor dolayısıyla fazla ağır oluyor. bu parayı bu bisiklete vermeyin 300 düz olsun ama diğeri olsun. ilerde maşanızıda değiştirip kilitli bir maşa ile daha esnek kullanım elde edersiniz. hem bu tip kadronun omurgayada fazladan yük bindirdiğini biliyorum. karar sizin.