25 Temmuz Şile Turu İsteyen ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ooo siz bosuna gitmissiniz şileye o zaman :D

Aslında kerpe daha güzeldi. Ben orda da girdim denize, yarım saat hiç çıkmadım durmadan daireler çizdim koyun ortasında.
Deniz tertemiz ve berraktı.Üstelik yanımda kimselerde yoktu. Zaten o yüzden temizdiya :)
Sahilden 100 -200 mt ilerilere pek gelen olmuyo :D İşte o zaman denizin keyfini çıkarıyorum. Yalnızlık çok güzel be abi heleki Ağva dan şileye gelirken saat 22 civarı orman bir başka güzeldi Ay ışığı ağaçların arasından zar zor geçiyordu.
Arada bir gelip geçen araçların ışığı gözlerimi almaması için gözlerimi anlıkda olsa kapatıyordum.
Allahtan arkamdan bir kamyonet insaflı çıktı. Yokuş aşağı 35-40 la gittiğim için geçmedi Tüm inişi ben önde o arkamda aydınlatarak geçtik Karşıdan gelen araçları sellektör yaparak uyardı.

Kısacası çok heyecan ve adrenalin dolu bir yolculuktu. Tüm bisiklet severlere Gece ormanda yapa yalnız seyahat etmelerini öneririm. :in:

Scudo

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
@birolcakir

Ben ormanda öyle gece tek başıma gitmeye çekinirim abi. Ağva'dan Şile'ye doğru gittin öylemi?

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@Kaşif

Abi ben de onu düşündüm şimdi.
O yolu iyi bilirim, gecenin O saatinde iti var köpeği var valla arkadaş iyi gitmiş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yok Aslında şöyle gittim

Kaytazdere (Yalova) - İzmit - Kandıra - Kerpe - Kandıra - Ağva - Şile - Üsküdar - (Turyol) Eminönü (Boğaz köprüsünde Yalovadan geliyorum bi kereliğine geçim dedim ama polis abiler izin vermedi :) )Fatih - Gaziosmanpaşa - 500Evler 320 KM 36 saat

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Arkadaşlar siz benim başıma gelenleri okuyun. Ben gittim gittim en son yol Alemdağ Kartal dedi. Dedim Alemdağ olamaz. Kartal'a vurdum kendimi. Etrafta in cin yok. Neyse hava henüz aydınlık. Gittim gittim sahil yolu tabelası bulana kadar hiç çıkmadı. Sonra baktım Çekmeköy yazıyor. Vurdum kendimi Çekmeköy'e. Neyse ki o yol kalabalıktı kendimi fazla yalnız hissetmedim:))))). Merkezden sonra sanırım Üsküdar yolunu takip edeyim derken. Bir baktım ilerde Bizim buluştuğumuz Shell var. Tam o sırada bana birisi seslenmezmi? Bir baktım Atom. O da söylediğine göre sizi bekliyor muş ama siz bir türlü gelmediniz. Benim de hafıza zayıf ya. Shell'e nasıl geldiğimiz unuttum dedim herhalde düz geldik. Meğer düz Üsküdar'mış. Ben önde zavallı Atom arkada Bir şekilde Bostancı'ya geldik. Yalnız maalesef Deniz otobüsünü o saatte olmadığı için Atom binemedi. Dedim Atom'a Kadıköy'e git. Yalnız sonra Atom ne yaptı bilemiyorum. Sizlerin Atom'dan haberiniz var mı?

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Kerpe'yi bende çok merak ediyorum hatta fethetmek istiyorum. Ama bir günde olacak tur değil herhalde.

Y.Toygar

Daimi Üye
Tepki
167
Eralp arkadaşımızın kondisyonu 2 ay binmediği için oldukça düşüktü.. Rampaları elde filan çıkmak zorunda kaldık.. Tek bırakmak istemedim.. Malum Hırt dolu ortalık.. hava kararmaya başladğında biz Çekmeköy ilçe sınırları içine girdik.. Telefonu açık olmadığı için Kamik Abi ( ATOM ) a haberde veremedim.. Beklettiğimiz için özür dileriz.. Oda keşke Üsküdardan motorla eminönüne geçseydi.. Trenle evine gitseydi.. Öle demiştik ona ama.. ATOOOOMMM Patlamadın baba dmi ? xD

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@Kaşif

Abi sabah erken çıkılırsa, bir günde rahat gidip gelinir.
Güzel yer kerpe bir de Cumartesi olursa çok rahat denize girilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benim kerpe mesafem 90 km sadece orada olsaydım fazlasıyla yeterdi .
2.5 -3 saat yol sürüyor yolları güzel yerim içerim dersen 4 saatte çok rahat varırsın saat 5 de çıksan 9 da kerpedesin akşam 5 de çıksan yine 10 filan evdesin oda iyidir herhalde
Tabi sizin mesafeyi bilemiyorum Yanlış hatırlamıyorsam ben kartaldayken 115 km filandı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Engin YILDIZ

Aslında 4 ayaklı itlerden başkasına raslamadım. Ayrıca akşam saatlerinde köyleri geçmiş olduğumdan onlarada raslamadım. Zaten ormanda köpeğin işi ne :D
Kendi bölgesi olmayacağından benden daha cesur olamazlar :D
Doğa kanunu bu.
Kulağım az işittiğinden uzaktan gelen seslerinde çoğunu duymadım (geldiyse tabi)

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@birolcakir

Dostum,

Biz 17 Temmuz Cumartesi akşamı beş kişi İstanbul'dan İzmir'e diye yola çıkmıştık.

Pazar sabahı Orhangazi rampasında bir benzinlikte mola verdik, karşı yolda yani ters yönde rampa yukarı tek başına bir bisikletçi gördük, seslendik ama duyuramadık sesimizi.

Acaba diyorum siz olabilirmisiniz? Konumunuz Yalova diye okudum Biraz da benzettim ondan soruyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Engin YILDIZ

Bursa daki Ulusal Dağ bisikleti yarışlarının günümüydü :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ama ben olamam
Sabah erken saatte ise yalova dan Bursaya doğru gidiyor olmalıyım
ayrıca kulaklarım sağır ama görlerim iyi görür kaçırmam çok zor hele beş kişilik bisiklet grubunu :D

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@birolcakir

Dostum,

Yarış ne günüydü bilmiyorum ama, 18 Temmuz Pazar Sabahından bahsediyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Engin YILDIZ

Baktım şimdi 17 -18 Temmuzmuş ama o gün Bursadan akşam saatlerinde döndüm. Pazar sabahı saat 05:10 da Yalovaya 23 km Kaytazdereden hareket ettim.

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@birolcakir

Biz saat tam 05:00'te Yalova'dan geçtik Orhangazi rampasında arkadaşlarımızdan Çağrı'nın aynakol dişlisinin yamulması nedeniyle 2 saat gibi oyalandık.

Bisikletliyi saat kaçta gördük tam bilemiyorum ama ters yönde rampayı hızlıca çıkan sizseniz.

O zaman doğru kişisiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Saatler tutuyorda yönleri kesinleştirelim :)

Ben o sabah yarışları izlemek üzere Bursa istikametine doğru yol alıyordum. Muhtemelen saat 06:30 - 07:00 civarı Orhangazi civarında olmalıyım.

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@birolcakir

İstikamet doğru Bursa yönüne gidiyordu, ama ters yönde bizim tarafta olsa zaten sesimizi duyardı, karşı yönde yukarı doğru çıktığı için bizi duymadı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O zaman o ben olabilirim Zira o yokuşta çalışma var diye daha önceki seyahatimde mıcırlarla uğraşmak zorunda kalmıştım bu sefer çıkarken geliş istikametine geçmeyi seçmiştim ama yokuşun sonunda tekrar gidiş istikametine geçtim.

engin engin

Forum Bağımlısı
Tepki
182
@birolcakir

O zaman sizsiniz hatta bizim arkadaşlardan birisi duyuru yapmıştı forumdan.

Belki buluruz O arkadaşı diye.
(link)