Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

25 Şubat ESBİG Eskişehir Ankara yolundan Seyitgazi turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tahmini 20 gündür pedal çeviremiyoruz kar ve soğuklardan arkadaşlar yarıyıl tatilinde yoklar ayrı dert bu hafta baktık hava kuru üstüne ekip geldi geçtiğimiz haftalarda 2 defa planladığım ama kar yağışları nedeniyle yapamadığım Ankara yolundan Seyitgazi turunu tamamladık çok şükür.Neden direk Seyitgazi yolundan değil çünkü o yoldan sürekli gidip geliyoruz ve aynı yoldan dönmemek adına hemde biraz kilometre fazla olsun adına bu rotayı çıkardım.Rota dümdüz direk performans yaparız diye çıktık ama ilk 40 km hariç geriye kalan 70 km rüzgarı karşıdan aldık düz yolda 20 km hız ile seyir etmek yol bisikletçisini çok sinirlendiriyor rüzgar bugün bizi mahvetti.Buyurun fotoğraflar...

Rotamızın grafiği Ankara yolundan döndükten sonra herşey çok değişti :)

Tur öncesi fotoğrafı 2-3 kişi eksiğimiz oldu sonradan konuştuk uyuya kalmışlar saat 10:00 olmasına rağmen :)

Ankara yoluna vurduk kendimizi geçenler bilir yaklaşık 8 km lik güzel bir rapması vardır o rampanın sonu düz yola geçiyoruz radar bilgimizi aldık...

Yolda Ömer aradı yetişirim size yola çıkıyorum diye bizde onu beklemek adına bir çay molası verdik (iyiki vermişiz 3 km sonra söylediğim kavşaktan dönerek rüzgar savaşımız başladı)

Çıktık yola....Yoldan kareler...

Ve artık Seyitgazi tabelasındayız....

Seyit Battal Gazinin türbesi bu açıdan daha net gözüküyormuş....

Hemen yemek molası

ve Ömer bey teşrif etti :)

Ömer de yemeğini yedikten sonra hemen yola çıktık.Aynı rüzgar eşliğinde biraz yağmur serpintisi biraz bozuk yol sıkıntısı bazen yoldan dışarı atacak sertlikte rüzgar ile evlerimize ulaştık.Bu kısımlarda fotoğraf çekemedim daha doğrusu çekecek firsat da bulamadım eldivenleri de çıkartmaya gözüm yemedi :)

Buda kısa günün karı 2012 nin ilk 100 km üstü tur sonu.

Bugün bana eşlik eden Kader,Sinan,Doğa ve Ömere sonsuz teşekkürler .Özellikle Doğa limitlerinin çok üstündeydi tekrar kutlarım.3 arkadaşımız günlük kilometre rekorlarını kırdılar bu yaz kat ve kat fazlasını yapacaklar ama bir şekilde başlamak lazımdı .Tekrar hepsine teşekkürler....

Raven_35, İslam Gölge ve Cem Coşkun bunu beğendi.
  2. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ferhat abi geri dönüşten kareler olsaydı güzel olurdu ama bu soğukta bu tur / performans bile güzel...

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Kader Kerem

Kader Kerem Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Abi eline sağlık :) yavaş ve güzel bi turdu..Yalnız iyiki performans falan yapmamışız yahuu resmen olmüşüm eve kendimi zor attım abi :) Benim toplamda 122 km olmuş vayyy bee resmen ikiye katladım rekoru :)

4. Fatih Sert

Fatih Sert Forum Bağımlısı

Seviye:
    Rüzgar ve soğuk.. Bir de el va ayaklar üşümüşse... Tebrikler.. ve teşekkürler.

5. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Ben de kendime geldiğim zaman fotoğrafları koyarım :D

Mehmet_Gürsoylu ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  6. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çalıştığım için katılamadığım bir tur oldu, önümüzdeki haftalardaki turlarda rüzgarsız ve daha tempolu turlar bizi bekliyor inşallah :) Arkadaşların 3`ü de uzun km rekorlarını kırmışlar, iyi çalışsınlar bu yaz 150 km den aşağı pedal basmak yok. Hepinizin ayağına sağlık.

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Fatih abi arkadaşları bilmiyorum ama benim yeni eldivenlerim ile ayakkabı kılıfım cidden çok sağlam ürünler markayı vermemde sakınca yok (Nortwave ikiside) eller ve ayaklar resmen terledi hatta kısa molalarda eldiveni çıkarıp yeniden giydikten sonra içinin sırf terden sırılsıklam olduğunu yaşadık(aynı eldivenden Ömerde de var) ilk başta bu ıslaklık yine üşütüyor ama 10 dakika içinde tekrar eller fırın gibi benim ayaklarda fırın dı :) bundan sonra anladım ki bisiklete harcanan kadar kıyafete de harcamak gerekiyor ve onlar hakkını daha iyi veriyor, her kuruşlarını hak ediyorlar artık emitasyon ürünlere son :)

Cüneyt HOCAOĞLU bunu beğendi.
  8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Doğa fotoları ve videoları sansürlemeden koyma :) her halimiz ortaya çıkmasın :)

9. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Ferhat Bey ve Diğer Arkadaşlar,Tebrikler.110 km bu soğukta,bundan iyisi can sağlığı..

Tur kaç saatte bitti öğrenebilirmiyim.

Hoşça Kalın...

10. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ferhat, Kendime güvenemediğimden sizleri de yavaşlatmak istemediğimden tura katılamadım.
    Tebrikler hızlı ve güzel bir performans turu olmuş. Ben biraz daha antrenman yapayım.size anca yetişirim.
    (yarın antrenmana çıkayım bari)güzel etkinlik olmuş..Herkese selamlar.

Mehmet_Gürsoylu ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tur 10:10 da başladı 17:15 de evdeydim ama yemek molası çay molası ve aşırı rüzgar etkisiyle arada bir 1-2 dakikalık duraksamalar ile yaklaşık 22-24 ortalama çıkardık.Normalde buna benzer bir rotayı 30-35 ortalama ile çok rahat bitirebilirim ama bugün 70 km yolun stabilize oluşu, karşıdan esen rüzgar, 20-25 günün hamlığı öncesinde 1-2 aylık standart tur yapmadığımızdan bu değerler çıktı.Bu turun rotasını yaz başlarında tekrar yapıp aradaki farkı yazacağım ....

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi tur tam senlik idi.Bizim hızlı delikanlılar olmadığından (Mehmet ve Onur ) beni de gaza getirecek olmadı. Üstüne yaşanan olumsuz hava ve yol şartları gayet yavaş bir tur olmasına neden oldu.Yarın yağmurlu veriyor dikkat et o yüzden ben Cumartesiye almıştım turu.

M.Nuri TEKE bunu beğendi.
  13. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kulaklarım çınladı :) Gene kar,kış dinlememiş yola çıkmışsınız abi tebrikler.Bende inşallah önümüzdeki günlerde zaman bulabilirsem katılmaya çalışırım turlara.Hazır Çanakkale etkinliğide yaklaşıyor biraz hamlığı atalım antreman yapalım :) Ayrıca günlük kilometre rekorlarını kıran arkadaşları da tebrik ediyorum böyle giderse yaza doğru performans turları çok zevkli olacak :)

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mehmet bu iş koşmakla olmuyor :) bugün 111 km yaptık ama tecrübelerime dayanarak söylüyorum 150-170 ile aynı performansı gösterdik.Bir Bozüyük maceramız vardı hatırlarsın o kadar kuvvetli değildi ama hiç kesilmedi hep esti.Birde yol bize uygun değil stabilize Seyitgaziden Eskişehire dönüş ise Eskiden Derbente kadar kötüydü sonra düzelirdi hatırlarsın. Bu kış tamamını rezil hale getimişler .Artık tuzlama çalışmaları mı kepçeler mi bilemiyorum hiç temiz asfalt kalmamış o tarafta.

Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
  15. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Napalım abi spor yapmayınca da ciğerler kapanıyor sonra rampa çıkmaya çalışırken nefes nefese kalıyorum.Bisiklete binemediğim zaman koşuyorum canım da sıkılmıyor değil,at gibi aynı parkuru dön dur :) Tura gelince zaten rüzgarda varmış çok iyi bir performans çıkması pek mümkün değildi.Yolun halide kötü olunca işin tadı iyice kaçıyor...

16. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Tamam kırpıp koyacağım ben fark ettim ki sadece video çekmişim :D Bir de senden ayrılınca şehir içinde yeşil gazoz şişeleri olur ya onlardan birini paramparça ettim görmedim normalde fırlaması lazım şişenin ama nasıl denk geldiyse tuz buz oldu benim lastiğe hiçbir şey olmadı bu normal mi acep :D

17. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kutluyorum,iyi iş çıkartmışsınız.Havalar bu hale gelmeden Eylül Ekim ve kasım aylarında ben de hafta sonları 100-140 yapıyordum.Şimdilerde durum vahim.Arenaya çıkacak gladyatör gibi antrenman yapıyoruz.Ya icraat? İşte o yok:)

Çarşamba akşamı salonda 4 km,perşembe stad çevresinde 10 tur,Cuma salon futbolu (Bir devre 0 gol:) ile tamamlandı.Olmuyor,olmuyor.Hiç bir şey bisikletin yerini tutmuyor,tutmayacak.Salonun tam ortasında o bana bakıyor,ben ona bakıyorum.Kış bu yıl dirlik vermedi gitti.Gerçekten de 30 yıldır böyle bir kış olmamıştı.Hayırlısı.Cemrenin biri düştü,kaldı iki.Göreceğiz.

18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Aynen söylediğin gibi abi benim bisikletin odası var ufak ama mütevazi :) 20 gündür kapısından bakıp bakıp çıkıyordum :) dün yıkadım temizledim koydum ya nasıl rahatladım anlatamam :) 20-25 günde bile fena hamlamışım.Bu hafta mesaiye bisikletle gitmeye başlayacaktım ama şimdi baktım yine kar yağışı gösteriyor hafta ortasından itibaren, bakalım ne olacak bekliyoruz.

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O lastik için normal Doğa o yüzden tanesi 1 kg :) ve uzun turların vazgeçilmezi......

20. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Rotayı kullanacak arkadaşlar binlerce köpeğin önlerine çıkabileceğini unutmasınlar :)