Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

25 dolara Ritchey karbon gidon??

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında EMRE OZKAN tarafından paylaşıldı.

1. EMRE OZKAN

EMRE OZKAN Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
  2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    iyimiş ücretsiz kargo olmasıda cabası ama satıcı güvenilirmi onada bakmak lazım sonra kutu içinden uzun baska bişe cıkmasında direksiyon niyetine . saka bi yana bende merak ettim bu fiyata alınılası sıfır ürün sonucta suandada epey ihtiyacım var eski gidonum abr fakat kesilmiş durumda kısa uzun flat gşdon istioıdum bunu düşünüorum şidmi bende acıkcası. takipteyim

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çakma. Orada yazan hiçbir veriye de inanmayın. Ne gelecekse sürpriz olur. 25 dolarınız boştaysa deneyin, herkes için örnek olur. Almayı düşünenlere yardımcı olmuş olursunuz.

Ek: Enpara kartınız varsa %20 iade olur, 20 dolara gelir. Bilginize.

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  4. Ayhan Sezen

Ayhan Sezen Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu üründen şimdiye kadar 50 kişi ısmarlamış ve 17 kişi olumlu geri bildirimde bulunmuş.

5. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Bir ara bir arkadaş facebookta sırf bu işi yapıyordu üstelik kabaca çakma ya da imitasyon olduklarını söylemeden. Uzun tartışmalara kadar varan bir olayla sonuçlanmıştı.

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çakma olduğunu belirtse sorun yok da, kimileri bu tip ürünleri (hatta çoğu kez set halinde) alıp, orijinaliyle aynı fiyata ittirmeye çalışıyor. Orijinalliği adına mağazanın faturasını sormak yeterli oluyor. Sonra da küfürler havada uçuşuyor. Çakma mal satıyorum, şuradan aldım dese sorun olmayacak ama işte kanı bozuk olunca insanın, yapacak bir şey hocam.

7. burak özgüng

burak özgüng Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sahte ürün çinde ürettirip üstüne marka bastırıyorlar.ama 1 1 ayırt edemezsin.anca eline alıcaksın tartıcaksın vs.
    bende alıcaktım sahibindende vardı inanılmaz ucuzdu ama satıcı gayet dürüst bir şekilde anlattı bana.
    alma demiyorum ama ne kadar sağlamdır uzun ömürlüdür onu bilemem

8. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu ürünler replika kardeşim belki aynı fabrikadan çıkıyor ve tümü 3k karbonfiberden yapılıyor.
    lakin faturası ve garantisi yok tek farkın bu oldugunu düşünüyorum ben eline çekiç al duvara vur zor kırılır.
    ama sadece gidon ve boğaz a 800 tl veririm benim param var diyorsan erdoğanlardan faturalı alacaksın
    bakınız : http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/gidon-setleri/ritchey-wcs-ud-carbon-elat-set.html

ben aylarca arazide kullandım bu ürünü hiç bir sorun yaşamadım. :)

9. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Benim hedef kitlemi oluşturan parçalar olmasa da klasik bisikletler de aynı durum çatlak, patla diye tabir ettiğimiz şekilde oluyor. Hatta yeri geliyor her eski bir klasik, her klasikte bir antika oluyor! Ebayden alım-satımı daha da arttırdığım bu dönemlerde özellikle dikkat ettiğimi satışlar genelde satılan ürün de eski olduğu için sorunlu noktalar bilhasa fotograflanarak ve belirtilerek oluyor ki hal böyle olunca ürün elinize ulaştığında süprizlerle karşılaşmıyor, ürünü varsa sorunu sıkıntısı bilerek ve kabullenerek alıyorsunuz ya da satıyorsunuz. Yine her şeyin başı eğitime, ahlaka dayanıyor malesef bu da bizim gibi toplumlarda en ender rastlanan şey!

Enes Gürel bunu beğendi.
  10. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hatta bence orijinal diye satılanlar çakma, Aliexpress'tekiler orijinal.

ToffieBoi, Enes Gürel ve efeballi bunu beğendi.
  11. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    sağlam olsa alınırda nası test edecen o var bir tarafı yardırmadan :)

12. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    mehmet harman ben aylarca test ettim çizik bile oluşmadı :D adamlar işini iyi yapıyor
    büyük firmalar bu ürünleri zaten çinde taiwanda ürettiriyor adamlar kendi sattıgı ürünlere eminim daha çok özeniyorlar :D
    aynı makinadan çıkıyor çünkü 3k karbon ürünler duvara vur 3. 4. denemede zor kırarsın :D

13. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Karbon makine ile değil el ile yapılır
    3k olması bir şey ifade etmez, bir çok marka bir çok kalitede karbon elyafı satmaktadır
    Aynı kalıplardan çıkıyor olması aynı şekilde üretildiği ya da aynı ısılarda üretildiği anlamına gelmez
    Aynı kalıplardan çıkıyor olması aynı ürün olduğu anlamına gelmez
    Aynı fabrikadan çıkıyor olması aynı kalitede ürün yaptıkları anlamına gelmez
    Sizin gidonunuzun çizilmemesi, sizin gidonu çizecek bile kadar zorlamadığınızı gösterir, gidonun kaliteli olduğunu göstermez
    Sizin kopyanız çok kaliteli olsa bile diğer kopyanın o kadar kaliteli olacağı garantisini bu şekilde hiç bir satış veremez

falan filan.

14. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Benim için agarlık cok önemli deil fiyat ucuz olsun ortalaama kalitede olsun yeterlidir. Benim sadece kaygım gelir mi aynı reismdeki ürünmüdür? Hiç fatura olmus olmamıs cokta sorun deil senelerdir celiktir aluminyumdur kullandık hiç gidon kırılmadı bunlarında kırılcanı sanmıorum acıkcası ondan süpem yok.

24 dolara alıp 1 sene kullanım kırılsın nedir ki gene alırsın hemde farklı model alırsın ama onunda olcanı sanmıorumdedigim gibi sadece satıcı güvenlimidir gönderirmi falan gibi seyler takıldı kafama sadece almayı düşünüyorum acıkcası orjinal olsa ne kazanırız sahte olsa ne kaybederiz begendiysen bitmiştir bence.

15. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    teklifim hala geçerli erdoganlardan 800 tl verip gidon alırım diyen buyursun :)
    insanlar bu paraya bisiklet alıyor :)) ritchey abartılmış bir hikaye sadece.

16. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ritchey yönetim kurulunda olsam, şu mesajdan sonra tası tarağı toplar giderdim.

Enes Gürel bunu beğendi.
  17. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şu forumda bir anket açılsa ve dense ki: "Bugüne kadar hiç gidonunuz kırıldı mı?" acaba kaç kişi evet diye yanıtlar merak ediyorum. Gidon kırmak fiziki yapısı itibarı ile çok ama çok zordur. Kadro kırılmasına benzemez. O yüzden bütçesi kısıtlı arkadaşlara bazı parçalar konusunda hak veriyorum, almayın diyemiyorum...

Enes Gürel bunu beğendi.
  18. sabihavni

sabihavni Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    25 dolar olanlara bende bakmıştım bi aralar ama ben tam set(gidon boğaz boynuz) 75 dolar idi ama kafama yatmamıştı en son belki karbon kaplamadır deyip geçmiştim.Ebayda bile bu kadar ucuzunu bulamadım

19. Ahmet SARI

Ahmet SARI Kıdemli Üye

Seviye:
    Ali babanın çiftliği işte.

Gidonun en üst katmanı olan parlak kısmının bağırsaktan yapıldığından şüpheliyim:cool:

20. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Konu dışı ama bu alibaba sitesi hong kong merkezli bir site yazıyor. Sahibi Türkmü ? Yoksa alibaba isim benzerliğimi :D

Engin ATAL bunu beğendi.