Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

25.12.11 Pazar Trans Spil MARATHON İzmir

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sencer Kan tarafından paylaşıldı.

1. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır
    (lütfen bu satırları okumayı ihmal etmeyiniz.. )

Değerli pedalseverler..

Pedalı, dağda bayırda, rampada, toprak yolda, performansla :!: daha bir seven MTB ciler.. .;)

Geçen hafta malum hepimiz evlerimizdeydik, .agla Aybars'ın sevdiğimiz söylemiyle basınçlı suyla yıkanıyordu dağlar, ovalar, şehir her yer... :wink: Hem canımız fena halde dağların keyfini çıkarmak istiyor hem de farkındasınız, 2011'i nihayete erdireceğimiz bu, yılın son haftasına yaraşır güzellikte, özellikte bir rota seçelim dedik ve Trans Spil'le karşınızdayız.

Trans Spil; Spil Dağı'nı boydan boya aşmak bizler için oldukça özel. Neredeyse tüm hava koşullarında, hatta en zorlularında (hemen bir iki kare de hatırlayalım :p ) defalarca tamamladık bu güzel rotayı.

[ Dilerseniz, geçen sene çok zor koşullar altında tamamladığımız turumuza ilişkin fotoğrafların tamamına :arrow: şuradan bakabilirsiniz. ]

Yoğun istek üzerinde haydi bir kez daha ÇOK SIKI OLAN PERFORMANSLARIMIZI konuşturalım. ;)

Bize eşlik eder misiniz ?

25.12.11 Pazar Trans Spil MARATHON İzmir

Buluşma Noktaları:

Buluşma Noktası 1: 09.00 Karşıyaka Vapur İskele'si

Buluşma Noktası 2 :09.30 Ege Üniversitesi Kampüs Girişi Bornova (Osman Kibar Kavşağı)

Rota:

(görseller üzerine tıklayarak interaktif haritalara ulaşabilirsiniz)

Karşıyaka ve Bornova’da buluştuktan sonra Ankara Karayolu'nu takiben önce Sütçüler'e geliyoruz. Sütçüler’de kısa bir çay molası verip, sucuklarımızı ve diğer stoklarımızı tamamlıyor, asfalt yoldan başlıyoruz tırmanmaya. (Dilerseniz benim her zaman yaptığım gibi hazırlıklarınızı daha önceden, evde tamamlayıp tanımadığınız markaların, lezzetlerinin tadına bakmak zorunda kalmayabilirsiniz..)

Hem de ne tırmanış! .;)
    Dağda geçireceğimiz 32,6 KM'nin yarısına yakını tırmanış
    Gerçi ben gibi hepimizin en sevdiği kısım o bitmek tükenmek bilmeyen tırmanışlar .evet
    Dolayısıyla sorun olacağını HİÇ SANMIYORUM ! Biz yine de tekrar hatırlatalım..

Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır
    (lütfen bu satırları okumayı ihmal etmeyiniz.. )

Ardından, neyse ki Sucuk Molamızı At Alanı'nda vereceğimiz için içi insan sevgisi ile fokur fokur kaynayan malum restauranta girmeden, hemen yakınından toprak yol ile Manisa üzerinden İzmir'e Bornova'ya dönüyoruz.

Ayrıca;

Rota boyunca, özellikle toprak parkurda, iniş esnasında çok sayıda dönemeç var, bazen SAĞ bazen SOL dönüşler yapıyoruz, Google Earth aracılığıyla çıkartılan rotaya uygun hareket etmek için öncülerimizi geçmemeye, grup disiplini içinde hareket etmeye özen göstermemizi rica ediyorum.

Geçiş noktaları boyunca iniş son derece yumuşak, taşlı ve bozuk bir zeminden yapılacaktır, oldukça sert oldukça risklibir yapısı olan bu iniş için, tura kesinlikle bakımdan geçmiş bir dağ bisikleti ve dişli, kalın lastiklerle en önemlisi riski optimize eden SAĞDUYUNUZU evde bırakmadan gelmeniz son derece önemlidir.

Gereksinim:

Kask, eldiven, gözlük bunlar standart haline geldi neyse ki .evet
    Yedek iç lastik, yama takımı, tamir ve ilk yardım seti de olmazsa olmazlardan..

!

- Yanınızda fazla ağır olmayan bir çanta bulundurmanız, içine ihtiyacınız olabileceğini düşündüklerinizi koymanız KEŞKE lerden sizi koruyacaktır.
    Havanın yükseklerde oldukça serinlediğini hatırlatmak isterim.

- Herkesin yanında acil durumlar için şarjı dolu bir cep telefonu bulunması oldukça önemli.

- Yanımıza şekerli gofret gibi şeyler almalıyız, su ihtiyacımızı yolda TAM olarak giderip gideremeyeceğimizi bilmiyorum.

- Tekrar ediyorum;
    İniş kısmında yolun gevşekliği, büyük taşların varlığı arada mesafe bırakmayı zorunlu kılıyor..unutmayalım.

- Çıkış esnasında mümkün olduğunca az durmaya ve sabit tempoyla gitmeye özen gösterelim. Önemli olan hızlı değil, sabit tempolu tırmanmamız.

- Herkesin yanına bisiklet malzemeleri alması iyi olur. Yedek lastiksiz, yamasız, pompasız kimse olmasın mümkünse. Ancak yanınıza da gereksiz malzeme almayınız.

katkılarınızı bekliyorum..

Sencer KAN

Cahit Türk ve Barış Kılınç bunu beğendi.
  2. Murat Kırdı

Murat Kırdı Yeni Üye

Adı:
    MURAT
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

Bu tura katılmak isterdim; Artvinden gelmek gerçekten çok güç keşke orada olabilseydim. Svgler.

Sencer Kan bunu beğendi.
  3. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Değerli Arkadaşlar;
    Bugün Cemal'le Karagöl taraflarına gittik HER YER KAR ALTINDAYDI !
    800 metrede durum böyle ise 1320 Rakımda oy oy oy diyorum...

YARIN OLDUKÇA SOĞUK ve ZORLU ŞARTLARA LÜTFEN HAZIRLIKLI GELİN.

Yanımızda getireceğimiz ya da Sütçüler'den alacağımız sucuklarımızı pişirememe ihtimalimiz olabilir. Yani ekstra, bol bol abur cubur alın yanınıza. (Şu tutuşturma jellerinden olan var mı? Varsa biraz getirebilir mi ? )

Bu durumda yemeği PAHALI FİYATLARIYLA meşhur :/ Turgutalp'te yemek zorunda kalabiliriz.

Kendinizi iyi hissetmiyorsanız, turu tamamlayabileceğinizden emin değilseniz lütfen RİSK ALMAYIN. Ben ve geçen karlı Trans Spil'e gelen pek çok turdaşım iniş esnasında ceketlerimizin önünde oluşan buzlanmayı görüp şaşırmıştı. Lütfen üstünüze rahat bir şeyler alıp GELMEYİN ! ;) [Cep kanyağı off 10 numara olur ;) ]

4. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sencer yardırıyorsun yine.karda tur resimleri süper.buralarda kar yağmadı henüz.yağsın bizde dalarız.nede olsa kar'ı !! severiz :D:D yaza kısmetse tur yapalım seninle.birimiz diğerinin yanına gelsin dönüşüde ziyaret edilen ile tamamlayalım.karşılıklı.gidiş dönüş 1000 km falan yazar.ne dersin ;)

Sencer Kan bunu beğendi.
  5. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Allah kabul etsin Sencer :)

Sencer Kan bunu beğendi.
  6. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hafta başında şeker gibi olan hava haftanın sonuna doğru yine BUZZZ gibi oldu.. Yani yine Trans Spil yine kar, kış, kıyamet.. :D
    Umut ediyorum yine sıkı, bir o kadar unutulmaz bir tur olacak. :)
    Evet evet senle kesin bir tur yapalım 1000 değil 2000, 3000, 4000 devirelim
    Yok mu yeni bir proje ? Bitti mi tamamen İzmir sayfası ? :rolleyes:

Aminto Bello Barış'çım :in:

enver avcı bunu beğendi.
  7. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kesinlikle ÇOK sıkı bir turdu
    130 KM süren, 1310 Rakım'a yükseldiğimiz, Karlar Altındaki Spil Dağını yine boydan boya geçtiğimiz unutulmaz bir tur daha oldu.. ve sanıyorum bu rota, bu tur gelenekselleşecek.

TATLI Su bisikletçilerinin en sevdiği turlardan biri olacak

Tüm katılımcılara; Başta böyle zor bir tura katılmayı kafasına koyan Türkiye'deki çoooooooook az sayıdaki bayan dağ kedilerinden;
    1) Funda Akbulut'a ve onun turu tamamlamasının kaynağı, destekçisi ve yancısı 2) Gürel Gülserp'e ardından;
    3) Rami Ağabey'e
    4) Şerif Ağabey'e
    5) Aydın Ağabey'e
    6) Fatih Buzgan'a
    7) Mehmet Can Balcı'ya
    8) Bülent Karadağ'a
    9) Onur Çam'a
    10) Emre'ye (elbette nane molla olmayan ve kuşun kanadından yel almayan bir başka Emre )
    11) Egemen'e
    12) Şerif'e
    13) Önder'e
    14) Ali'ye
    15) Nail'e
    16) Yiğit'e
    ve
    17) Sencer'e çok teşekkür ediyorum.

8. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    2000-3000 derken:D türkiye turuna çıkıcaz bu gidişle sencer. yazın ortak bişeyler düşünelim.şu an izmirde yeni proje yok.zaten işveren firmanın aynı fiyatları ile talep etmesi de izmir sayfamızı kapatır.devam etmeyiz.kısmet.bi dahakine iş için değil tur için geliriz..

Sencer Kan bunu beğendi.
  9. onurcam35

onurcam35 Yeni Üye

ilk resimler benden olsun..

10. tayfun sezer

tayfun sezer Misafir

İşte budur.Resimler için çok teşekkürler.Ayaklarınıza sağlık.Bu arada gezi ne kadar sürdü?

11. Frédéric LAPOİNTE

Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

Seviye:
    O gun Izmirdeydim;burada hava sartlari hatirlamiyorum ama soguk degildi ve karagol'de , spildag da kar gormek beni çok sasirti;
    Demek ki Izmirden çok yakin kar var ve dolayindan gezme sebebleri.
    çok guzel bir tur.Kiskandim;keske katilsaydim.:)
    Tebrikler