25/03/07 Muğla-Kent Ormanı-Yeniköy Gezimiz

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Değerli bisikletforum dostlarım,Pazar günü Mustafa hocam,bisikletçi kardeşimiz Ali,Mehmet Tahça ve ben bu gezimizde zorlu bir parkur secerek Kent ormanı içerisinden Yeniköy-Kötekli güzergahından Muğla'ya geri döndük.Bisikletçimiz Ali'nin dükkanında buluştuk.Benim vitesle ilgili bir sıkıntım vardı onu halledip lastiklerimizin havalarına baktıktan sonra Muğla yaylasına doğru yola koyulduk.Fazla söze gerek yok işte fotoğraflar.:)
(link)

(link)

(link)

Muğla yaylasının içerisinde ilerliyoruz.
(link)

(link)

Yaylayı geçtikten sonra Muğla-Denizli karayoluna çıkıyoruz.Denizli istikametinde devam ediyoruz.
(link)

(link)

Kısa bir mola verdik fakat Mehmet hızını alamadı dağ taş dinlemedi e tabi bende kaçırmadım sizler için görüntüledim.
(link)

(link)

Mustafa hocam ve Mehmet
(link)

(link)

Bu arada bisikletimin yenilenmiş pilot kabini,malzemeler için Gürsel beye,beni kırmayıp Yeşil bisiklete uğrayarak yeni gidon grubuma kavuşmamı sağlayan Mehmet arkadaşıma ve bisikletçi arkadaşım Ali'ye huzurlarınızda bir kere daha teşekkür ediyorum.
(link)

Biliyorum sizler için çok üst bir model değil ama benim için çok güzel bir grup ve kompanent oldu.
(link)

(link)

Pazar günü dükkanını açtığı yetmiyormuş gibi bizi yanlız bırakmıyan mekanikerimiz Ali arkadaşımız.
(link)

Baharın geldiğini müjdeleyen papatyalar,Mehmet arkadaşımın emekleriyle
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Yolumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz Kent ormanı girişindeyiz
(link)

(link)

Kent ormanından içeriye doğru ilerliyoruz.Birgün önce yağan yağmur nedeniyle ciğerlerimize toprak ve çam kokulu oksijeni alabildiğine çekiyoruz.
(link)

Orman çeşmesinde kısa bir su molası.
(link)

Dere içerisinde sazlıkların arasında arka planda yemyeşil çamlar.
(link)

(link)

Kuzu göbeği ilaç sanayiinde kullanılıyor.Muğla yöresinde yemeğide yapılıyor ama be hiç yemedim nasip olmadı.
(link)

(link)

(link)

(link)

Dik bir çıkışın son metrelerinde bisikletlerimizi iterek çıktığımızı Mehmet arkadaşım ispatlamış durumda.:(
(link)

(link)

İnişe geçeceğimiz için hazırlık yapıyoruz.Mehmet yine habersiz yakalamış bizi.
(link)

İnişe hazırım.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Başka bir çeşmede bisikletlerimiz ve biz dinleniyoruz.
(link)

(link)

(link)

Artık dönüş yolundayız,1 gün önce yağan yağmur dan dolayı yolun bazı bölümleri su içerisinde.
(link)

(link)

Arkadaşlar bir gezimiz daha sağ salim bitti.Geziye katılan ve birlikte pedal çevirdiğim Mustafa hocam ve Ali'ye ,fotoğrafları sizlerle paylaşmamı sağlayan Mehmet arkadaşıma teşekkür ederim.Bir dahaki gezimizde buluşmak dileği ile.

Scudo

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Çok teşekkürler Can Abi paylaşım için.. Fotoğraflar çok güzel. Gayet eğlenceli bir gezi olmuşa benziyor. Özellikle şu ismini unuttuğum çiçeğin uçuş evrelerinin çekimi güzel olmuş :D

Nice gezilere...

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@erkuty

Erkut güzel dileklerin için teşekkür ederim:) .O çiçeğin ismini ben ve arkadalşarımda bilemedi.Öğrenir öğrenmez sizlerle paylaşacağım.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Can çok güzel bir gezi olmuş ellerinize sağlık, epeydir ses çıkmıyordu Muğla Cephesinden tanıdık yüzleri özlemişiz:p . Fotoğraflar da çok güzel hele Kuzu Göbekleri bana çocukluğumu hatırlarttı. Ben çocukken Muğla'da bir market vardı, yanlış hatılamıyorsam adı Elele idi, şimdiki sıradan mahalle marketleri kadar bir şeydi ama bize dev gibi görünürdü. Onun dış duvarında kocaman harflerle " Yaş Kuru Kuzu Göbek Alınır " yazardı, Kuzu Göbeğin ne olduğunu o zamanlar bilmediğim için bütün çocukluğum bu cümlenin ne anlama geldiğini düşünmekle geçti, okul hayatım karardı, ergenlik depresyonuna ilkokulu bitirmeden girdim :rolleyes:
Her neyse bu güzel gezi için tekrar teşekkürler... Herkese selamlar

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Sevgili Muğla Grubu,
Harika bir gezi olmuş. Çok güzel oksijeni bol bir gezi. Ben uzun zamandır şöyle uzun soluklu geziye çıkamıyorum. Antrenmanlar malüm.
Bu güzel doğa eşliği ile bizleri gezdirdiğinizi için tüm gruba teşekkürlerimi sunuyorum.
Artık devamı gelir diye düşünüyorum. Oraya bahar gelmiş bile.

Sevgiler...

• Beğen

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
ortam süper,doğa mükemmel kıskandımm valla :) paylaşımınız için teşekkürler..

Tepki
84
Muğla'dan Merhaba Arkadaşlar;
Can ve Mehmet arkadaşlarımın eline sağlık biri durumu tespit etti. Can'da bizlere ulaştırdı. Ayrıca ustamız Ali'nin katılması ayrı bir renk oldu. Geriye kalan yeşilliklerle kucaklaşmakta bana kaldı. onuda ben sizlerin adına yaptım.

Sevgiyle, hoşça kalın.

Mustafa Hoca

• Beğen

Ceyhun Pekuz

Daimi Üye
Tepki
127
Gezdiğiniz yerleri ben de kıskandım :)
Fotoğraflar için teşekkürler.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@Serkan Taşdelen

Serkan,güzel dileklerin için teşekkür ederim.Dediğin gibi bahar yüzünü iyece gösterdi.Bizlerde elimizden geldiği kadar siz değerli dostlarımızla paylaşmaya çalışacağız.

@nuriaktürk

Nuri merhaba güzel dileklerin için teşekkür ederim..

@hızlı

Bende ilginiz için teşekkür ederim.Yolunuz düşerse bekleriz birlikte pedallarız...

@M. Yeniçeri

Sevgili hocam mütevazi olmana gerek yok.Gezi güzergahımızı senin belirlemen çok güzel oldu farklı ve bir o kadarda doğayla başbaşa olmak çok güzeldi.Asıl ben sana teşekkür ederim...

@xCeyhunx

Ceyhun merhaba,Muğla'mız ormanları ve yağmuru ile meşhurdur.Lakin bu yıl yağmur oranı hissedilir oranda düşüktü.Umarım Nisan yağmurları beklentilere cevap verir zira bu yaz sıkıntılı geçebilir...

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
Paylaşımınız için çok teşekkürler Can abi, çok güzel bir gün geçirmişsiniz. Sayenizde kuzu göbeğinin ne olduğunu da öğrenmiş oldum. Belki günün birinde yemeğini de denemek kısmet olur..
Selamlar...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@Fatih Özgenlik

Sevgili Fatih güzel dileklerin için teşekkür ederim.Kuzu göbeği yemeğini henüz bende yiyemedim.Ancak güzel olduğunu söylüyorlar...

• Beğen
Tepkiler: bora_jb

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
oofff off of

Araziye giresim geldi valla
Tabiat orman arazi
dağ taş çamur

süpersiniz :)

Anlatım ve resimler için teşekkür ederimmm :)

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
harıka bır gezı ıstanbul zaten gıtmek ıstedıgım tek yer tek sehır polonez koy cıvarlarıysa sabah kahvaltılarında baya gıttım ve hayran oldugum bır yer:)
elınıze saglık....

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
merhaba Can Abi.bu ne güzel yer.hangi şehir acaba:D :D :D .ben hiç görmemişim de.şaka bi yana.papatyalar çok güzeller.ayrıca kuzu göbegi dediniz mantar gibi bişey.ben çok severim.yemenizi tavsiye ederim.yumurtayla kavuruluyo.süperdir:rolleyes: .pazar gününüzü böyle dolu dolu geçirmeniz sevindirici.devamını bekliyoruz.bu güzel paylaşım için teşekkürler.sevgiler...

• Beğen

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@edi55

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.Bende sizin gezilerinizi bekliyorum...

@Ercan Bayram

Ercan güzel dileklerine katılıyorum.Kardeş şehir olarak Antalya ekibini bekliyoruz birlikte pedallama dileğiyle ...

@bora_jb

Bora güzel dileklerin için teşekkür ederim.Ancak bizim yapmış olduğumuz gezi İstanbul Polenezköy değil Muğla kent ormanı ve Yeniköy'deydi.Yinede teşekkürler.Buralarada bekleriz...

@derya.k

Derya merhaba,iyi niyetlerin için teşekkür ederim:) .Geçen haftalarda Kadınlar günü sebebiyle Muğla bisiklet platformu olarak düzenlediğimiz bisiklet gezisine keşke Aysel hanımla gelebilseydin.Sagolsun Aysel hocamız Köyceğiz'den pedallayarak geldi .Umarım biz bu sezon Köyceğiz'e gelirsek beraber pedallarız...

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
aa mugla ne alaka demıstım ozur dılerım ıst polonez koy ve ıst yenı koy arası sandım bende helal olsun cosmoslar dedım;) olsun yınede cok teskkurler:D

• Beğen

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
benim haberim yoktu geziden.ayrıca uzun yola gidebilcemi sanmıyorum.3 günde gelirdim kesin:D .yada yarı yolda bayılırdım:D .genede teşekkürler...

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
@derya.k

Muğla valisi ve Belediye başkanıda katıldı çok güzel bir etkinlik oldu.Fotoğraflar bana ulaşınca sizlerle paylaşacağım.Önümüzdeki yıl yapılacak olan geziye bekleriz.