2400-2600 TL arası mtb bisiklet öneri

Tepki
0
18 yaşındayım 182 cm boyum 75 kilo.üniversiteyi Ispartada okuycam ve yurttan okula bisikletle gitmek istiyorum.Tabi hafta sonlarıda eğirdire turlar düzenleyen arkadaşlara sıkça katılcam.Yaklaşık 4 senedir evdeki kondisyon bisikleti dışında bisiklete binmedim şimdi yeni bir bisiklet alıcam hangi markaların hangi modellerini önerirsiniz.kadro M mi L mi olmalı

Scudo

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle hangi tür bisiklet alacağınıza karar vermelisiniz;

Şehir/Tur bisikleti; Ön amortisörlü Hybrid yada amortisörsüz modelleri vardır. Ön amörtisörlü olan Hybrid modeli görüntüsü ile dağ bisikletine benzer fakat lastikleri daha ince ve dişsizdir. böylelikle asfaltta performansı MTB ye göre daha iyidir. Hafif arazi şartlarında da kullanabilirsiniz. Önü amortisörsüz maşa olanları ise sadece asfaltta kullanabilirsiniz.

MTB: Kullanım alanı çok geniş olan MTB hafif ağır her türlü arazide kullanılabilir, asfaltta ise kısa turlarda kullanılabilir, uzun turlarda kalın ve dişli lastikleri ile sizi yorar...

MTB düsünürseniz size tavsiyem aşağıdaki bisiklet olur, yıllarca hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanırsınız.

(link)

Bu arada size L boy daha uygun olur kanımca..

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ahmets

Sana şu bisikletleri tavsiye edebilirim;

(link)

(link)

(link)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Donanım olarak XT ön ve arka aktarıcılar ile Merida önde gibi ama kalite konusunda kadrosuyla Cannondale... Bisiklet alırken önemli olan kadro, çünkü donanım istenildiği zaman, yetersiz kalıyorsa veya arızalandığı zaman değiştirilebilen birşeydir, ama kadro bisikletin omurgasıdır. O yüzden bana göre kadro kalitesi donanımdan önce gelir..