24 saatte en fazla KM rekor denemeleri ve bisikletçi hırsı

Gökhan S.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
Takip etmişsinizdir geçtiğimiz yaz bir kaç bisikletçi 24 saatte en fazla KM Türkiye rekorunu kırmak için pedal salladı. Birbirlerinden yaklaşık 20-25 km farklı değerlere ulaştılar, kimisi 520km gitti kimisi 490km. Tabi bunlar noter huzurunda mı yapıldı,KM saatleri veya GPS ölçümleri ne kadar sağlıklıydı bilemiyoruz. Hepsine daha nice rekor denemeleri dilerim.

Turlarda veya yollarda denk geldiğim kadarıyla anlam veremediğim bisikletçi hırsı diye bir şey var. Bazen yanınıza usulca sokulup 45km ile gidebilir misin ha? diye soranlara bile rastladım. Bu arkadaşlar bisikletleriyle 100 de yapıyor, ellerini bırakarak Ankara-İstanbul arasını dahi gidebiliyor.

Böyle bisikletçi arkadaşlarımızı nasıl buluyorsunuz merak ediyorum?

P.S. Rekor denemelerinin, el bırakanlarla ne alakası var diyebilirsiniz. Bisikletçi hırsını biraz genişletmek istedim.

Scudo

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İnsan hırsı diyelim, bisikletçiye özgü bir durum değil. Ve bence çok doğal bir durum, insanların kanında ve kültüründe binlerce yıldır olan bir karakter özelliği bu. Kimimizde fazla kimimizde az, bazen bastırılmış bazen de öne çıkarılmış durumda. Bisiklette ortaya çıkışı bu şekilde oluyordur, başka uğraşlarda farklı şekillerde ama özünde hepsi aynı kaynaktan beslenir.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
toplumun her kesiminde olduğu gibi bisikletçilerin içinde de apaçi ruhlu insanların bulunması gayet doğaldır sorulan sorudan saçma sapan tavırlardan kendini çok kısa sürede belli eden bu tipler ile muhatap olmayın

• Beğen
Tepkiler: Gökhan S.

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
Aşırıya kaçmadıkça hırs güzel bir şey.Aşırıya kaçınca ölümcül olabiliyor ,mesela ben dağdan aşağı inişte birisi geçtiği zaman uçurumdan düşmeyı bile göze alarak hırs yaptığım olmuştur.:)

• Beğen

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Hırs yaparım ama bunu başka bir arkadaşımdan daha iyi olduğumu kanıtlamak için değil, sadece vücudumun sınırlarını ve makineleşen dünyada makinelerin yaptığı işi kendi vücudumun da yapabileceğine inandığım için hırs yaparım.

• Beğen

Gökhan S.

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
Başkalarını geçmek mi haz verir insana, yoksa kendini geçmek mi? veya ne bileyim yağmurda bisiklet sürmek mi?
Bence başkalarını geçmek için ortam yarışlar,olimpiyatlardır. Hobi olarak bisiklet süren insanları geçsem ne geçmesem ne. Kendimi kandırırım ancak.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben hırslı bi insan diilim... ama azimliyim... bazen yavaş ilerlerim, bazen hızlı... ama hep ilerlerim... durmama taraftarıyım...
bu benim genel olarak her konuya yaklaşımım...
bi de bunu çok sevdiğim bi alanda düşünelim...
mesela bisiklet =)
ileri doğru attığım her adımda, bi sonraki aklıma geliyo... e denemek istiyorum.. ve düşününce bile içim içime sığmıyo...

dedim ya şartlara, koşullara bağlı olarak... bazen yavaş, bazen hızlı... deniyorum...

o yüzden tüm rekor denemelerine, ister başarıyla sonuçlansın, ister bi sonraki denemeye kalsın, saygı duyuyorum...

(ama şu usulca sokulup "45km ile gidebilir misin ha?" diyenler muhtemelen de kendini abartan insanlardandır... böyle bi fırsat geçerse elime değerlendiririm, onunla yarışırım.... olur da ilk mola yerine ondan önce varırsam, sonuna kadar dalgamı geçerim :))) )

• Beğen
Tepkiler: ömer korkmaz

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
@CandanC

Durmama taraftarıyım.kesinlike katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: CandanC