24 saat yeris heyecani(kesin bakin:))

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
arkadaslar varmi yok mu bilmiyorum ama organizatorlere bi sey onermek istiyorum. ben USA da yasiyorum ve burda son yillarfin trendi "24 saat yarislari". super zevkli.
bilmeyenler icin basit bi sekilde acikliyorum.yaklasik 10-15 km lik bi parkur seciliyor. bu yaris genelde cumartesi oglen basliyor ve pazar oglen bitiyo.genelde seghire uzak yerler secildigi icin kamp yerleri ayarlaniyo.herkes kendi cadiri yiyecegi ve uyku tulumu ile geliyor. genelde 5 kisilik takimlar kuruluyo.ama duruma gore farkli katagoriler ve yas secenekleride olusturulabiliyor.
yaris ve ortam inanilmaz zevkli geceleri partiler ve cesitli aktiviteler duzenlenebiliyor. USA da bi cok firma bu tarz organizasyonlara sponsor olmak icin can atiyor.
extra bilgi icin
(link).

Scudo

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
vay gerçekten ilginç ben amatörüm ama profesyonel arkadaşlar bunu türkiyede yapmak özellikle de istanbul belgrat ormanında hiçte zor olmasa gerek milletinde ilgisini çeker ayrıca sponsor da kolay bulunur diye düşünüyorum

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
bu yaris icin pro olman gerekmiyo.isteyen herkes katilabiliyo.
problem organizasyon.organizasyonu duzenlemek biraz zahmetli.ama bence bi kere basladiktan kesin devami gelir...

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
gecen hafta sonu temecula daydim 24 saat yarisi icin.toplam 50 kisilik bi grup ve 2 takim olarak gittik.gectigimiz cuma sabahi kampimizi kurduk.parkuru gezip notlarimizi aldik.parkur onlarca patikanin birbiri ile birlestirilmesi ile yapilmis ve inanilmaz zevkliydi.yaris 3 mil epey dik egimli bi tirmanis arkasindanda bi kac nerdeyse imkansiz denebilecek kadar zor downhillden olusan 10 millik parkurda yapilacakti..epey teknik bi yaristi.yaris cumartesi 12:00 da basladi.ben bizim takimin 5. yariscisiydim ilk yarisimi aksam uzeri 5 gibi kostum.aksam 8 gibi yagmurun bastirmasi ve soguk havanin cokmesi ile yaris zamanlari uzamaya basladi.(averaj yaris suresi 45dk ile 1:15 dk arasi).benim takimimdan 3 kisinin yaralanmasi ve rahatsizlanmalar sebebi ile yarisi birakmasi sonucu yarista 2 kisi kaldik. 1 saat yaris 1 saat dinlenme seklinde yagmurlu ve soguk geceyi gecirdik.enteresan olan ise ayin 22 sini 23 une baglayan gecenin benim 27 . dogum gunum olmasi idi. 12:01 de yani dogum gunumun ilk dakikasinda startimi aldim ve 1:04 dakika (nerdeyse rekor yagmurlu gece icin) tamamladim.
gece yarislari cok keyifliydi.(uzerimdeki 2 aku ve degeri 800 dolar olan isiklandirma sistyemi bi parca rahatsizlik versede). bu arada kac tane fare ve tavsan ezgimi hic sormayin.sabahin ilk isiklari dusmeye basladiginda ortalik fare, tavsan mezarligi gibiydi.
yarista en fazla dikkatimi cekenler solo yariscilar idi.24 saat boyunca pedal cevirmelerine ragmen nerdeyse bize yakin zamanlarla finis goruyolardi. ortalama solo yariscinin 24 saatte tamamladigi yol yaklasik 300-360 km. sadece yemek ve masaj icin mola veriyolar.ve yaris boyunca en 2-3 bisiklet kullaniyolar.
yarisla ilgili fotolari en kisa surede ekliycem merak edenler icin...

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Harika bir duygu olsa gerek. Şu "iç" ve "dış" düşmanları temizleyince bizde "yaşamaya" fırsat bulacağız sizin gibi.
Hayatın tadını çıkar beverly. Bizede böyle sinir bozucu mesajlar gönderme :):):)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
bu arada resim upload edemiyorum

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Ne güzel haber. Bizde resimleri görüp sinir olmuyoruz . :) :) :) : )

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
ok o zaman reism yok.ama cok eglendikkk

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712

yaaaa.... olurmu resim yok... bekliyoruz resimleri

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
şaka yahu, dört gözle bekliyoruz resimlerinizi. hemde bol miktarda lütfen. :)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
ya benim makinadaki resimler kazayla silindi kusra bakmayin.ama (link) adresinde bi kac foto var yaristan.(resimlerde mavi kona formali olan benim)

gugus

Daimi Üye
Tepki
146

Nerdeyse ilk resimden sonra herkes mavi formali diye bi gaf yap'caktim...:p

Ayaginiza saglik

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
eyvallah saol... adamlarin sisko olduguna bakmayin.acayip iyi downhillciler. :))

yanlizca birayi fazla seviyolar...

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Aman Allah'im! Hummer, modifiyeli Civic falan... Bisikletler kadar otomobiller de ilgi çekiciymis...

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
oy oyyy, canım nasıl çekti bu güzel etkinlikleri, yarışları ve hayatı sağlıklı/kaliteli yaşamayı bilen insanların varolduğu bir yeri görünce.

Darısı bizim başımıza, TR'de birşey olmayacağı kesin, birşeyler olsa da engeller hep olacak, bari dua edelim de biz de oraya gelelim bir şekilde.
Birgün biri keşfederse böyle bir imkanım olabilir.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
valla her sey cok guzelde hocam su hasret cekme olayina bi cozum bulunamiyo. dusundugun gibi hayat burda inanilmaz kolay ve keyifli (tr de gibi bi cok sey dert etmeden yasayabiliyosun) tek problem sevdiklerinde seninle birlikte burda olmali. yoksa cekilmiyo...

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
valla boyle etkinlikleri gorunce orada yasayasim geldi.
burda da duzenlenebilir ama zorluklari asmak bir yana ne kadar kisi katilir merak ettim dogrusu...

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265

böyle bir organizasyon için ne gerekli? bence bunu bu forum insanları organize edebilir? yani biz. içimizde (4000) eminim gerçek anlamda organizasyon yapmış arkadaşlarımız vardır. işin yöntemini bilen, işin içinde olacağı için seve seve yapan olacaktır. bu iş için para mı gerekir bilemiyorum. bence bağlantılar kurulup sponsor da bulunur. her katılımcı kendi çapında birşeyler katar. bence ciddi bir grup kurulabilir bu işi yönetecek. mesela türkiyedeki belgesel kanalı iz 'de bunu takip edecektir kanısındayım. valla böyle yerimizde durarak birşey olmuyor. 4000 kişilik forumuz ve bir gezi düzenleniyor katılan 21-22 en fazla. düşünsenize en az 50-60 kişi istanbul'da turladığını. bu insanlar kim diyecekler. bisikletforum.com üyeleri diyecekler. buda bir reklam olacak bir bakıma. birilerinin dikkatini çekecek kanısındayım. kısacası harekete geçilmesi lazım.

• Beğen
Tepkiler: acumur