Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

24 Ağustos Cumartesi Orhangazi-İznik Gölü

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Murat Ekmekçi tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    24 Ağustos Cumartesi Kartal'dan Yalova'ya geçiş, Yalova'dan Orhangazi'ye pedallama, ilçe içinde ufak bir tur, tarihi mekanlara bir göz atma, market alışverişi, sonra İznik gölüne varış. Çıkış saati - 07:50 - ile yapılacak. Sefer süresi 40 dakika. Kartal'dan binişte sorun çıkma ihtimaline karşı Pendik'e pedallamak gerekebilir bisiklet sayısında sorun çıkarırlarsa diye, normalde 2 tane diyorlar ama biz gittiğimizde 4 tane almışlardı. Pendik'e gidersek feribot saat 08:15'de.
    Maltepe'den kesin çıkış 07:05'de Migros önündeki Bakireler Tapınağından!
    Kartal İDO önü 07:30, şukadar bisikletliyiz dediğimizde laga luga olursa hemen Pendik'e kaçış. Bu yüzden çıkış saatlerini kaçıran Kartal'a direk gelsin, biz 07:30-07:50 arası orada yoksak sorun çıkmıştır, ozaman direk Pendik feribotlara.
    Duruma göre gölün yanındaki Orhangazi İznik yolunu da pedallayabiliriz ya da sıcağa rüzgara göre dönüş saatinde oynama yaparız.
    Gölde yüzmek isteyenlerin aldığı risk kendi üzerlerinde, isteyen havlu getirebilir, hiç olmadı ayakları sokarız.
    Dönüş 19:30 Yalova- Kartal ya da 20:15 Yalova-Pendik. Ona göre gölden dönüş saatine, yorgunluğumuzu ekleyerek gidiş süremizi 1.5 ile çarpıp ona göre karar vereceğiz. 19:30'dan sonraki sefer 21:15'de ona göre!
    Gelmeden önce evde sıkı kahvaltı edin bolca su için. Yol üzerinde su bulmak zor olabilir, tedarikli gelin, Gerekirse çantada heybede sırtta nerede olursa. Yanınızda kuruüzüm, fındık, çikolata tarzı şeyler getirin, gerçi çikolata bu sıcakta rezil duruma geliyor.
    Kask dememe gerek var mı!
    Güneş kremi de tavsiye ederim.
    18 yaş sınırı var, göle gidiyoruz, Allah korusun.
    Gezinin bonusu "Keramet Köyü".
    Ne olur ne olmaz, bikininizi getirin
    Şu an gidenler 1- Murat 2- Orhan 3- Soner 4- Adem

Özgür Türker bunu beğendi.
  2. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    kazasız geçer inşallah. kartal idoda sorun çıkarırlarsa 2 li yada kalabalığıa göre 3 lü gruplara ayrılıp gireliz birbirimizi tanımıyormuş gibi ;)
    yerlerse :D

3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    murat başarılar ,yalnız bi geçiş daha var eskihisar ama oradan topçular oluyor ,3.5 lira geçiş, bu lüks feribotlar soyguncu, ben bunlar ile asla geçmiyorum mecbur olmadıkça,ayrıca 10 bisiklet uygulaması var, bu da saçmalık ,hatırlıyorumda pendikten tam 23 bisikletli geçmiş idik ,hey gidi günler demekki, kötüye gidiyor iş...
    eskihisara pendikten 29 km var yol geniş emniyet şeridi fazla tabi topçulardan 12 km yalova oluyor,bu arada kuzey yolu iznik sarsıntılı..evet göl güzel ve hatta güneyden gitmiş idik, bedava incir yedik ağaçtan, sahibide yok idi ama su içip sıcakta ishal olunabilir ayrı mevzu..

Murat Ekmekçi ve Özgür Türker bunu beğendi.
  4. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    selamlar,

Bu organizasyon performansa dayalı değil diimi?
    İşlerimi ayarlayabilirsem katılmak isterim.

5. Adem Demir

Adem Demir Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Aynen kazasız belasız geçer inş :)

6. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

7. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    başka gelen yok galiba. :(
    ah ilker sende olacaktın ki:D

8. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Daha çok kötü performansa dayalı :)
    Rampalı turların genel taktiği şudur. Rampada diğerlerinden daha üstün biri var ise onu gruba bağlayıp olduğundan düşük viteste gitmesine yol açıp beline ağrı sokmaktan ise tepe noktasına kadar gitmesine izin verilir, orada buluşulur. Ama bisikletçi gözden kaybolursa grup mantalitesi çöker.
    Yukarıdaki eğim profiline bakarsanız neredeyse 8km lik bir rampa var. Rampa'nın yoran kısmı eğimin derecesinden çok, uzunluğu. Kimsenin bu yolda rüzgara karşı tek kaçacağını zannetmem(yukarıda katılacağını belirttiğim 4lü'de yok), zaten herkesin altında mtb var, Allahtan herkes düz lastik kullanıyor da 3-4 vites rahatladık.
    Bunun dışında biri geri düşmeye başlarsa ben onun yanına gelip beraber çıkar önünde tempo veririm. Ben geri düşmeye başlarsam grubun önüne geçer tempoyu düşürürüm(çakaaaaal!).
    Cumartesi 2 şey çok önemli. Beslenme ve Hidrasyon. 1ini unuttuk mu yol işkenceye döner. Kahvaltı sağlam yapılacak(pohça felan değil eski güzel usul). Sıcak yüzünden çok su ve tuz kaybedeceğiz. Ben 750mllik matarımı sodayla doldurdum bile. 2 tane 500lük su ve powerade ile çıkacağım Yalova'dan. Üzerine kuruüzüm ve fındık yiyeceğim ara ara(bulsam hurma alırdım, hurma dinamit gibi). Çikolata çok susatır, üstelik erir oraya buraya bulaşır. Sırt çantası tavsiye etmem ama eşyaları koyacak yer yoksa yapacak birşey de yok tabi. Kolları, enseyi burnu güneş kremi ile korumak lazım. Rüzgar için tek çare ise öne güçlü biri geçecek bizde arkasından tren hesabı, emniyet şeridin ihlal etmeden yolda çift sıra yapmadan. Sıcağa susuzluğa hadi neyse de rüzgara gıcığım!!
    En son gittiğimizde(ramazandan önceki pazar) yalova'ya bilet 13 tl idi. şimdi ne olmuştur bilemeyeceğim.
    Tempo gezi temposu olacak ama basabiliyor iken basmamak da olmaz şanımıza yakışmaz :)
    Aklıma da başka birşey gelmiyor.

9. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Of içim gitti ya...
    Şeytan diyor Gölcük'ten Yalova'ya otobüsle gel, oradan katıl gruba. Biraz daha sabır, hele bileğimdeki sakatlık bir geçsin :(

10. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Bileğin iyileşince haber ver, Kocaelindeki ve marmara içindeki rotaları da bir konuşalım.
    Bunun dışında eğer içimiz dışımıza çıkmamışsa, göl kenarında yapacağımız mangal ve benzeri aktiviteleri(klasik türk keli ve göbeği modunda don-atlet top oynamak, su şakası yapmak), gezi sonrası yazımda sana ithaf edeceğim :)

Tahir Keskin bunu beğendi.
  11. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    geçirme sırası da adem de.unutmayalım ;)

12. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bu arada mtkeskin.sakin ve rahat ol iyi dinlen çabuk iyileş daha çok turlarımız olacak. illaki denk geliriz birinde.

13. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Henüz turlara başlamadığım için evdekiler bisiklete binmeme ses çıkarmıyorlar. :)
    Dün hanıma Eylül'de Kartepe'ye çıkacağım dedim, sesi çıkmadı sağolsun. Turlar alışkanlık yapınca fırçalar gelir artık :D

Murat Ekmekçi bunu beğendi.
  14. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    biri rampa mı dedi ? :)

boş yer varsa iştirak etmek isterim :) ademin teli varmı yoksa nalbura gidip alsın :)
    okadar saydınki onları taşımaya da bir hammal lazım murat

15. Soner sevinç

Soner sevinç Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    rampacı orhan.merak etme ilk 4 ün içindesin zaten. olmasan da kalbimizdesin.:D

16. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de şu an çanta alıp almamak arasında gitmekteyim ama galiba suları formanın arkasındaki cebe koyacağım.
    "Ademin teli var mı yoksa Nalbura gitsin alsın mı" :hasta: Adam'a özelden mesaj atıver.
    Orhangazi yolunda yol kenarında durum nedir bilmiyorum amma velakin su kaynağı yokmuş gibi düşünüyorum ha otomobillerden pet şişe felan atarlar kafamıza, onları kaçırmayalım sayın cemaat !!
    hammal dedin de en hafif bisiklet seninki ortak yükleri sen taşırsın artık yokuş canavarı ;)

17. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bisiklet hafif ama ben agırım totalda herkezden agır bisikletli ben olucam !!! bir güzellik yaparsınız artık :)
    formam var cebleri var :) forma almak farz oldu bize :)))

18. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Koyden indim şehire, gorgüsüzüm yav :) Artık dev gibi bir formam var

19. Adem Demir

Adem Demir Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Geziye çıkmadan önce bisiklete ilk bakımı yaptırayım ben ( tabi işten güçten fırsat bulursam :( ) Orhan abi Kartal'a bisikletle inip çıkalım ne dersin ? Gezi +40 yapmış oluruz :) özelden atıyorum mesaj konuşuruz yarın :) çanta benimde kafamı karıştırdı gerçekten eziyet oluyor gerçi senin 3 boğumlu gidon çantan sana yeter Murat abi :)

20. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ya su turu neden pazar yapmazsiniz?c.tesi calisan garibanlari dusunmezsiniz?...