Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

24 Ağustos 2014 PAZAR Yarış, yol bisikleti için Manisa üzerinden EMİRALEM turu.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sencer Kan tarafından paylaşıldı.

1. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır.
    Buluşma Noktaları:
    24 Ağustos 2014 PAZAR
    1) 08:40 Üçkuyular Feribot İskelesi (Feribot, 08:45’te kalkıyor, Bostanlı varış 9:20 biz Karşıyaka Vapur İskelesi’nde bekliyor olacağız.)
    2) 09:20 Karşıyaka Vapur İskelesi
    3) 09:45 Ege Üniversitesi Kampus girişi (Osman Kibar Meydanı… Manisa Kavşağı ) [Burada durmayacağız, olası katılımcılar bisikletleri üzerinde hazır beklerlerse, geldiğimizi görüp bizi yolda yakalayabilirler ]
    Değerli Pedalseverler;
    Yarış, yol, tur ya da dağ bisikletini “hızlı” kullanmayı seven bisikletçiler için, tadını uzun zamandır yalnız çıkardığım bu rotayı paylaşmak, sizlerle birlikte pedallamak istiyorum. Bana eşlik eder misiniz?
    Karşıyaka’da yaşadığım için iskeleden iskeleye 91KM sürecek bu tur esnasında, rota, Manisa'ya çevrili olduğu için, malum...:mlk: oldukça sıkı tırmanışlar bizi beklemekte. Herkes gibi ben de Sabuncubeli rampasına kadar geçen tırmanışa bayılıyorum.
    Başta belirttiğim gibi dilerseniz dağ bisikletiyle de gelebilirsiniz ancak belirtmekte fayda var amaç her ne kadar gezinti olsa da ben, bu gezintiyi biraz hızlı! ve performanslı! kılma niyetindeyim. (elden geldiğince :rolleyes: )
    İnteraktif haritadan ve görsellerden takip edebileceğiniz gibi;
    İnteraktif Har[color=#408000]i[color=#000000]t[color=#408000]a[/color][/color][/color][color=#000000][color=#408000]
    [url]http://ridewithgps.com/routes/5698194[/url]
    [IMG]http://i990.photobucket.com/albums/af27/auspicesof/visneli/emiralem.png[/IMG]
    Elbette Sabuncubeli rampasını çekici kılan en büyük faktör; -her çıkışın olduğu gibi bu çıkışın da- bir inişinin olması... Ancak yine de yolun yoğun trafikli ve virajlı yapısı nedeniyle tedbiri elden bırakmamakta fayda var.
    Bilhassa kamyonlardan düşen odun, takoz vb. maddeler ya da yola yuvarlanmış kayalar, hızlı bir iniş esnasında oldukça tehlikeli olabiliyor.
    Emiralem'e kadar vereceğimiz tek küçük mola; Manisa'dan Menemen yoluna döndüğümüz yoldaki ilk köprü üzerinde olacak... O da ancak ufak bir atıştırmalık süresi kadar... Daha sonra Emiralem'de pide ya da köfte yiyebiliriz.
    Unutulmaması Gerekenler:
    * Herkes kendi güvenliğinden sorumludur.
    * Tur esnasındaki riskleri öngörümlemek de buna dahildir.
    - Yarık bir dış lastiğin sizi fazla uzun süre götürmeyeceği aşikardır bunun önlemini almış olmalısınız.
    - Ya da RACE tipi bir lastiğin hamurunun yumuşak olmasından mütevellit dayanımının düşük, patlamalara karşı savunmasız olduğunu da baştan kabul etmeli, önlemLERinizi buna göre almış olmalısınız.
    Son olarak dönüş için Feribot saatlerini paylaşmak istiyorum.
    [IMG]http://i990.photobucket.com/albums/af27/auspicesof/visneli/vapur.png[/IMG]
    [size=5][color=#FF0000]Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır. [/color][/size][color=#FF0000][/color][/color][/color]

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Ayni rota tersten daha eglenceli olmaz mi? Sonda guzel bir tirmanis, sonra tatli tatli eve donus?
    (Trafik ve yol kalitesi durumunu bilmiyorum, tamamen profile bakarak yaptim yorumu)

3. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gökhanın dediği rotayı tersten gitmeniz antreman ve hızlanma için daha doğru benim açımdan. Son kısımda tırmanış kısmında kendi limitlerinizi zorlayıp duşu alıp dinlenmek gibisi yok...

4. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum; Gökhan ve Emrah... :in:
    Şöyle ki dönüş yolunda; Emiralem Karşıyaka yönünde bu yöndeki o muhteşem rüzgarı arkaya almak oldukça keyifli oluyor hele bir de dolu karınlar ve yeniden yükselen moralle.
    Güzergahı tersten planlarsak daha turun başında boğuşulması gereken ters rüzgar bizi bekleyecek.

Bir de (bu rotayı tersten de pek çok kereler yapmış biri olarak ) yemek molası için yer ve zaman planlamasında sıkıntı yaşıyoruz.
    Emiralem bu yönde oldukça yakın ve oradan sonra yemek yiyecek herhangi bir yer olmadığı gibi turun sonunda en baba tırmanışlarla karşılaşmak oldukça yıpratıcı oluyor.
    Görselden de takip edilebilineceği gibi iniş, bu yönde daha kesintisiz ve çok daha hızlı.
    Bu da riski arttıran bir unsur zira İzmir'deki hemen her bisikletçi en yüksek hızını bu rotada, Sabuncubeli'nden Bornova'ya inerken kaydetmiştir.
    Risk optimizasyonu da açıkçası diğer yönü daha akılcı kılıyor.
    (Bu arada bir an sevindim yahu siz de İzmir'desiniz siz de gelirsiniz diye... :) )

5. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Dedigim gibi, rotayi vs. siz daha iyi biliyorsunuz. Sadece profile bakarak yaptigim bi yorumdu.
    Yemek molasini da bosverin. Izmirde kordonda yersiniz en son. Birer de bira yanina. Boylece arada sogumamis da olursunuz. Sonlara dogru da moral - motivasyon tavan yapar bu nedenle :D
    85km icin gerek yok bence yemege.

Son olarak da, katilmak cok isterim. Firsat bulursam bir ara o tarafa, mutlaka yazacagim.

6. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İzmir'in güneybatı aksında öyle çok "antrenman" turları yapılıyor ki... Genelde hepsinin de rotası aynı... :/
    Gerçi, antrenman bu adı üstünde elbette aynı yere yapılır ki gelişim daha etkini takip edilebilsin ama fıtıfıtı fıtıtı git... hiç mola verme (evet soğumamak şart) hiç konuşma bile, kimle bisiklet sürdüğün hakkındaki fikrin tura değil başka mecralara dayansın... sonra da eve gel, dik bacakları yukarı dinlen...
    Söylediğim gibi bunlardan çok var...

İstiyorum ki iki satır muhabbet de edilebilsin evet pedallar da mümkün olduğunca hızlı dönsün... hay hay turun sonu da gelince sizle de şereflendirelim :)

7. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Rotayı ve rüzgarın durumunu olsun bilmiyordum profile bakıldığında gayet güzel ben turdan 1.5 saat önce granola yiyorum yola çıkıyorum 2 tane de enerji bar olayım tamamdır diyorum.
    :)
    Fırsatım olsa size katılmak isterdim.
    Silivri tarafında performans bisikletçileri yok çoğunlukla tek çıkıyorum.
    Turunuzun başarılı, eğlenceli ve kazasız olmasını dilerim.

8. okan demirkaya

okan demirkaya Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bak mis gibi tur. Şimdi geçen hafta da aynı yazı yazıyordu performans yazdığınıza düşük kaldı. Şimdi gelicem bu seferde ben yavaşlatırsam sıkıntı olacak cumaya kadar düşünüp şimdiden gelmeyi planlıyorum diyim :)

9. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Emrah, evet ben de öyle çok tur yapıyorum, gömüyorum kulaklıkları da kulağıma da... "3 5 kişi olsun yahu... iki muhabbet edelim" temasını, performansla birleştirmeye çalışıyoruz nasip :))
    Okan, bahane buluyorum gibi olmasın, evet tur yavaştı da inan patlayan 5 teker çok yavaşlattı bizi. Yama tutmaması, yedek lastiklerin siboplarının kısa kalması vb. oldukça zaman kaybettik. [ha 3 yerde sünnet düğününe de rast geldik inan o bile etkiledi zira inmek zorunda kaldık, yürüdük kalabalığın arasından geçerken ]
    Bir de almış olduğu ceylan gibi bisikletiyle ilk kez tırmanış yapan sevgili Görkem'i de daha fazla zorlamak istemedik, ki sonra çocuk baya açıldı :) :)

Bak, misal şu görsel, Şerif'in ortalaması... yarışçıdır kendisi ona tur oldukça yavaş ve sıkıcı geldi ama bizden kopup, bir de kaybolduktan sonra :p dönüşte açığı oldukça kapattığı görülüyor.

İkamet Edirne galiba... performans hallolur da sen hiç Manisa'ya gittin mi İzmir'den ? :mlk:

10. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Lastik patlaması ve sibopların kısa kalması gayet sıkıntı verici bir de düğün eklenmesi gayet üzücü bir durum bereket köpeklerle uğraşmamışsınız. Akören turumda 8 tane köpek karşıdan geliyordu bereket indiğimde uzaklaştılar yoksa vay halime diyorum. :)
    Edirne turu kolay İzmir - Manisa arasını biliyorum çok iyi tırmanış yerleri var ama yolları da çok güzel aynı zamanda.

11. okan demirkaya

okan demirkaya Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İkamet şimdilik Buca/İzmir arabayla gitmişliğim var yokuşları az çok görmüşlüğüm var :) Altımdakininde MTB olduğunu düşünürsek geride kalmam sizede çok ayak uyduramam. Ama yine de ilk defa gelecek arkadaşlar olursa gelmeyi planlıyorum. Boşuna sizin turunuzu da sıkıcı hale getirmenin bir anlamı yok.

12. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Edirne'lilerin sayısı fazlaymış :)
    Okan, gelebilme ihtimalinden bahsedince ben de sorayım bir demiştim...
    Köpekler elbette vardı. Hiç bisiklet turu köpeksiz olur mu :) da takipleri pek kısa sürebildi neyse ki :p
    Her ne kadar genel kural; kaçmamak ve bisikletten inmek olsa da yine de bir tur esnasında o bacağı kapma sahnesi hala canlı şekilde gelir gözümün önüne :/
    Dağın başında, başa gelebilecek arzu edilmeyen durumların başında geliyor sanırsam :S

13. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  14. Görkem Yoldaş

Görkem Yoldaş Yeni Üye

Seviye:
    Bir CBÜ lü olarak bu tura katılmazsam olmaz :) , pazar günü bende geliyorum. Sabuncubeline kadar zorlu ama sonrasında rahat gibi görünen bir tur. Pazar günü görüşmek üzere...

15. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aaa doğru yahu... yılların emeğine pedalların emeğini karıştırıcan desene bu Pazar :)))
    Gönül, en az sen kadar bir diğer CBÜ emekçisi :p Burak'ı da görmek isterdi ama Mordoğan aldı götürdü, muhtemelen satamadan da geri getirecek :p
    Jandarmaya kadar seni malumun "hafif" bir tırmanış bekliyor ama malum; oldukça "kısa" sonrasında akıcılık ve hız garanti, zira onca açılmış kaslarla kimse tutamayacak zaten seni, bizi :))
    Dönüşte arkadan esen rüzgara bayılacaksın ;)

16. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Nasıl oldu bilmiyorum, 2 haftada toplanması gereken bisiklet dün toplandı :D Bugün Mordoğan'a gidip Cumartesi geri geliyoruz tura katılmak için :)

17. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yok artık :)))))
    Noluyo yahu... cidden mi... hem de yeni bebekle ha? :) :) :)

18. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Aynen öyle :D Bugün 80 kilometrelik test sürüşü var. Pazar günü sorunsuz bi şekilde gelicez umarım.

19. Fatih T.

Fatih T. Deli Hinar

Seviye:
    Geleyim mi ben de? :D Tatil bitti. Mesainin stresi başka türlü atılamıyor ki... Hayırlı olsun Berk makine bu arada. Merak ettim bak şimdi :) Kazasız sürüşler hacı abi.

20. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Berk, inan senin yerine ben heyecanlandım ha o bebek için... getirsene PAB'a sevelim :p
    Fatih, ne kadar rampa seversin bilemiyorum ama inan oldukça akılda kalıcıdır özellikle başları... kafanda bitirebiliyorsan sanırım yolda da bitirebilirsin. :mlk: