Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

24-30 Haziran Tatil Turlarım ( ESBİG Tatilde :) )

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar geçen hafta itibariyle bir haftalık İzmir/özdere tatilinden dönmüş bulunmaktayım.Bu bir haftayı hep özlemini yaşadığım bir tarafım deniz diğer tarafım orman olan sahil yollarında tur yaparak geçirdim.Çok sevdiğim 2 forum arkadaşım ile görüştüm.Bir tanesi Aytaç Kalyoncu diğer Yusuf Z. Şipal. ikisinede tekrar teşekkürler.hemen hemen her gün bisiklete bindim ama bazıları performans ve antreman havasında geçtiğinden fotoğraflama şansım olmadı bende en özellerinden Selçuk ve Kuşadası turlarımı fotoğrafladım.Hepsine ayrı başlık yerine çok fotoğraf olmadığından tek başlıkta yayınlıyorum iyi seyirler......

İlk gün sabah 07:00 hem ortalığı koloçan etmek yol ve rüzgar şartlarını anlayabilmek adına ufak 35-40 km lik bir boyöz+meyvesuyu turu :)

Sabahın bu saatleri cidden çok güzel.Yol kalitesi çok kötü.Yol bisikletine hiç uygun değil.Rüzgar alışık olmadığım cinsten ne zaman nerden eseceği belli olmuyor oldukça garip :) ama manzara mükemmel...

free picture hosting

photo hosting

img upload

Artık boyözü hakettik :)

free image hosting

Selçuk(Efes) turun ilk kilometrelerini yine yukarıdaki güzergah ile başlıyorum o yüzden aynı resimleri eklemedim.yol yaklaşık 38 km git gel 76 olacak nasip ise.Ama bu turu sabah değil akşam saatlerinde yaptım.17:00 da hareket ettiğimden ilk 2 saat oldukça zorlayıcı geçti hava sıcaklığı etkiledi beni ama alışık olduğumdan çok fazla olan oksijen dehşet bir duygu.gelelim Selçuk resimlerine...

img upload

picture hosting

birde kendimizi çekelim :)

picture hosting

image hosting

Scott bu fotoğrafları görse reklamında kullanır :)

photo upload

photo upload

Araya kendimizi de katalım :)

image host

Selçuk yol ayrımına geldim bile....

image host

uzaktan Efes antik tiyatrosu gözüküyor.En son 1995 de görmüştüm...

photo hosting

free image hosting

Kapısına geldik bile...

picture hosting

Bu noktadan sonra içeriye girişin 25 lira bir bardak portakal suyunun da 5 lira olduğunu öğrenince :) rotayı geriye çeviriyorum ilk benzin istasyonunda birşeyler içmek için .Dönerken de biraz kalıntı fotoğrafları :)

image upload

image host

photo upload

image host

İlk benzinlikte bir şeyler içtikten sonra rotamı hızla yuvaya çevirdim fotoğraf almadım.

gelelim Kuşadası turumuza :) sabah 06:15 hareket saati yaklaşık yol 40 km bir o kadar da dönüş oldukça sert olacak sabah rüzgarı da sıkıntılı gözüküyor....

img upload

photo upload

free picture hosting

işin şakası güzel rampalarda mevcut :)

free image hosting

free picture hosting

img upload

photo hosting

free image hosting

photo upload

Kuşadasına iniş başlıyor işin bu kısmı çok keyifli...

photo upload

image host

ve artık mutlu son tabela fotoğrafları...

photo upload

image hosting

image host

Bu kadar yol yaptık sabah çayımızı burada içelim....

hosting images

Dönüşü eski yoldan yapıyorum farklı olsun diye....

img upload

free image hosting

image host

picture hosting

Selçuk kavşağına geldik.Bu noktadan sonra fotoğraf yok performans başlıyor :)

hosting images

evet tur fotoğrafları bitti .Kuşadasına bisikletim ile gitmeden bir gün önce araba ile gittik orada Aytaç Kalyoncu dostumun mekanında oturduk mükemmel çay ikramı ve sohbeti ile çok güzel bir vakit geçirdik:Bu kareler de o bölümden...
    Aytaçın ultra hafif insanı deli eden canavarı :) o kalitesiz yollar bunu haketmiyor ama olsun:)

picture hosting

Aytaç ile beraber....

free picture hosting

Bu kare de Yusuf Z. Şipal dostum ile 2 senedir beklenen buluşmamız .kendisi benimle buluşmak için İzmire giderken yolunu uzatıp kamp yerimize kadar geldi tekrar teşekkürler.Dostum şimdiden kusura bakma gözlerin kapalı çıkmış :) çeken adam demişti hatırlarsın bir daha çekeyim diye :) artık ikinci buluşma çok elzem oldu bu hatayı telafi için.....

photo upload

Acısı tatlısı bir hafta geçti yaklaşık 400 km yol yaptım fırsat buldukça hava sıcaklığı ve daha cazip gelen deniz keyfi bu kadar ile kalmama neden oldu.Bu bir haftada özel mesajlarına yeterli ilgi göremeyen arkadaşlar da kusuruma bakmasın bir hafta daha yoğunum sonra eski sistem forum için çalışmaya devam :)

2. Burak Açıl

Burak Açıl Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkürler, anlatımınız da en az resimler kadar güzel :)

Ferhat Köse bunu beğendi.
  3. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Fotoğraflar ve anlatım şahane. İmrenmedim dersem yalan olur. İnşallah kondüsyon edinince bir İzmirli olarak ben de Kuşadası turu yapacağım :)

4. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:

THK'da bu fotoğrafları görse seni reklamda oynatır abi sayılısın yani ne de olsa :) Biz de 20 Temmuzda ordayız belki karşılaşırız diyecem de ben bisiklet getirmiyorum 2-3 hafta kalıcam sanırım kondisyondan baya düşecez zaten o nem ve sıcakta iki kat zor olmuştur o kadar yolu gitmek.Gene de iyi gezmişsin abi yol kalitesi sana baya bi akord yaptırmıştır heralde :)

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mehmet akorda daha bakmadım akşama bakarım hayırlısı ile o kadar bozulacağını zannetmiyorum yolun rahatsızlığı selenin üstünde oturana :) bir de korkum dış lastikler de kesikler olmuş olabilir onları da kontrol etmedim daha gece geldim direk bisikleti odasına attım öğleden sonra bakım işleri başlar.Bu arada ben döndüm karşılaşma ihtimali yok :)

Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
  6. Frédéric LAPOİNTE

Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok guzel bir tur; tebrikler Ferhat;

Kusadasinda bisikletçiler var;guzel bir haber;bir gun karsilariz.

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Abi yine coşturmuşsun.Su içmeyi unutmuşsun yine sanki,ilk fotoğraftan (bir de kendimizi çekelim) tanıyamadım seni,kurumuşsun. :D

Mehmet_Gürsoylu ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  8. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Ferhat Kardeşim Tebrikler.

Bende 23 Haziran saat 20.00-20.30 suların da Kuşadası Liman,Atatürk Heykeli,Sahilde gezintideydim.Yalnız biz çoluk çocuk Didim'e arabayla teyzemlere gitmiştik,Kuşadası'na da günü birlik gezi yapmıştık.Tesadüf,sizde oralardaymışsınız,görmeyi çok isterdim.Kısmet..

Evet gerçekten hava çok sıcaktı.Didim Söke Kuşadası,Aydın ayrımı bazı kesimlerdeki Deniz yönünden esen kuvvetli yan rüzgâr çok etkiliydi.Tabi düşündüm?.Bisikletle bu yollar çekilirmi diye.O yüzden sizi bir kez daha Tebrik ederim.

Hoşça Kalın...

9. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ferhatcım çok güzel kareler. Seni görmek de mutluluk vericiydi. Bu işi bana sevdiren kişilerin başında Lance Armstrong :) sonra sen varsın, yardımlarını unutamam. Tekrar buluşmak üzere İnşallah.
    Adaya geçtiğim zaman Aytaç arkadaşımızın makinasını görmek için mutlaka uğrayacağım, Tekrar teşekkürler :)

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Barış suyu arada unuttuğum oldu evet ama Bursa çevre yolu kadar hiç susuz kalmadım hayatımda :) Murat abinin büfesi ve soğuk kolası ömür boyu bende :)

Teşekkürler Frédéric LAPOİNTE.Kulşadasına giderseniz merkezde Aytaçın cafesini muhakkak görürsünüz.Çok cana yakın bir arkadaşım ayrıca tekrar yazayım içtiğim 3 büyük bardak çay uzun yıllardır içtiğim en kaliteli çay idi tavsiye ederim....

11. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yusuf sıra sende bekliyorum Eskişehire yada hazırlan yaz sonu Eylül gibi Çanakkale yapalım 2 günlük bu sene yarım kalmıştı onu da tamamlamam lazım...

Çok teşekkürler Kadir abi sağlıcakla kalın....

12. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben varım Ferhatcım, yaz bitimi uygun, planlama sana ait :)

13. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Tebrikler abi.

14. Mehmet_Gürsoylu

Seviye:
    Barış abi o kadar yolda Ferhat abinin içtiği sıvı heralde orda duran Ice Tea'den ibaret başka sıvı falan aldığını sanmıyorum.Bu kadar uzun süre yakıtsız giden tek canlı Ferhat Köse :) Susuz ekmeksiz 245 km yapıyor :)

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yok Mehmet bu sefer farklıydı :) su çantasına 1 litre su koydum her seferinde bu çekilen fotoğraflar da o suyu içebilmek için durma anlarında cep telefonundan çekilen fotolar :) su çantamız var ama pedal çevirirken hortumdan su içeme özürlüyüm biliyorsun :) yemek konusunda haklısın bir şey yemedim sadece yola çıkmadan yenen bir muz :) ile idare ettim tüm turlarda.

Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
  16. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok güzel Ferhat,bu yaz Kuşadası-Aydın Kuşadası-İzmir etaplarında kulaklarını çınlatacağım;şayet erimezsem:)

17. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Abi Kuşadası-izmir etabını artık metre metre biliyorum her türlü destek bende mevcut :)

Derya Keçeci bunu beğendi.
  18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Nasip diyelim dostum, zaman müsait olursa söylediğim gibi Eylül en geç Ekim ayında düşünüyorum Çanakkaleyi.2013 yılı Mart ayında yapacağımız Büyük Çanakkale turundan önce muhakkak benimde rotayı görmem, çalışmam gerekecek.Geçen sene başlattık bitiremedik arkadaşlar sağ olsun bayrağı devralıp tamamladı alnımızın akıyla organizasyon tamamlandı ama 2013 de muhakkak içerisinde benim de olmam gerekiyor.

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  19. Mehmet_Gürsoylu

Seviye:
    Abi ben anlayamadım zaten sende kas olmamasının sebebini de düşündüm sonunda buldum.Bİşey yemediğin için vücutta yakacak bişey de olmuyor mecbur kasları yakıyor.Sen yaptıkca vücut yakıyor böylece sende kas oluşmuyor :) 2 senedir yapmadığımız kas yemediğimiz şey kalmadı hala daha bir muzla 245 km yapmayı beceremedim :)

20. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Şimdi sana kası gösterirdim ama ortam müsait değil :) ben sana söylemedim mi görsel kas işe yaramaz bu sporda diye sen dışarıdan belli olsun diye uğraşıyorsun o yüzden olması gereken seni kurtaracak yağ kütlelerini eritiyorsun, belirli bir kilometreden sonra da yakacak birşey kalmıyor tükeniyorsun.uzun soluklu spor yapıyorsan vucudunda muhakkak yağ bırakacaksın 100 metre koşucusuysan ,bilek güreşi yapıyorsan ne bileyim 50 metre yüzüyorsan yani yaptığın performans 1-2 dakikayı geçmiyorsa vucudun da hiç yağ olmasa da idare edersin zaten o sporlarda sana anlık güç ve kuvvet lazım. kasların da hacimli ve iri olması gerekiyor.Eğer ki bisiklete biniyorsan bunu da 100 km üstünde yapıyorsan yağ bırakmazsan vucutta o zaman başlarsın 60 ncı km den sonra abi acıktım, abi su içelim,karbonhidrat lazım protein lazım demeye :) sen bunları benden dinledin biliyorum ama başka okuyanlara da faydası olur diye yazdım :)

Ayrıca 190 km yi bir muz ile değil 3 muz 100 gram badem 100 gram kuru üzüm ve 2 litre su ile yaptım :) üstüne iskender yedik kalan kilometreleri yemek üstüne yaptık :) arada bir de balık ekmek ve midye olayları var hiç hatırlatmıyorum :) son olarak hazırlan en kısa zamanda 305 km lik İznik turuna çıkıyoruz.....