Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

24.01.2010 Kaçkar Bisiklet Çekmeköy Antrenman yarışı son durum

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Hakan Yazman tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Biraz önce Kaçkar Bisikletten Yusuf ile görüştüm yarışta son durum hakkında. Yarış planlandığı gibi pazar günü yapılıyor, otobüs, yarış saatleri vs yine bir önceki yarışla aynı olacağını söyledi.

Parkur da ise değişim olacağını biraz daha uzun ve zor olacağını söyledi, parkurun bir kısmıtersten olacakmışi, iyi haber olarak orman içi balçık çamurlu iniş kaldırılmış, bunu duyduğumda oldukça sevindim zira parkurun bisiklet için en sorunlu bölgesini oluşturuyordu. Son durum bu şekilde.

2. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    süper haber ! tamam parkurun zorlu olması iyide bisikletede çok hasar vericek, yıpratıcak koşulların minimize edilmesi olumlu.
    umarım 2. yarışımda 1.sine göre daha iyi bir sonuç çıkarırım.

Tüm katılmayı düşünen arkadaşlara başarılar dilerim..Hava koşulları daha çetin olacak.Ayakkabı kılıfı ve kışlık eldiven tavsiye ederim.

ayhan248 bunu beğendi.
  3. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    çok süper haber,yarışta görüşmek dileğiyle. ;) hava kötü olucak galiba.olsun mtbciye kar,yağmur etki etmez :)

4. Serkan Yazıcı

Serkan Yazıcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Tekrar bir hatırlatma olsun parkur biraz değişti ve çamurdan biraz daha arındırıldı.Otobüsle gelecek olan arkadaşlar adlarını yazarsa araçla ilgili karmaşa önlenmiş olur.

2009-2010 Geleneksel Kaçkar Bisiklet Kış Antrenman Yarışları Çekmeköy'de başlıyor...
    Her yıl büyük bir heyecanla hazırlık yaptığımız yarışlara sayılı günler kaldı.Bisiklet tutkunlarını buluşturmak ve yarış heyecanını yaşatmak adına birlikte yapacağımız etkinliklerde desteklerinizi ve ilginizi bizden esirgemediğiniz için teşekkür ediyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 6 farklı kategori olacak. 40 yaş üstü katılıma göre değerlendirilecek.

Kategoriler:

1. Çocuk 16-19 yaş
    2. Genç erkekler 19-23 yaş
    3. Büyük erkekler 23-30 yaş
    4. 30 üzeri 30-40 yaş
    5. Bayanlar
    6. 40 yaş ve üstü

Yarışların düzenleneceği tarih ve yerler,

20.12.2009 Çekmeköy / İstanbul
    24.01.2010 Çekmeköy / İstanbul
    21.02.2008 Çekmeköy / İstanbul

Çekmeköy Doğa Parkı ve orman içinde yapılacak.Parkur uzunluğu 4,5km ile 5,5 km arasında olacak.Parkur uzunluğu hava şartlarına göre değişkenlik gösterebilir.

Kayıtlar: Saat 9.15 ile 10.15

Yarış başlagıç saati : 10.30

Kask takmak zorunludur.Kask takılmadan yarışa girmek isteyen arkadaşlar kesinlikle alınmayacaktır.

Bu yıl dereceye giren sporculara verilecek olan toplam para ödülleri geçen yıl tüm kategoriler için verilen 10.500 TL den daha az olmamak kaydıyla katlanarak çoğalacak. Son yapılacak yarışa kadar ana sponsorluk için görüştüğümüz firmalar kesinlik kazanırsa 20.000 TL ile 25.000 TL arası ödül dağıtılacak.
    Yarışlara katılımı sürekli kılmak amacıyla bütün yarışlarda alınacak puanların toplamıyla genel sıralama oluşturulacak.Her yarışta ilk 3 sporcuya madalya,yarışlar sonunda genel sıralamada tüm kategorilerin ilk 5 yarışmacısına para ödülü verilecek.Genel klasman ilk 3 yarışmacısına Kaçkar Bisiklet Kış Antrenman Yarışları kupası verilecek. Katılımcılara süpriz hediyeler dağıtılacak.
    Katılımcılara ve yarışı izlemeye gelen misafirlerimize sıcak içecek ve yemek ikram edilecek.

Anadolu yakasından ulaşım için yarış parkuruna otobüs ve bisikletler için kapalı kasa kamyon olacak.Avrupa yakasından gelecek arkadaşlar için ek bir otobüs olmayacak.Vapurla Sirkeci yada Beşiktaş'tan gelen arkadaşlar Üsküdar sahilde 8.00 ile 9.00 saatleri arsında iskele önünden alınacak.

Organizasyona iştirak edecek olan Basın Yayın Organları.
    TRT2
    Haber Türk
    Haber Türk Gazetesi
    NTV Spor
    Zaman Gazetesi
    Kral FM
    Radyo Virgin
    mtbtr.com
    bisikletforum.com
    2teker.com

5. Burak ELMAS

Burak ELMAS Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar cuma cumartesi pazar kar yağışlı gözüküyo buseferki yarış bi hayli renkli olucak şimdiden herkese başarılar.:in:

Onur Kahraman bunu beğendi.
  6. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bilen, anlayan bir arkadas google maps'den yarisin nerede olduğunu gösterecek bir harita yükleyebilir mi acaba ?

7. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    enlem 41° 1'28.93"K

boylam 29°11'41.29"E

google earth için yarışın yapıldığı parkın girişi araçların bırakıldığı yer.

8. Salih Manavoğlu

Salih Manavoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sizinki de nokta atışı oldu ;) :eek: cok teşekkürler..

temucin90 ve krankmili bunu beğendi.
  9. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    Ben Üsküdar'dan otobüsle geleceğim. Bilginize.

10. M.Kaptanbaşı

M.Kaptanbaşı Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok kıymetli arkadaşlar!
    Balıkesir bölgesinden, biz iki kişi otobüs ile gelmek istiyoruz. Fakat, servisler bisikletleri almıyor. Çok problem çıkartıyorlar. Bir terslik olmazsa, İnşallah Ataşehir'de ineceğiz. Bu bölgeye yakın oturup da, bizi araba ile alabilecek Üsküdar veya Çekmeköy'e bırakabilecek arkadaşlar var mıdır? İlk yarışta, sağolsun bir arkadaşımız bizi araba ile almıştı. Fakat kendisi şu an yurtdışında ve bu yarış için, ulaşım bizim için çok sıkıntılı. Eğer bizi bu iki noktaya bırakabilecek arkadaş olursa, çok seviniriz. Tel: 0535 923 22 25

11. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    talep şuan çok az,konuya 250 kişinin 10/1 i yazmış neredeyse.hava çok kötü olursa gelme dururum azalır.kaliper janta sürtüyor zaten :)

12. emre güven

emre güven Kıdemli Üye

Seviye:
    ouff ya cumartesi pazar günü acık ögretim sınavları var.olmasa kesin katılırdım.1.sine katılmıştım zaten U.23 te 6.olmuştum,bu yarışta daha iyi derece yapacagıma inanıyorum ama,katılamıyorum.yarışlara katılacak olan arkadaşlara başarılar,allah yardımcınız olsun.camurlarda fiteslere dikkat.cok fazla işlemiyor :)

13. Recep Özlem

Recep Özlem Üye

Seviye:
    kısmetse ordayız.

14. Semih Aydoğdu

Semih Aydoğdu Misafir

bu yarış kaçmaz karda dahada zevkli olacak

tolgayalcin bunu beğendi.
  15. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar tecrübelerinize dayanarak ve istanbulun havasını daha iyi yorumlayarak lütfen son durum hakkında bilgi verir misiniz. biz izmirden gelmeyi düşünüyoruz ama kafamda çok soru var. cumartesi sabah yalovada olacak şekilde yola çıkıp pendiğe geçmek istiyoruz. bir yandan feribotlar iptal olur mu sorusu bir yandan yarış iptal olur mu sorusu. bir yandan katılımcı sayısı çok mu az olur sorusu. lütfen tecrübelerinizle bizi yönlendirin. şimdiye kadar herkesten "gitme" lafı duydum.

16. yasinymn

yasinymn Bisikletkolik

Seviye:
    Selamlar yarış sırasındatipi yada daha sert bir hava durumu olmadıkça yarışın geçmişine bakarak bu yarışda olucaktır...

Bu gün parkuru belirledim mtbtr'de detaylı fotolara ulaşabilrisiniz...

17. cesar çakas

cesar çakas Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu yarış olmalı ve geçilmeli :D inş. orda olucağım yani babam sabah elimden tutmassa geliceğim :D:D nereye gidiyorsun demezmi bu sğukta felan :D:D

*

tolgayalcin bunu beğendi.
  18. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    gözlüğünü bisikletime takılı unutma ama bu sefer :) neyse bende orda olucam yine ulaştırırım sana :)

arkadaşlar hava soğuksa herkese soğuk, parkur çamursa herkese çamur..bence bu güzel organizasyona soğuk kar yağmur gölge düşürmemeli..unutmayalımki mtblerimiz bu koşullar için üretilmiş:in:
    ben ordayım yarıştayım (sağlık hastalık vs dışında tabi).. görüşmek üzere

19. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Yarışın aynı yerde olması yarışanlar için çok kötü.Araçların dışarıda bırakılması saçma üstümüz değiştirmek için 1 km yolumu yürüycez yine.Eski yerde olması daha iyi sporcu arkadaşlar için en azından arabalarına yakın olurlar.benim görüşüm budur katılmak isteyen olursa yerini değiştirtelim.Bir de ben startın tek çıkış olması sporcuların zararına diyorum,geçen yarış gördüğünüz gibi kaza oldu. Yarış iki gruba ayrılsın.tecrübesiz olanlarda izleyerek öğrenmiş ve destek vermiş olurlar..

ali çakas ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  20. Ali Emre Akcan

Ali Emre Akcan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    şimdi aydınla konuştum yarış iptal edilmiş büyükşehir belediyesi yazı yazmış açık havada yapılacak bütün sportif faaliyuetler iptal diye