2350 Km. Artvin'den Trakya'ya (Cesaret mi, dayanıklılık mı?)

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Bu turdaki ilk hedefim, böyle bir tura çıkmayı hayal edip karar veremeyen gençler, birinizi dahi yollara çıkmaya teşvik edebilirsem amacıma ulaştım sayarım. Bakalım başarabilecek miyim, 2. hedefim Karadenizin doğal güzelliklerinden önemlilerini bir tur'a sığdırmak. Yıl boyunca hayal etmek güzeldi de yola çıkınca işin rengi çok değişiyor. Bitmek bilmeyen yollar, ıssız karanlık vadiler, kanyonlar, ürkütücü, karanlık ve zaman zaman ıslak ormanlar. Bazen susuzluk bazende açlık hesapta olmayan değerlerin ön plana çıktığını hissettiriyor. GÜÇ mü? CESARET mi? DAYANIKLILIK mı? Sizce hangisi? Aylarca böyle bir tura hazırlanıyorsunuz. Nasıl bir bir bisiklet. Lastiklerim ne marka olsun. Çadırım,tulumum, mat'ım nasıl olmalı. vs.vs.vs. bunun gibi onlarca malzeme hakkında araştırma. Biligi, bilgi. sayısız öneri ve tavsiyeler. Her şeyiniz hazır gibi. Bisiklet son model. Çadırınız, matınız,uyku tulumunuz, mataranız, gözlüğünüz, kaskınız Km. saatiniz, Hatta Nabız saatiniz. Eşofman ve formalarınız her şeyiniz en kalitelisinden. Cicili bicili. (Alabilen arkadaşlara lafımız yok.) Yıllardır hayalini kurduğunuz turunuz başladı. İşte o andan itibaren üzerinizdeki ve üzerinde olduğunuz malzemelerin markaların maddi değerleri kalmıyor. Açmısınız, susuz musunuz, yorgun musunuz, korkuyor musunuz. Ne yazık ki bu olumsuzluklara çare olmuyorlar. Tek ihtiyacınız olan DAYANIKLILIK. Evet gençler fiziksel ve manevi DAYANIKLILIĞINIZ yoksa markalarında, cesaretinizin de, gücünüzün de bir kuruşluk önemi ve faydası olmuyor. Teferruata o kadar da takılmadan, mevcut imkanlarınızla atın kendinizi yollara.

DAYANIKLI OLUN YETER.
Bu tur'da ilk olarak yalnız değildim. Edirne' den katılan arkadaşla (ŞAFAK FİDAN) 27 Haziran da Artvin'den başladık. Ancak arkadaşın özel nedenlerinden dolayı 4. günde Turu bırakmak zorunda kalması, geriye kalan üç haftayı yine yalnız tamamlamak durumunda kaldım. Bazı fotoğraflarda ki tarihler gerçeği yansıtmamaktadır. (Acemilik diyelim.) Doğu ve Batı Karadeniz' in göllerini, şelalelerini, vadilerini, kanyonlarını kısacası önemli doğa güzelliklerini tek kalemde izlemek istermisiniz. Vaktiniz varsa buyurun izleyelim. Vaktiniz kısıtlıysa, yarıda bırakma ihtimaliniz varsa lütfen başlamayın. Terminalde iniyoruz. Hatila vadisine geçmek için Artvin merkeze çıkmamız gerekiyor. Daha ilk metrelerde tabana kuvvet. Artvin'e yüklü bisiklet ile çıkmayı pek hayal etmeyin. Bilenler bilmeyenlere anlatsın. Daha ilk kilometrede sağa sola saldırmaya başladık. Daha iki üç Km. çıkmadan uzun bir mola. Artvin merkezi geçip HATİLA VADİSİ yoluna giriyoruz. Sağ tarafımız uçurum. Artvin Borçka arası Çoruh nehri. Arkadaşlar gereksiz açıklamalar ile sizleri sıkmayacağım. İzleyelim. Sorusu olan arkadaşlar mesaj yoluyla sorabilirler. İşte burası bütün yorgunluğumuzu söküp aldı. En fazla bir kaç dakika dayanabilirsiniz. Piknik yapmaya gelen bu iki aile bizim ilk gün şansımız. Sağ olsunlar öğle yemeğini sıkıntısız hallettik. Vadinin 15- 20 Km kadar içlerine girip Artvin'e geri dönüyoruz. Şavşat Karagöl 2. hedefimiz. 90 Km. civarında. Kalan zamanı değerlendirip biraz yol almalıyız. Şu fotoğrafları yüklemek çok zaman alıyor. Daha ilk gün bile bitmedi. Bitirebilecek miyim bilemiyorum.

Scudo

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
İbrahim abi, ayağına, gönlüne, pedalına sağlık abi daha ne diyeyim sana :) helal olsun abi kazasız nice pedallamalar dilerim, müthişsin...

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
helal vallaha abi bende tekirdağ-izmir yapmayı planlıyorum ama malum annemden bir türlü izin koparamadım bir arkadaşın olsun yanında diyor ama onlar da benim gibi maceracı eğil böyle pısırık pısırık oturuyolar yazın evde :)

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Çoruh'un rengi...

Teşekkür ederim Berksan.

[Mert sen annene Şarköy'den bir arkadaş buldum de. Şarköy'e gel. Ben seni buradan Çanakkale tarafına yolcu ederim. O pısırık arkadaşları da boş ver. Bırak öyle yaşasınlar. Fazla da plan yapma. Karar ver ve çık. Boşver detayları. Sağlıkla kal.

Teşekkürler Sedat.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
İbrahim Abi turunuz için çok güzel bir rota seçmişsiniz... Cesaret Dayanıklılık, Azim, Sabır hepsi bir arada olan ir tur olsa gerek... Kolay değil bu benli uzun turlara çıkmak... Turunuzun devamınıda ilgiyle takip edeceğim... Fotoğrafların hepside birbirinden güzel... Ellerinize, ayaklarınıza yüreğinize sağlık... :)

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cennet ülkemizin her yeri ayrı bir güzel. Zamanımız olsa da karış karış pedallasak.
Ben de bu muhteşem turu sonuna kadar izleyeceğim.
Ayaklarınıza sağlık...

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
ya bunun için kamp yapmayı öğrendim kendime bir bıçak aldım ateş yakmanın bin türlüsünü okudum araştırdım izledim ama insan en iyi deneyimleyerek öğreniyor :) bunun için o yolculuğa çıkmam gerekiyor ve beni birdahaki seneye tutamayacak :D yolun açık olsun abi senin de çoook uzun bir yolun var :)

Tepki
1
Bisiklet
Merida
tebrikler süper bir tur yapmışsınız şu fotoğrafları görüp de özenmeyen zor çıkar. fotografların devamını da merakla bekliyorum ben.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Teşekkürler Cevat bey. Birazda vakti olmayan siz arkadaşlar için gezdim. İzlediklkeriniz izleyeceklerinizin % 5'i veya 10'udur.:))

Faruk Korkut,
Daha turun 1,5 gününü foruma ancak yükleyebildim. Nasıl bitireceğim bilemiyorum.:) Teşekkür ediyorum.

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Elinize kolunuza, gücünüze ve pedalınıza sağlık cidden parmak ısırtacak türden bir şey yapmışsınız bu tür hoş şeyleri aktarıyorsunuz bize ve içimizde kıpırtılar oluyor bu denli uzun tura çıkma hevesi adına :)

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Daha güzellerini ve zorlularını yapabilirsiniz. İmkanınız varsa ertelemeyin.:) Teşekkür ettim.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
İbrahim abi, kocaeliden muğlaya çıkacağım, sizde gelirseniz memnun olurum :)

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Berksan Karadeniz turundan geleli bir kaç hafta oldu. Çok sevinirdim ama bu yıl ki uzun tur hakkımı kullandım.:) Gücün ve dayanıklılığın daim olsun.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Gezinin devamını heyecanla bekliyorum. Tebrikler.

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
kocaeliden ne zaman çıkacaksınız hocam eylül 12 gibi çıkacağım derseniz kesin gelirim 1 haftada bitirebileceksek ! :cool: