23 yıllık italyan sarda yarış bisikletimi restore ediyorum

Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
@Serkan HODANCI

saol serkan . jant sorunum yoktu zaten eski jantlarım 27'' ti bunlarda 27. tek sorunum fren bacaklarıydı eski fren bacakları yeni bacaklara göre 3-4 mm uzundu. shimanolarda kısa kalınca pabuçları 3-4 mm aşa indirmek sorunu çözdü. galiba shimano yol fren bacakları standart !

Scudo

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Kutluyorum Zafer! Bu kadar kısa bir zamanda o bisikleti başta koymuş olduğun hedefin doğrultusunda ayağa kaldırdın. Bu çok dikkate değer, çünkü önemli olan, neyi nereye kadar yapacağını gerçekçi olarak önceden tanımlayıp buna ulaşmaktır. Yarın bu hedeflerini daha da yükseltip yeni güzellikler ortaya çıkaracağına inanıyorum.
Sarda'nla kazasız, zevkli sürüşler diliyorum...

kskbiker

Üye
Tepki
21
Bisiklet
Diğer
Tebrikler, sürerken tüm bisikletlerden daha fazla keyif alacaksınız alınteriniz var bu bisikletde :)

Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
@Haluk Eke

teşekkür ederim haluk abi. sanırım uğraşıma değdi keyifle eski günleri yad ederek bisikletimle yolları rüzgar eşliğinde pedallayacağız. diğer arkadaşlarında aklında böyle çalışmalar varsa şayet kesinlikle askıya almasınlar denemelerini tavsiye ederim.

@Cem Ö.

saol cem. sürerkende çok ter dökücem :)

Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
ilk 8 km'lik yarı tırmanışlı test sürüşü sonrası yılların vermiş olduğu hamlığı da eklersek spora giderken bu kadar terlediğimi hatırlamıyorum süperdi. sıkılması gereken vidaları ufak tefek hassas vites ayarlarını yapıyorum şuan, sürüş sonrası temizliği de unutmamak lazım herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Tırmanış esnasında '' Abi itelim mi !!!!'' diyen fırlamalara selam olsun :))))

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Hayırlı olsun. Forma da girersiniz inşallah. Zamanla azimle neler olmuyor. Çok sevindim sizin adınıza. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
@Serkan HODANCI

Allah razı olsun cümlemize kazasız belasız sürüşler diliyorum. bu arada çok önemli bir şey fark ettim paylaşmak istiyorum. arka jantta sekme vardı sebebi iç lastiğin sibobunun yarısı dış lastiğin tel kısmının altında kalmış dış lastik tam anlamıyla janta oturmamış fren yapınca sekme yapıyordu eve döndüğümde lastik havasını indirip sibobu dış lastiğin içinde kalıcak dış lastik janta tam oturacak şekilde yerleştirdikten sonra tekrar şişirdim ne olur ne olmaz diye ön lastiğinde havasını indirip baktım temkinli olmakta fayda var aman dikkat arkadaşlar ufacık bişey ciddi yaralanmalara sebep olabilir tekrar kazasız belasız sürüşler diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: hfg
Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
(link)
(link)
(link)
kuzenimle beraber attık bisikletleri bagaja doğru beşiktaş- sarıyer sahil turu :)
(link)

tur boyunca ne kadar bisikletli kişi varsa çok saygılıydılar selamlaşmalar muhabbetler başka hiç bir ortamda da karşılaşacağımı sanmıyorum

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@zafer bakırhan

Zafer abı her sey guzel olmusta kaskınızı goremedık.Abı kaskınızı temın etmeyı ıhmal etmeyın :)

• Beğen
Tepkiler: zafer bakırhan

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Zafer Bey hayırlı olsun, kazasız belasız keyifli sağlıklı sürüşler dilerim. 2 sorum olacak, bisikletin toplam ağırlığını ölçtünüzmü? ve buna benzer çalışmalar yapmak isteyenlere fikir vermesi açısından sakıncası yoksa toplam maliyeti öğrenebilirmiyiz?

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bir ara elimdeki bisiklete yol gidonu takmak için Shimano Tourney yarış kollarını incelemiştim. Kullananı görmek bir yana bu modeli Türkiye'de satan sadece tek firma bulabilmiştim. Nasıl Tourney yarış kollarından memnun musunuz?

Not: Bendeki Şehir Bisikleti olduğundan dönüşümün pahalıya mal olması beni caydırdı.

Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
@Tahir Keskin

tavsiye edebilirim vites geçişleri+kullanımı+performansı çok rahat ve kullanışlı aralıksız geçişler apayrı :)

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
ebubekir kardeşim çok düşüncelisin açık arıyorsun dimi :) çok şükür kask-eldiven-bakım setleri- tamir setleri-sırt çantası herşey temin halde . Sahil boyu hafif tempo pedallayarak kaldırımda yolculuk yaptık zaten hız yapamazdık kuzenin salcano bas bas gitmiyo :) bulduğumuz her boş bankta da boğaz seyri yaptığımız için bisiklete binmekten çok oturduk diyebilirim :) işe gidiş gelişte tüm koruyucu aksesuar üzerimde yolculuk yapıyorum çok teşekkür ederim tekrar

• Beğen

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@zafer bakırhan

Bisikletle işe gitmenin şöyle bir güzelliği var.Motoru ile işe giden adam tulum giyecek ayakkabısı tulum olmadı korumalı ceketidir (ceketler kalın olduğu için yazın epey bi yakıyor) bunları giyip evden çıkacak işe gidince iş elbisesini giyecek işten çıkınca geri motor elbisesi eve gidince pijaması vs. Bisiklet için bir kask ve küçük bir çantada yama seti yeterli.

• Beğen
Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
@M.Yalınkılıç

cümlemize kazasız belasız iyi sürüşler diliyorum
1= henüz ölçmedim ama merak edildiyse yakın zamanda ölçerim :)
2=toplam maliyeti de = 725 TL.

Tepki
10
İsim
zafer
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar konu kirliliği olmasın diye buradan paylaşıyorum Aliexpress adı altında alışveriş yapanların paylaşımları vardı alışveriş yapanlar paylaşımda bulunmuşlardı bana gelen ürünleri paylaşmak istedim aynı anda sipariş verdiğim 3 er gün arayla gelen ekipmanlar
(link)
(link)
(link)

• Beğen

Chef Karga

Üye
Tepki
6
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba @Zaferbakırhan 40 yaş alman kadro bir bisiklet aldım arka göbek kolları sabit tutarken tak tak ses yapıyor aynakol göbek sallantısı var bisiklet çilere götürüyorum ilgilenen Bi adam bulamadım tecrübelerinizden yararlanmak isterim

Dosyalar

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Chef Karga öncelikle sizi kutlarım "yeni konu, yeni konu" demediğiniz için.
Sorunu biraz daha açık anlatırmısınız. Sanırım vites ayarlarınızda bir sorun var?
Dipçe: Birde orta göbeğiniz sorunlu sanırım.