Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

23 Yıllık Bisiklet Küslüğü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ozgurtex tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ozgurtex

ozgurtex Aktif Üye

Seviye:
    23 YILLIK 'BİSİKLET' KÜSLÜĞÜ
    Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesinde 30 Yaşındaki Bir Kişi, Kendisine Bisiklet Almadıkları Gerekçesiyle Ailesiyle Tam 23 Yıldır Konuşmuyor.
    Köy sakinlerinin yıllar süren ısrarına rağmen ailesiyle konuşmayan Suat Tek, gazetecilerin sorulanı da yazarak cevaplandırdı. Bin 800 nüfuslu Çeltikçi köyde oturan 30 yaşındaki Suat Tek, kendisine bisiklet almadıkları gerekçesiyle annesi Medine, babası Rıdvan Tek ve aile yakınlarıyla konuşmuyor.
    İlköğretimini köyündeki okulunda tamamlayan, lise öğrenimini de Mustafakemalpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nde gören Suat Tek, okuldan eve gelince yine suskunluğa büründü. Askerliği sırasında da konuşarak iletişimini sağlayan Suat Tek, köyüne döndükten sonra suskunlağa büründü.
    Köye gelen gazetecilerin sorularını da yazarak cevaplayan Suat Tek, ailesiyle konuşmamasının nedenini bilemediğini belirterek "Tahminen bisiklet nedeniyle konuşmuyorum' cevabını veriyor. Gazetecilerin sözlü sorularını yazıyla cevaplandıran Suat Tek; "Suskunluğumu devam ettireceğim, böyle daha iyi, konuşmak istemiyorum. Evlenirken de memurun cevabına yazılı olarak 'evet' dedim." ifadelerini yazıyla kullandı.
    Suat Tek'in dedesi Veysel Zeybel de, torunun 7 yaşından bu yana kendileriyle konuşmadığını açıkladı. Dede Zeybel, "Torunum ailesinden 7 yaşındayken babasından bisiklet istedi. Babası, ekonomik durumundan dolayı alamayacağını söyledi. Bu olaydan sonra küstüğünü sanıyoruz. Gerçi babası bir süre sonra konuşsun diye bisiklet aldı. Ancak yine hiç konuşmadı. 2006 yılında Azerbaycan'dan bir kızla evlendirdik. Onunla da konuşmamış ve boşanmış. Konuşması için elimizden geleni yapmamıza rağmen bir türlü konuşmasını sağlayamadık. Bugüne kadar birçok doktora gittik. Durumun psikoljik olduğunu söylediler" dedi. Köy sakinleri de, Suat'ın tüm ısrarlara rağmen konuşmadığını söyledi. Suat Tek'in çiftçilik yaptığını anlatan köylüler, konuya çözüm bulamamaktan dertli.
    (Cihan Haber Ajansı / 23.08.2008 / 16.30)

Ouz Deniz bunu beğendi.
  2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Forum Cafe de açılmıştı Özgür ;)

Ama olsun, fazla haber göz çıkartmaz :rolleyes:

3. ozgurtex

ozgurtex Aktif Üye

Seviye:
    Kusura bakmayın, bakmıştım halbuki ama gözümden kaçmış..

4. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.