Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

23 Temmuz Cumartesi Beşiktaş-Sarıyer Buluşma Sabah Saat 10'da..

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ergün Gündoğar tarafından paylaşıldı.

1. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet, cumartesi günü bize katılabilecek olanlarla birlikte sabah saat 9.45-10.15 arası Beşiktaş meydanda buluştuktan sonra Sarıyere gidiyoruz. :in: Anadolu yakasından gelebilecekleri düşünerek ve 2 saatte yolu sahilden gideceğimizi düşünerek tam güneşin tepede olduğu vakitte Sarıyerde serin bir yerde oturup yemek yiyebilir, sonra güneş biraz etkisini yitirdikten sonra aynı yolu geri dönerek veya alternatif olabilecek bir yoldan geri dönerek turu tamamlamak istiyoruz. Kesinlikle kimse arkada bırakılmayacak, gezi hep birlikte ve kopmadan devam edecektir, sabah saatlerinde sahil yolu çok yoğun olmadığı için rahat bir sürüş olacağını tahmin ediyorum. Katılmak isteyen herkesi bekleriz :in:

msn divinity666tr@hotmail.com telefon 0555 477 0 154
    Görüşmek üzere..

2. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    Çok geç bir saat, ve yarım saatlik opsiyon da olmamalı. Hareket saati 10.30 dan aşağı olmaz gibi geliyor bana ve güneş o saatte epey etkili olacaktır. Bu arada Beşiktaş-Sarıyer'i 2 saatte yapmak cok sıkıcı olabilir. Ben Avrupa yakasındayım fakat Beşiktaşa kadar tam 21 km pedallamam gerekiyor. Bu sorun değil yani asıl sorun buluşma saatinin cok geç olması. :ci: :ci: :ci: :in:

3. Ergün Gündoğar

Seviye:
    Yalnız şöyle bir durum var, benim hem pedallamam hem de vapura binip karşıya geçmem gerekiyor, sadece ben değilim ayrıca anadolu yakasından gelecek olan, ben saati herkese göre düşündüm ki saat çok erken olmadığı için herkes vaktinde orada olacaktır.

4. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    buluşma noktası tam olarak neresidir.?

5. Braindamage

Braindamage Yeni Üye

Seviye:
    buluşmayeri beşiktaş barboros heykelinin önü.

6. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    Size eğlenceli bir gezi diliyorum arkadaşlar. Yedek iç lastik almayı unutmayın. :ci:

7. Ergün Gündoğar

Seviye:
    Teşekkürler Uğur ;)

8. Ergün Gündoğar

Seviye:
    Arkadaşlar yeni geldim eve, gezimiz tek kelime ile süperdi! kısaca yol notlarını aktarayım..

Kadıköyde Gökhan ile vapurda buluştuk, Beşiktaşa geçtiğimizde saat 9.40dı, önce gittik kahvaltı ettik büfede, tost ve ayran ikilisi iyi geldi ;) sonra Barbaros heykelinin bulunduğu parkın kenarında ağaçların gölgesinde beklemeye başladık, hava Beşiktaşta sıcak değildi, zaten sürekli bir bulut geçişi vardı. 10.10da Ahsen ile buluştuk, 10.20ye kadar bekledik, kimsenin gelmeyeceğini anladık ve 3 kişi yola koyulduk, 2.köprüyü geçene kadar yol trafik açısından sakin ve sürekli ağaçların gölgesinden gittik, hava sıcaklığı bisiklet sürmek için çok uygundu. saat 11.10 gibi 2.köprünün oradaki benzincide mola verdik, su içtik vs, orada mola vermiş başka bir bisikletli arkadaşımız vardı, yanına gidip merhabalaştım, tanıştım, Tamer abimiz de Sarıyer tarafına gidiyormuş, davet ettim birlikte gidelim dedim, kabul etti, saat 11.50gibi Sarıyerdeydik, istinyeden sonra rüzgar bayağı bir esiyordu ve biraz olsun yavaşlattı bizi.. Sarıyer sahilde bir süre oturduk, konuşurken Gökhan bana Belgrad Ormanının yakın olup olmadığını sordu, bende 5-10km arası birşey olduğunu söyledim, Tamer abi ile Ahsen'e de sorduk, gidebiliriz onayını alınca saat 1 gibi yola koyulduk, rahat bir şekilde Bahçeköy yolu üzerinden Belgrad Ormanının girişine vardık, biraz dinlendikten sonra Neşet Suyuna pedalladık, orada da biraz dinlendik ve nereden gideceğimizi onlara anlattım, Kömürcü Bendinden girip uzun bir süre yokuş çıkıp(9km) sonra Neşet suyuna dönen toplam 19kmlik yolu pedalladık, Belgrad Ormanında bizim gittiğimiz yollar eskisi gibi duruyordu ve arazinin tadını çıkararak, bazen durup bir süre dinlenerek o yolu gittik, inişler harikaydı, çıkışlar yorucuydu, ama temiz hava ve sessiz ortamda bisiklet sürmenin keyfi anlatılamaz, her taraf ağaç olduğu için gölgeler çok yardımcı oldu bize, ayrıca suyumuz bitince saolsun Gökhan'nın camelback'inden biraz su aşırdık :D Neşet Suyunda biraz oturduk, su ihtiyacımızı giderdik ve Bahçeköy'e pedalladık, o kadar yol gittikten sonra açlığımızı börek yiyerek giderdik. Zaten saat 4buçuk civarıydı Bahçeköy yolundan sahile indik ve Beşiktaşa kadar iyi bir ortalama ile pedalladık.. Sonra Tamer abi bizden ayrıldı, biz vapurla Kadıköye geçtik ve evlere dağıldık..

Km bilgisi:
    Toplam 83km
    Sürüş zamanı 5saat
    Ort. 17.32km
    Max. Hız 67.7km

9. çağatay_çankaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel bi gezi olmuş.sabah erkenden kalka bilseydim..bende gelmek istiyordum..

10. Turhan Evci

Turhan Evci Forum Bağımlısı

Seviye:
    Keyifli fakat yorucu bir tur olmuş benim açımdan.
    Ah gençlik ahh :)

11. çağatay_çankaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    turhan abi sende kendini iyice yaşlandırdın ya..insan hissettiği yaştadır..unutmayalım :ci: