Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

23 Temmuz Cuma İstanbul İğneada

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Orhan Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Birkaç hafta önce Atakanla birlikte kamplı hafta sonu turları yapmaya karar verdik. Bundaki amacımız hem Atakanın görmediği, gitmediği yerlere gitmek, hem boş geçen haftya sonlarımızı değerlendirmek, hemde Uludağ öncesi antrenman yapıp kamp konusundaki eksiklerimizi görmekti.
    Geçen Cumartesi işim çıkınca planladığımız İstanbul gelibolu, saroz körfezi turumuzu ertelemek zorunda kaldık. Bu hafta planda İğneada turu vardı. Cuma günü Atakanın sınavı çıkınca ben ne olursa olsun tek başıma gitmeye karar verdim. Forumda başka bir konu başlığında Birolu davet edince konuyu okuyan Gökhan gelmek istedi. Şu anda kendisinin bagaj problemi var, hallederse gelecek.
    Tur duyurusu yapmak pek arzu etmediğim bir şey ama madem talep var o zaman turu resmen bildirmek istiyorum. Her ne kadar dönüş için bir karar vermesem de.
    Cuma günü sabah İstanbuldan yola çıkıp E5 ten Büyükçekmeceye kadar gidip buradan Çatalca üzerinden Saraya oradanda Güngörmez köyüne gideceğim. Burada arkadaşımın evinin bahçesinde konaklayıp Cumartesi sabahı Kastro, Yalıköy üzerinden İğne adaya gideceğim. Dönüş için bisikletimle beni alacak otobüs bulursam biletimi alıp gün boyu denizin keyfini çıkaracağım. Bulamazsam 1.İğneada, Saray, Çatalca, İstanbul. (210 km)
    2.İğneada, Saray, Çerkezköy, Silivri, İstanbul (240 km)
    3. İğneada, Lüleburgaz, Tekirdağ, Silivri, İstanbul (310 km)
    tercihlerinden birisini kullanacağım. Buna o andaki fiziksel durumum, ruh halim ve hareket saatime göre karar vereceğim.

Turun 1. gün haritası:
    http://www.mapmyride.com/ride/turkey/istanbul/177127972753114056

Turun 2. gün haritası:
    http://www.mapmyride.com/view_route?r=147127972802660861

erdal ırmak ve Cool_uzak bunu beğendi.
  2. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Süper dede ile yola çıkınız. Eğlence ve güzel muhabbet garanti.. :)

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  3. Orhan Kılıç

Seviye:
    Bülentçiğim övgülerin için teşekkür ederim. Dönüşüde başka bir yoldan Lüleburgazlı dostların mutlaka uğra tavsiyesine uyarak söz ettikleri köylerden geçip Vize, Saray, Silivri üzerinden bbisiklet ile yapacağım. Böylece 3 günde 500 kmnin üzerinde pedal çevirmiş olacağım. Gelince fotoğrafları paylaşırım.

4. Cool_uzak

Cool_uzak Forum Demirbaşı

Seviye:
    İyi eğlenceler şimdiden fakat 3 günde 500 km Biraz fazla ve bu turdan sonra bir hafta dinlenmelisin dede. :D ...

5. Orhan Kılıç

Seviye:
    Zaten haftada 1 gün bisiklete biniyorum. :)

6. Bahadır ATILGAN

Bahadır ATILGAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Orhan Abi yi tanımıyormusun. Aya yol var desen nerede bisikletim der.

Onun için 3 günde 500 Km. hikaye.

Yolun açık olsun ORHAN ABİ.

Sağlıcakla kal.

Orhan Kılıç ve erdal ırmak bunu beğendi.
  7. erdal ırmak

erdal ırmak Aktif Üye

Seviye:
    orhan abi iyi turlar resimleri bekleriz... pedalına kuvvet....

8. Orhan Kılıç

Seviye:
    Arkadaşlar,
    Cuma sabahı İstanbuldan başladığım turda aynı akşam 1. konaklama noktam olan Güngörmez köyüne ulaştım. 2. gün planımda değişiklik yapıp Lüleburgazdan Gökhan kardeşimin tavsiyesine uyarak Güngörmez, Kastro, Kıyıköy, Aksicim, Balkaya, Güngörmez şeklinde tur yaptım. 3. Gün ise Güngörmezden başladığım turu Longoz ormanlarının içinden geçerek İğneadada tamamladım. Fotoğraflar ile anlatımı hazırlamam biraz zaman alacak ve 3 bölüm halinde beğeninize sunacağım. Turu bu gün öğle saatinde İğneadadan otobüse binerek akşam yağmur başlamadan az önce eve gelerek tamamladım. İlgi gösteren tüm dostlara teşekkür ederim. Bir tek şey söylemek istiyorum. Tırmanmak, inmek, offroad yapmak istiyorsanız hemde gerçeğini mutlaka bu bölgeye gidin. Doğa ile iç içe olun. İşte o zaman İstanbul çevresinde offroad diye çıktığınız yolların off road olmadığını, asfalt yolda hafif aşağı doğru eğim olmasına rağmen pedal çevirmenize rağmen 13-14 km hızı aşamadığınızı, hafif yukarı eğimde 20-25 km ye ulaştığınızı görüp şaşırın. Bu turu biraz daha geniş kapsamlı olarak Pazartesi, Cuma yapmak isteyen olursa düşünürüm.

Uğur ŞENCAN ve Bahadır ATILGAN bunu beğendi.
  9. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Başarılarınızın devamını dilerim...

10. Bahadır ATILGAN

Bahadır ATILGAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Orhan Abi,
    Hoş geldin.
    Fotoğrafları ve anlatımını heyecanla bekliyorum.

Sağlıcakla kal

11. Orhan Kılıç

Seviye:
    Hoşbulduk. Fotoğraflar şimdişik sadece facebookta. Anlatım biraz zaman alacak.