Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

23 Mart 2008 Foça gezisi

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında burl tarafından paylaşıldı.

1. burl

burl Üye

Seviye:
    Derneğimizin kararlaştırdığı üzere 23 Mart 2008 Pazar günü saat 08:30’da Karşıyaka iskelede toplanıp yola koyulduk.

Maalesef Atilla Abi’nin bisikletinde orta göbekten tuhaf sesler çıkmasından dolayı Mavişehir’den çıkmadan bizden ayrılmak zorunda kaldı.

Karşıyaka iskeleden çıktıktan sonra ilk molamız Ulukent. Burda çaylarımızı yudumladıktan sonra Seyrek'e doğru yola devam.

Seyrek'te 2. molamızı yapıyoruz. Yine çaylar yudumladı mataralar dolduruldu. Vakit kaybetmeden yola devam.... ve benim turuanj fotoğraf denemem

Seyrek’ten sonra yol üzerinde ufak bi kangal sürüsünün korkutma çabalarına rağmen çok güzel manzarası olan Maltepe’ye vardık…
    ve Gediz nehrinden görüntüler...

Yolculuğumuza devam ederken Gerenköy girişinde futbol sahası önünde arka lastiğim patladı :(. Hiç uğraşmadan iç lastiği değiştirip köy kıraathanesinde mola verdikten sonra Foça girişindeki OPET’ kadar mola vermeden yola devam ettik.

İsmail Abi fırsattan istifade bisiklete yakıt yüklemesi yaptı.

Burçin Bey’de boş durmadı. Derneğin adının yazılı olduğu levhayı hemen temizledi.

Benzin istasyonu olurda köpeksiz olur mu? Hayvan biliyor herkesin bişi yiyeceğini. Herkesi tek tek kokladı kereta

Foça’ya giden son rampaları çıkmaya başladık. Arada durup bir kaç fotoğraf çekmemek olmaz. Bu çiçeklerin türlerini Ebit’ten Derya’ya sormak lazım:)

Vee rampalarda LEVENT, yeni Scott kadrosuyla. Çok güzel oldu bisikletin güle güle kullan, kazasız belasız. MAŞALLAH

Fotoğraf çekmekten geride kaldığımız için tepelerden Foça fotoğrafı çekemedik. Ah ahhh nasılda ukde kaldı :(

Her neyse, Eski Foça’dayız ve herkes aç. Yemek yiyip dinlenip ufak bir tur attıktan sonra eve dönüşe başlıyoruz.

Bu noktadan sonra tekrar yola koyuluyoruz. Fotoğraf çekmekten grubun gerisinde kaldığımdan o berrak denize girenleri fotoğraflayamadım. Nasılda canım çekti denize girmeyi

Yine rampaları tırmandık son tepeyi inip OPET benzin istasyonuna gireceğiz. Tırmanış bitmek üzereyken Foça’nın iri taşlı asfalt yolu bir kez daha lastiğimi patlattı :mad: Bu sefer ön lastik. Foça içinde onardığımız lastiğimle değiştirip gruba katılmak için tam gaz arkadaşlarla yola devam ettik. İlk molada patlak lastik bir kez daha onarıldı.

Karanlığa kalmamak için tam gaz pedallamaya devam. Seyrek’e kadar durmadık. Karşıdan esen rüzgar hepimizi yordu. Bu arada yolda 2 arkadaşın patlayan lastikleri de cabası. Ve Seyrek’teyiz. Herkes kendinden geçmiş…
    Kendinden geçmiş olan Hande’nin elindeki sigara değil, yanlış anlamayın. Sakız o sakız :D

Ve patlak bir lastik daha…

Çaylar içilip mataralar doldurulduktan sonra tam gaz İzmir. Ulukent’e vardıktan sonra kaymak gibi olan asfaltta herkes çok rahat etti. Özellikle de ben. 2. lastik patlamasından sonra normaldir diye düşünüyorum.
    En sonunda Mavişehir’den Karşıyaka’ya girdik. Sonra buradan herkes ayrılmaya başladı. Girne girişine kadar 20 kişilik gruptan 3 kişi kaldık.

Sabahın 7:20’sinde kalkıp hazırlanmamla başlayan maceram akşam saat 20:05’te eve girmemle bitti. Totalde 135 km yol yaptım.

Bu geziye katılıp renklenmesini sağlayan herkese çok teşekkür ederim.
    Tekrar görüşmek üzere;)

Not: Yayınımız sonraki gezilerimizle devam edecek…:in:

2. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Ne kadar keyifli bir tur olmuş. Çiçekler konusunda yardım çağrısını gördüm :) açıklama yapayım hemen.
    1. Fotoğraftaki papatya türünü tayin edebilmem için yapraklarını ve bitkinin genel yapısını da görmem gerekiyor fakat muhtemelen "Yalancı Köpek Papatyası" denen tür yani Anthemis pseudocotula. Siz papatya diye seslenin kendisine yine de sorun değil :)
    2. Fotoğraftaki bitki de "Karabaşotu" Lavandula stoechas.

d.berkay, unlu, artofriding ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş.resimlere yazdığınız yorumlarda çok güzel ve dikkat çekici :)

unlu ve burl bunu beğendi.
  4. brol

brol Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    çok güzel kareler...paylaşım için teşekkürler...

5. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    dostum, bu cıvıl cıvıl renk cümbüşü arasında bisikletlerimizle yaptığımız geziyi ölümsüzleştirdiğin için sağol.. sırtında 10 kg çanta ile yaptığın yolculuk ile sevgili bisiklet forum üyelerine tamamen kapalı bir havada fakat yağmursuz geçen, renkleri pürüzsüz görebildiğimiz doyumsuz gezimizi hediye ettin.
    izmir bisiklet derneğinin enfes bir gezisi daha... :cool:

teşekkürler.

6. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Güzel ve kalabalık bir gezi olmuş.Gezinin ne kadar yorduğu fotoğraflardan anlaşılıyor :)

unlu bunu beğendi.
  7. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Çok güzel ve zevkli bir gezi olmuş. Fotoğraflar da çok güzel. Teşekkürler, canım İzmir'e ve 4 ayımı geçirdiğim Foça'ya selam olsun :)

8. ateze

ateze Misafir

:) Ne guzel gezmıssınız, devamını ıcın saglık dılerım hepınıze, bu arada keçi surusunun oldugu fotografa bayıldım, yoresel kucuk yerlerdekı otobus bekleme odalarında asılı tablolara benzıyor :) cıdden cok hosuma gıttı.

Ali Hekimoğlu, unlu ve burl bunu beğendi.
  9. burl

burl Üye

Seviye:
    aslında ne koyun ne keçi sürüleri vardı ama kangallardan inemedik bisikletten :D

unlu bunu beğendi.
  10. burl

burl Üye

Seviye:

rica ederim Levent. çantanın içinde yağmur yağarsa diye kullanabileceğim bi kaç şey (mesela, ayakkabı kılıfı....) yiyecek soda ve bu güzel fotoğrafları çekmeme olanak veren fotoğraf makinem falan filan vardı.... yoksa bugünü nasıl sonsuzlaştırabilecektim.... ;)
    unutmadan yedek lastik ve yama seti. yoksa orda kalırdım biliyorsun. 2 defa lastik patladı....

unlu bunu beğendi.
  11. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Vay be!!!
    Fotoğrafları gördükten sonra içim gitti:(
    Pazar günü 13.00'e kadar uyumakmı yoksa Foça gezisimi?? O kadar uyumama rağmen yine de bisiklet diyorum üzülerek.:( Ne yapalım gelemedik.Harika bir gezi olmuş. Foça her zamanki gibi harika. Fotoğraflar için çok teşekkürler Serdar. Başka bir gezide görüşmek üzere.:in:

12. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık güzel gezi olmuş

13. burl

burl Üye

Seviye:
    selam

muğla akyaka da mı ikamet ediyorsun. bayılırım ben oraya. her sene gelirim ben oraya. bu sene umarım bisikletle geleceğim. oranın orman havasına suyuna denizine manzasına bayılırım. ben can damarımdan yakaladın

görüşmek üzere hoşçakal

unlu bunu beğendi.
  14. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    akyaka'da da evim var muğla'da da buraları birkez görüp hayran kalmamak mümkün değil
    görüşmek üzere

unlu bunu beğendi.
  15. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    ilk sayfada hande hanım ın foto sundan sonraki fotodaki abimiz biz giderken farketmemişiz arkamızda kalmış lastiği patlamış hiçkimse olmadığından yalnız kalmış ve 10 km mi ne tam bilmiyorum patlak lastikle gelmiş. abimizin canı çıkmış tabiri caizse birde rüzgar var gitmiyo bisiklet diyo basıyom basıyom gitmiyo diyo.yolun bir yerinde denildiği gibi 2 tane kangalla 2 köpek 4 tanesi biyerdeydi tam orayı geçince patlamış.biz köye vardıktan 5 dk sonra arkamızdan vardı çok iyi gelmiş gerçekten o rüzgarı görseydiniz anlardınız.
    resimler için çok teşekkürler senin makina yine ödediğin paranın hakkını vermiş abi.
    ALLAH BACAKLARINIZA ZEVAL VERMESİN.....

burl bunu beğendi.
  16. burl

burl Üye

Seviye:
    Felis!

Toprak sayılırız. doğum yerim Muğla il sınırları içinde. yaşamışlığım var oralarda kaç sene. ;)

Muğla'ya geldiğim bir gün belki görüşebiliriz...

17. ozi197

ozi197 Yeni Üye

serdar iyi hos guzel de canim kardesim benim, koyacak baska resmimi bulamadin da kalktin en fotojenik animimi cekip koydun a kardesim benim:) elbet bu resimlerin cevabi makinemle 7 ay sonra verilecektir bilesin ehi ehi ehi

Nail USANMAZ ve burl bunu beğendi.
  18. burl

burl Üye

Seviye:
    :eek: napim, yüzündeki ifade rüzgara karşı verdiğimiz mücadelenin yorgunluğunu çok iyi ifade ediyor :)

7 ay sonra bekleriz :in:

19. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    :ha: :ha: :ha:

burl bunu beğendi.
  20. Faith

Faith Üye

Seviye:
    12 ayımı geçirdiğim Foçadan birkaç manzara ve güzel görüntüler. Madem siz kangallardan dolayı tepeden foça manzarası çekemediniz bu eksikliği de ben gidereyim:in:

Birkaç foça manzarası

burl bunu beğendi.