'' 23 ekim pazar---175 km çok uzak tarih ama adrenali büyük ''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
herkeze açık tur ,,,aytekin dostumun önerisini dikkate alıyorum ve herkeze açık tur ve herkez baştan etabını söylesin ,,,

benim etabım ,,,topçular ,,,,,tavşanlı -ahmediye -örencik,mahmudiye ,çakırlı-iznik ,,,,
dönüş kuzeyden orhangazi,ve yalova ve topçular toplam 160 km ye denk bi yorgunluk yaratacak insanda ,,,,
tempom kendi tempomdur kimseyi beklemem lastiği patlayan kendi değiştirecek bu tur böyledir yardımlaşma herkez kendine yardım edecek ,,,

aytekinin güzergahı daha zordur 200 km ye denk bi yorgunluk yaratır evet oda beklemez ,,temposu çok yüksektir ,,,,,topçular - tavşanlı -ahmediye örencik -mahmudiye -çakırlı,,,,orhangaziye dönerek gölün güneyinde almaca ve iznik dönüş kuzeyden çakırlıdan direk tavşanlıya ve topçular evet herkez güzergahını belirlesin ,,

listeler yeniden yapılacaktır ,,

Scudo

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe
Ağabey beni hiç yazma, tek başıma Denizçalı yolundan gitmeyi deneyeceğim...

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Sadık Dedeoğlu

Sn.Dedeoğlu size Çavuş ( Kudret Kurtcebe ) ÇOK SAĞLAM Bİ CEVAP VERMİŞ HAKKATEN kendisini verdiği cevaptan dolayı tebrik ederim.

Çavuşun yazdıklarına eklenecek fazla bişey yok ama ben yinede bişeyler yazacağım o bana kızmaz.....

önceki yazınızda bir turunuzdan bahsedip beslenme şeklinizi yazmışsınız eyvallah teşekkürler ama buna gerçekten çok fazla ihtiyacımız yok ve biz arkadaşlarımızla gerekli bilgileri zaten paylaşıyoruz ama herşeyden önemlisi bizim bişeyleri ispatlama çabası içerisinde olduğumuzu düşünmüşsünüz bu çok yanlış biz bisiklet sporcusu değiliz en fazla kendimize göre bisiklet sporu yapmaya çalışıyoruz...

tüm amacımız bisikletlerimizle en uzun mesafeleri en kısa zamanda almaya çalışmak ve sürüşlerimizden keyif almak bisikletin birden fazla disiplini var herkes kendi zevkine göre ilgisini ona yoğunlaştırır ben yol bisikletçisyken bir mtb ciye yada uzun turcuya yada bmx çiye hiç karışamam ama genel kavram şu ki dünyamızı ve kendimizi düşünüyorsa bisikleti ulaşım aracı olarak kullanmalıyız sadece eğlence ve yarışmak için,spor yapmak için değil,
ayrıca bana göre sporda bir sanattır ve sanat gibi sporda kendin için yapmalısın...

lütfen unutmayın burada biz hiç kimseye birşey ispatlamaya çalışmıyoruz...

biz bisiklete binmekten zevk alıyoruz bisikletle dünyamızın ve kendi sağlığımızı koruduğumuzu düşünüyoruz..

bizim bisiklete binme şeklimiz budur nasıl sadece sahilde bisiklete keyif için bine varsa bizde bisikletimizle yapabildiğimiz en fazla hızı yapmaya çalışıyoruz ki onunla daha fazla gidelim daha çok yer görelim...örnek eğer biz bisiklete böyle binemeseydik Kartepeye,İzniğe...v.s yerlere gidemeyecektik yada taşıt ile gidecektik nolacaktı trafikte daha tehlikeli bir nesne olarak yer alacaktık ve atmosferimizin kirlenmesinde katkımız olacaktı hemde kendi sağlığımızı koruyamayacaktık...Allah dert verip derman aratmasın biz tedbirimiz alalım...
ama sevgili arkadaşlar tüm bunların olabilmesi için bisikletimize daha çok binip biraz daha kendimizi zorlamamız ( bilinçli ) gerekiyor....

haydi herkes biraz daha gayret etsin....

Sadık Dedeoğlu

Aktif Üye
Tepki
172
Hasip bey, neden tartışma olmaması gereken bir konuyu uzatma ihtiyacı duydugunuzu merak ederek birkaç birşey yazma geregi gördüm. Ancak bundan önce size bir sözü hatırlatmak istiyorum. ''Edepli edebinden susarken,edepsizde kendisinin susturdugunu sanırmış''dedikten sonra,ihtiyacınız oldugunu düşündügün birkaç bilgi vedikten sonra konuyu devam ettirmeyi düşünmemekteyim.

Öncelikle yazınızda anlatmaya çalıştıgınız şeylerle yaptıklarınız arasında çelişkiler olması, benim açımdan uzun yazınızdaki söylemlerinizde ki inandırıcılıgı ortadan kaldırıyor. Eger binişleriniz yer görmek veya dostluklarınızı pekiştirmek olsaydı yardıma ihtiyaç duyan arkadaşlarınızı (lastik patlaması) yolda bırakmazdınız. Ancak anterenman yapan insanlar bu şekilde bisiklete biner.Sağlı açısında yapmış oldugunuzu söylediginiz binişlerinde saglıgınıza herhangi bir yararı yoktur,aksine zararı vardır. 150-200 km veya daha uzun binişler vücut da yıkıma sebebiyet verecektir.Müsabakaya hazırlanmayan insanların bu binişleri yapması saglıklı degildir. Hasip bey,yazınızdada başka çelişkilerde görmeme karşın,uzatmamak adına örneklerimi devam ettirmeyecegim.

Kudret bey,yazınızdanda anladıgım kadar fanatik binicisiniz. Ben sizin kadar olmasada, kendiniz hakkında verdiginiz bilgilere istinaden ben de kısaca size kendimi tanıtayım. Ankarada oturuyorum. Bisiklete hobi olarak biniyorum.İşime giderken genelde bisiklet kullanıyorum. Hali hazırda yarışlara katılan, derece yapan veya eski Türkiye şampiyonu olmuş arkadaşlarımla pedallıyoruz.Boyum 1.90, klilom 83. yol bisikletim 6,3 kg,mtb bisikletim,7,5 kg,tur bisikletim 15 kg. Fedarasyonun düzenledigi master 40+ yol ve mtb müsabakalarında derecelerim var ve almaya da devam ediyorum. Evliyim,1 kızım var. Bunun yanında işim ve arabalarım da var. Her sene 1 kere tura katılmayı seviyorum. Geçen sene de Ege taraflarıa 3 günde, tur bisikletimle 750 km yol yaptım.Yol bisikleti ile,yüklü agırlıgı 30 kg olan tur bisikleti ile geçilen mesafenin bir olamıyacagı nı galiba size hatırlatmam gerekiyor. Bunun yanında, yazımda belittigim gibi gece sürüşü yapmadan bu mesafeleri almaktayım. Agırlıgı dikkate alarak, süreyi ve ortalayı sürati hesaplayabilecek kadar bilginizin oldugunu düşünmekteyim.Sizin kadar fanatik olmasamda, fırsat buldukca bisiklete binmekten zevk alıyorum. Ama bunu saglık veya iş için yapmıyorum. Yalnızca hoşuma gidiyor.Saglık için bu kadar agır spor yapıyorum diyenlerede ancak gülüyorum. Bu bilgileride sizin yazınızda istinaden veriyorum.

Başka arkadaşlarınızda, yazımdan dolayı alınganlık göstermemesini umut ederek, saygılar diliyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aytek teşekkür ederim 4 yıla yaklaşan bi dostluğumuz yollarda senle beraber daha fazla kemikleşti yaptığımız geçen seneki senin altında mtb ile antremanlarda güzel dereceleri senle yakaladım ,,evet uzun mesafeleri kısa zamanda almak bu tarz bana uymakta ,,bana uymayan tarz ise ağır işçilik üzerimde fazla ağırlık olmayacak bisiklet 10 kilo kendim 65 bu yeterli olmalı daha fazlası beni yorar ve uzun mesafe de bana yüktür gençken 30 kilo yükle bodruma yaptığım 10 günlük sürüşler geride kaldı bu anlayış bitti gençliğimde teknoloji bu kadar ileri değildi,,şimdi gerçekten çok güzel bisikletler var ,,evet yola geçermiyim bilemiyorum aytek ...yolda yol bisikleti ile sürat olur ve kısa zamanda alırsın düz yolları ,,yol kullandım gençken ağır pejo yarış var idi 70 ler ve 80 ler,,,,, mtb ile 90 larda tanıştık 26 janttan çıkmak lazımda malum ekonomik sebepler ,,,evet senin cube güzel kadrosu trek de güzeldi ve hatta salcanonun çıkardığı yol bile güzel fiatlar uygunda 7000 lira ama durumumuz belli,,,,,evet salcanoyu kutlamak lazım acaip atak yaptılar katologlara baktım şimdi scott ,trek ,diğer marka bisikletlerde o fiat 7000 yuro olur ,,,,,,,,,aslında ne yapıp edip o 6 kiloyu kapmak lazım 7000 lira evet durumumuzu özetlemişsin ben teşekkür ederim aytek bi hastalığa yakalanmaz isem senle daha pedallayacağım şu prostat testlerini bi yapalım bakalım ,,,

:in: :in: :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sadık Dedeoğlu

sadık bey ben suçluyum suçum fanatik bisikletçi olmak zati bakarsanız bilgilerime fanatik bisikletçi yazdım iyi değil tabi ,,,bu yüzden ölmek istiyorum bisiklet üstünde ölmek benim idealim aslında tabi genede kimin ne vakit öleceği belli değil ama bi gerçek varki bu kadar bisikleti sevmek doğru değil kendimi eleştiriyorum ama asla kendimi değiştiremiyorum bi bakıma değiştirmek istemiyorum evet uzun mesafeleri alırken hep kendimi yormamaya dikkat ettim pazar günü yapılan tur benim için çok ağır idi ama kendimi sakatlamadım şimdi iyiyim ağır tur sonrası iki gün yatarım üçüncü gün gene binerim ,,evet doktorada gittim beslenme konusunda ama son taş devri diyeti kitabını okudum ahmet aydın beyin dediklerini uygulamaya soktum gerçekten faydasını gördüm bu kitapta bisiklet artı diğer ağır spor antreman yapanların nasıl beslenmesi gerektiği yazılmış dün euro sportta profesyonel yarışçıların bile yalnış beslenme şekline şahit oldum , evet nasıl rampada yığıldıkları anlatıldı spiker tarafından,,,,,
evet bi çok bisiklet oldu bi çok, mutluyum tabi arabayı hiç sevmedim hep karşı durdum bisiklet ile bu uygarlığa çünki bi ideale inandım bu ideal bisikleti sevmek idi ve herşeyden önce onu herşeyin üstüne koydum evet bana deli dediler desinler deli olmak hoşuma gidiyor arkadaşım aytekin erzan alınmaz hiç merak etmeyin biz birbirimizi burda anladık klavye arkasından insanlar tanınamaz onun için sanal dünyayı hiç sevmem face i de insanlar bi yere gidip karşı karşıya konuşmasını unuttu sadık bey çok şeyleri kaybettik çok ,,

sadık bey bana gülebilirsiniz ağır antreman yaptığım için ama benim seçimim budur ,,,
şunuda unutmayın 52 lik fransız bayan yarış bisikletçisi gençler ile yarışa giriyor gümüşleri kapıyor demekki bu iş dünyada böyle oluyor ,,,
yalnız ben yarış olaylarını hiç sevmem çünki rekabete dayanır onun için aklıma hiç gelmedi gençken bi lisans almak bisiklet yarışlarına girmek ben rekabetin her türlüsüne karşıyım sporda rekabet olmaz spor ferdi insanların kendisini geliştirmek için bi fırsattır bu nedenle futbolla işim olmaz asla maça gitmedim gençliğimde bile ,,evet 70 lere doğru dolu dizgin sele üstünde gideceğim ,,,vasiyetnameme yazacağım altımda en son bisikletim ile gömüleceğim ,,

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
@Sadık Dedeoğlu

Bisikleti Neden Tercih Ediyorum ?
Bisiklet çevre dostu ve ulaşım aracıdır.
İster enerji tasarruf etmek, ister zevk aldığınız için bisiklete binin her iki şıkda da kondisyonunuzu arttırmak ve vücudunuza canlılık kazandırmak için en iyi egzersizi yapıyor sayılırsınız.
Bisiklete binmenin yararları görmezlikten gelinmeyecek kadar çoktur. Belki bisiklete binerken daha çok enerji harcarsınız ama yürürken alacağınız yolun dört katını bisikletle aynı sürede alırsınız, hem paradan hem de zamandan kazanırsınız. Park etme derdiniz kalmayacağı gibi sağlığınız için de pek çok şey yapmış olursunuz.
Bisiklete binmek kalbi ve kan dolaşımını canlandırır, bol oksijen sağlar, kasları sertleştirir. Düzenli bisiklete binmenin yararları kalçalarda ve bacaklarda hemen ortaya çıkar ve kendini belli eder. Kilonuz değişmese bile kaslarınız gerginleşeceği için uzuvlarınızda belli bir incelme olur. Bacaklarınızın ve kollarınızın pazılanmasından ise hiç korkmayın, çünkü ancak profesyonel bisikletçiler pazılanır. Eğer kilo vermek istiyorsanız, günlerce pedal çevirmek zorunda kalırsınız. Çünkü normal şartlar altında bir saat bisiklete binerseniz ancak 12 gr. kaybedebilirsiniz. Bisiklet zayıflamaktan çok daha sağlıklı yaşamak için geçerli olan bir spordur.
Dünyada en faydalı icaatlar arasında sayılan bisiklet, umarım ülkemizdede hak ettiği yeri bulacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Ser

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hasan ve ogün tercih yaptınızmı güzergah için ona göre liste yapıyorum dostlar ,,

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi, gidiş rotası ve dönüş rotası farklı oluyor di mi senin 160 km'lik güzergahta? Yani, giderken hep birlikte olacağız, dönerken ayrılacağız sadece. Doğru anlamışım di mi? Eğer doğru anladıysam, senin güzergah bana uyar.
Yani, "topçular, tavşanlı -ahmediye -örencik,mahmudiye ,çakırlı-iznik gidiş. Dönüş kuzeyden orhangazi, yalova ve topçular."

Hasan Bahri Toros

Forum Demirbaşı
Tepki
684
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi önce senin rotayı yapalım. Aytekin abinin rotasınıda daha sonra yaparız.

• Beğen
Tepkiler: Bugsbunny

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bugsbunny

ogün gidiş farklı dönüş farklı tam ring oluyor listedesin dostum,,,

@Hasan Bahri Toros
o.k

etabımız....
topçular-tavşanlı-ahmediye,örencik-mahmudiye-çakırlı-ve iznik dönüş- iznik kuzey sahilden orhangazi ve yalova -topçular 130 km ye gelir rampalar ile ,,,,,,,160 km ...............

30 ekim ---topçular -iznik -topçular,,,,

1- kudret
2- ogün
3- hasan,,,,,

saat 07.00 ,,,,,haydarpaşa --gebze,,,,feribot topçular dönüş tren gebze,,,

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
30 ekimmi :D Kim öle kim kala Kudret abi :D Yaz benide yerim kapılmasın

• Beğen
Tepkiler: Bugsbunny

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mehmet Ser

etabımız....
topçular-tavşanlı-ahmediye,örencik-mahmudiye-çakırlı-ve iznik dönüş- iznik kuzey sahilden orhangazi ve yalova -topçular 130 km ye gelir rampalar ile ,,,,,,,160 km ...............

30 ekim ---topçular -iznik -topçular,,,,

şeref konğu aytekin erzan onun için bu turu yapıyoruz...

1- kudret
2- ogün
3- hasan,,,,,
4- mehmet,,

alo bahtiyar,,alo soner,,alo erkan ,,,,alo volkan çelik,,,,alo onur ,,,

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
@Sadık Dedeoğlu

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu Allllaaaahhhhhhhh Madara olduk öldük bittik mahfolduk....
bütün kirli çamaşırlarımız ortaya çıktı bugüne kadar her şeyi yanlış yapıp herkese kötü ördek oluyormuşuzu....

evet bütün bildiklerimi unutum bundan sonra Sn. Dedeoğluna tabii olacağım Çavuş bundan böyle senle mümkünse görüşmeyelim....
ben artık Sadık beyi takip edeceğim hemen bir kaç tane otomobil alayım....ve bir hatun bulup evleneyim birde çocuk yaparız hemen..:):):):):):):):):):):)bundan böyle zevk için biniyorum arkadaşlar zevksiz insanlarla muhatap olmam haberiniz olsun bisikletleride hafifletiyoruz çok ayıp bu kadar ağır bisikletlerle bukadar uzun mesafeler yapılırmı olmaz vereceksin binlerce avroları zaten herkez avro milyoneri Sadık bey gibi sonra sahilde takılacaksın....:):):):):):):):)

Sn. Dedeoğlu burası evlilik programı değil bize işinizden ,arabanızdan ,boyunuzdan postıuuzdan bahsetmeyin..:):):):):)

hem bisiklete zevk için biniyorum diyorsunuz hemde yarışklara katılıyorsunuz ne alaka?????? zaten yarışlara zevk için katılanlar gerçek yarışçıların ayak bağı oluyolar ve tehlike azrzediyolar bu konuyuda burada dile getireyim yarışlarda görüyoruz gerçek yarışçılar önlerindeki zevk için katılanlara hey hey hey yol ver yolver yolver gibi saçma saçma bağırıyolar ama adamlar haklı sen daha doğru dürüst bisiklete binmeyi bilmiyosun gelmişsin sahaya ya adamın puanına yada prestijine neyse engel oluyosun yada canlı bomba gibisin hiç böyle şey olur mu ya adam sahilden çıkıp yarışa giri...neyse...biz kendi işimize bakalım

evet sonuç olarak ben edepsizin tekiyim ok.. siz edebinizle takılın ve susun bencede...:):):):):):):)

ben kimlerle bindiğimi hiç söylemiyorum bile yoksa o bile yeter yani..:):):):):):):):)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasip Çehre

evet aytek bi konuyu irdeleme yapalım bence dünya çapında kaç tane bisikleçi var acaba bu ülkede yok metabolizmaları ile bi değişik adamların kemik yapıları başka eurosportta seyrediyorum adamlarıda kardeşim ne biçim adam bunlar ,,,,,marslımı bunlar,,,,
gerçi biliyorsun yarış olaylarını sevmem kendimle yarışmayı severim ,,,

:) :) :) :)

her neyse biz gene görüşeceğiz canım olurmu senle azmı pedalladık kanki dost ....vamı bizim gibi yaşamını bisiklete adamış başka işi olmayan ben zati emekliyim sigorta emeklisi ,,,,,,benim işim olmuş sele üstü biz bununla yatar kalkarız fanatikçe kim yapar bizim yaptığımızı kaçıklar yapar ...ben normal değilim biliyorum ama dışarıya baktığımda normal olanları gördükçe ben gene deli olmaya karar verdim ....

:D :D :D :D :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hasan ile ortak karar sonucu 18 eylül pazar -iznik,,

etabımız....

18 eylül,,---topçular -iznik -topçular,,,,

şeref konğu aytekin erzan onun için bu turu yapıyoruz...

1- kudret
2- ogün
3- hasan,,,,,
4- mehmet,,

alo bahtiyar,,alo soner,,alo erkan ,,,,alo volkan çelik,,,,alo onur ,,,

evet dostlar 18 eylüle çektik hasan ile kafa kafaya verdik öne aldık ,,,,,

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
@Kudret Kurtcebe

18 Eylül 2011, pazar günü İznik'e gidiyoruz; süper. Hasan ile bu tarihi öne almanız bence çok iyi olmuş Kudret abi :in: Baktık rotayı beğendik, 30 ekimde bi daha gideriz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Bugsbunny

ogün kafayı ahmediyeden sonra yiyecen valla ,,,hele hele uzun süren dik bi rampa ve akabinde karşına çıkıyor iznik gölü ora 655 metre ultra bi görüntü var orda iniş ta çakırlı benzinciden sahil yoluna direk ,,,,
valla kafa yemece olacak gene iniş süper orda ,,,,yol ayrımında tabela var inerken solda çakırlı yazıyor o yol kestirme öteki yol üreğil köyüne gider ama ben oraya gitmedim kısadan direk sahil yoluna zıpladım ,,,

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
@Kudret Kurtcebe

Sen öyle diyorsan öyledir Kudret abi. Şile'den dönerken de kafayı falan yemiştim manzara karşısında :rolleyes: , ne zaman ki E-5'e çıktım :mad: kendime geldiydim. Umarım hepimiz için eğlenceli, keyifli ve sağlıklı bir tur olur.

Görüşmek üzere