23.10.2016 Pazar Beylikdüzü-Yalova İznik Keramet Kaplıcaları Turu

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabah 06:15'da Küçükçekmece Meydanında buluşup en geç 06:30’da hareket ediyoruz. 07:45 İDO Yenikapı-Yalova feribotu ile Yalova'ya geçişimizi yapıyoruz. Yalova'dan Bursa İznik Yolu üzerinden Keramet Kaplıcalarına hareket ediyor ve kaplıcaları ulaşıyoruz burada keyifli saatler geçiriyoruz. Arından geri dönüşümüzü yaparak 19:45 Yalova-Yenikapı feribotu ile dönüşümüzü yapıyoruz.

Ekim ayında, karda ve kışta suya girilebiliyor. Girmek isteyen hazırlıklı gelebilir.

Orhangazi’ye 18 kilometre uzaklıktaki Keramet Mahallesinin İznik Karayolu’na çok yakın bir bölümünde yer alan Ilıca, doğal bir SİT alanıdır. Ilıcanın sodalı olarak bilinen suyunun, içerdiği diğer mineraller açısından cilt ve deri hastalıklarına da iyi geldiği belirtilmektedir. Doğal bir havuz görünümündeki ılıcanın kayaların arasından devamlı kaynayan suyu, özellikle yakın il ve ilçelerden her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.
Göl ile ılıca arasında sadece 200 m. kadar uzaklık vardır. Göle bu kadar yakın bir başka ılıca yoktur.
Sakin ve huzurlu çevresi, doğal güzellikleri ve seyrine doyum olmayan güneşin batısı ile İznik Gölü manzarası görülmeye değerdir.

Şuanda promosyon bilet 10 TL. Normal bilet 20 TL.’dir. İdo biletlerimizi almamız gerekiyor.

Dileyen Bakırköy, Zeytinburnu, Yenikapı güzergahı üzerinden katılabilir. Beylikdüzünden direk bizlerle başlayabilir. Küçükçekmece meydanından katılabilir. Direk Yenikapı'ya arabayla gidip eşlik edebilirsiniz.

Etkinlik başlığımız: (link)

d3dd063cf8c153cbb1b0bd80c643dca4.jpg

Şuanda whatsapp grubumuzda 8 kişi ido bileti alıyor. Forumdan eşlik etmek isteyen yok anladığım kadarıyla.

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sorun yok. Kısa süreli geçiş olabilir. Çok yoğun olursa bir yere sığınırız.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yusufclp
Aynen öyleydi. Tanıştığımıza çok memnun oldum. Mutluluk duydum. Gelip ziyaret etmeniz, moral vermeniz, tanışmanız beni onore etti. Teşekkür eder saygılar sunarım. Herhangi bir turda görüşmeyi ümit ederim.

Tur toplam 7 arkadaşımız ile yağmursuz, çamursuz, günlük güneşlik. Müthiş geçti. Fotoğraflar ve videolar çok yakın zamanda ekleyeceğim.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnşallah. Yağmur falan olmadı. Çok keyifli geçti gelmenizi isterdim.

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
@soneryen
Ben de çok memnun oldum tanıştığımıza. Daha önce arnavutköy turuna gelmek istemiştim. Bisikleti yeni almış olduğumdan ağrılarım nedeniyle kendime güvenememiştim.
Sonraki turlara gelmeye çalışacağım elimden geldiğince.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti