23.08.2014 Eskişehir-İnönü Otobüs Kazası - Bel Kırıkları L1-L2

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok çok geçmiş olsun. Önce güvenlik arkadaşlar. Otobüsün muavinleri dahi alay eder gibi baksa bile (neredeyse her yolculuğumda aynı bakışları hissediyorum üzerimde) siz otobüste takın emniyet kemerinizi. Lütfen.

Scudo

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
Çok geçmiş olsun arkadaşım, umarım kısa zamanda kendini toparlar tekrar bisikletine binebilecek derecede iyileşirsin. Emniyet kemeri çok önemli gerçekten.

temahayati

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Merida
Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Bugün baktım da kazanın üzerinden tam 39 gün geçmiş. Kazanın 5. gününde çelik korse takılarak ayağa kaldırılmıştım özellikle oturduğum yerden ayağa kalkarken müthiş zorlanıyordum. Ayaktayken çok küçük adımlarla yürüyordum. Şimdi ise yataktan kalkarken veya yatarken çok daha rahatım. Yürüyüşüm de herhangi bir sıkıntı yok. Ağrılarım çok daha azaldı.

Kazanın 17. gününde ilk kontrolüme Kartal yavuz selim devlet hastanesi taşocağı ünitesi beyin cerrahi Uzm.Dr. Sibel EZER e gittim. Kendisi Kaza sırasında çekilmiş olan tomografime baktı ve Büyük bir kaza geçirmişsin fakat şanslısın iyi bir hastaneye düşmüşsün dedi.(Osmangazi Tıp Fakültesi/Eskişehir) Bu tarz vakalarda hiç olmayacak müdahaleler yapılabildiğini söyledi. Şu an için korkulacak tek bir şey var oda kırık kemiklerin çökme yapma ihtimali olduğunu söyledi bunun için kesinlikle oturmamam gerektiğini söyledi. Usulüne göre yapılmış paça yememi söyledi.Ben inanmazdım bunlara ama bir hastamdan sonra inanmaya başladım dedi :S

Kazanın 34. gününde Kartal Dr. Lütfi Kırdar eğitim ve araştırma hastanesi Beyin Cerrahi Uzm. Dr. Mehmet TİRYAKİ ye randevu aldım fakat gittiğimde kendisinin yerine bir asistan doktor bakıyordu. Tomografim çekildi ve inceledi kırığı gösterdi(halen kaynamamış :S). Çökme olup olmadığına baktı ve problem yok dedi. Raporumu 1 ay daha uzattı. Ben yine de 09 ekime bir randevu daha aldım tomografi sonucumu alıp tekrar başka bir doktara daha görünücem.

Otobüs firması Nilüfer. Medya bu tarz olayları çok kısa haber yapıyor ve ölümlü kaza değilse çok fazla derinine de inmiyor.Kazadan sonra bende algıda seçicilik başladı ve Bizim kazadan sonra 3 tane daha otobüs kazası oldu mesela aslında bunlar sürekli oluyor fakat medya çok fazla üzerinde durmuyor sorunun çözümüne giden de yok. Turizm firmasında çalışan arkadaşım var önüne geleni alıp otobüs şöförü yaptıklarını söylüyor.Ben artık elimden geldiğince otobüs kullanmamayı düşünüyorum.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Büyük geçmiş olsun umarım en yakın zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz.Allah açil şifalar versin..!!

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Metro turizm de bende bir kazayı ucuz atlatmıştım. Otobanda sol şeritte gece şoför otobüsün sol bariyerlere yaslanmasıyla uyanabilmişti. Ve tüm uyarılara rağmen durup aracı inceleyip kullanmaya devam etti. Bariyerler olmasaydı bizde aynı senaryoyu yaşayacaktık. O gün bugündür çok mecbur kalmadıkça metro turizmin araçlarına binmem. Zaten lanet bir firma. 2. resimde de araçta biletsiz ayakta yolculuk yapmalarına müsade edilen yolcular var.

Sizede çok geçmiş olsun En kısa sürede iyileşmeniz dileğiyle.
http://s10.postimg.org/t80u9ek55/image.jpg

http://s10.postimg.org/5six420e1/image.jpg