Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

23.08.2014 Eskişehir-İnönü Otobüs Kazası - Bel Kırıkları L1-L2

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında temahayati tarafından paylaşıldı.

1. temahayati

temahayati Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar.
    Tatil dönüşü Antalya'dan İstanbul a dönerken otobüs şoförünün uyuması sonucunda otobüs kontrolden çıkarak yaklaşık 5-6 metrelik şarampole devrildi.
    Cam kenarında sırtım cama dönük bir şekilde uyurken otobüsün takla atması sonucunda camdan fırlayarak kendimi yerde buldum. Gözümü açtığımda otobüs karşımda duruyordu ve benim oturduğum taraf diğer yönde kalmıştı.
    Çarpmanın etkisiyle Belde L1-L2 kemiklerimde kırılmalar meydana gelmiş ve akciğerlerimde ezilme olmuş. Doktorlar yaşıma bağlı olarak kendi kendine iyileşme ihtimali olduğunu şu an için ameliyata gerek görmediklerini söylediler. Yaklaşık 20 gündür yatıyorum. Çelik korse yardımıyla 2-3 saatte bir 5-10 dakika yürüyorum bacak kaslarım zayıflamaması için. Oturmak kesinlikle yasak. İyileşme süreci yaklaşık bir 3 ay kadar. Korkumdan doktorlara bisiklete binip binemeyeceğimi bile halen soramadım.
    Bu arada koltuk sigortası Özel hastane Tedavilerini karşılamıyor. Daha doğrusu ilk kaza anında özel hastaneye sevk edilirseniz karşılıyor onun haricinde karşılamıyor. Kaza yetmiyormuş gibi arkasından da bir sürü sıkıntı geliyor yani.
    Olayı artık avukata devrettik ama öğrendik ki böyle bir durumda koltuk sigortasının da firmanın da size zerre kadar yardımı olmuyor. Devlet hastanesinde tedavi ben zaten kendi SGK ile olabiliyorum.
    Her türlü önerilerinize açığım arkadaşlar kazayla ilgilide olabilir rahatsızlığımla alakalı da olabilir.İstanbul içinde Beyin Cerrahi Doktor önerisi de olabilir. İyi forumlar.

2. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun. Umarım kalıcı hasar bırakmadan atlatır ve eskisi gibi sağlıklı olursunuz.

3. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun,2 senede 100 kere bindim kaza yaşamadım şükür,en korktuğum olay başınıza gelmiş.

4. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    Keşke emniyet kemerinizi taksaydınız. Geçmiş olsun.

5. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Allah acil şifalar versin :(

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun.

herzaman söylerim ; bu memlekette ölmek sıradan , yaşamak mucize ..

7. Emre Semerci

Emre Semerci Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

8. Sami G.

Sami G. Yeni Üye

Seviye:
    Büyük geçmiş olsun.Koltuk sigortası adına bileti kazık fiyat satarlar,iş bu boyuta gelince hiçbir işe yaramaz.Gülümseyin Türkiyedesiniz.

9. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Allah şifa versin inşallah kısa sürede sıkıntısız şekilde düzelir. Sağlıcakla kalın...

10. temahayati

temahayati Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

Evet. Kazadan bir takım dersler çıkardım. Sizinle de paylaşayım.

Otobüsteki buzdolabının yakınlarında oturmamak
    Nedeni Buzdolabının üretiminde kullanılan sert plastik kırıldığında bıçak etkisi yaratıyor bunun sonucunda 28 yaşında bir bayan arkadaşımız aynı kazada maalesef kolunu kaybetti. Osmangazi tıp fakültesinde diktiler fakat artık çok geçti deri uyuşmadı.Otobüs şoförünün bulunduğu sırada oturmak. Koridor tarafında oturmak. Emniyet kemerini kesinlikle takmak. Kaza anında kesikleri minimuma indirmek için Kot gömlek kot pantolon giyinmek kesinlikle ayakkabıları çıkarmamak. ben yere düştüğümde yalın ayaktım ve ayağımdaki kesiklerin bir çoğu ayakkabımı çıkardığımdan dolayıydı. Bence alınabilecek başlıca önlemler bunlar gerisi takdiri ilahi.

11. yavuz ergat

yavuz ergat Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    s.a çok geçmiş olsun rabbim kimselere böyle kazalar göstermesin inşaallah.Buna benzer bir olay abimin başına geldi dediğiniz gibi hastane masrafları genel itibari ile karşılanmıyor.sizin şimdilik hastane giderinden çok kazadan dolayı firmadan alacağınız tazmanita odaklamanız lazım ki bunu avukat tutarak başlatmışsınız.Merak ettiğim husus şu tuttuğunuz avukat tazminat davaları ile ilgilenen bir avukat mı bu çok mu önemli diye sorabilirsiniz belki aama evet gerçekten çok önemli tazmaniat davalarıyla ilgili emin olun ki bir çok avukatın hiçbir bilgisi yok.abimin kazası ile ilgili yaklaşık 5-6 avukat ile görüşmeler oldu şunu fark ettik ki tazminat hukukuyla ilgilenmiyorlarsa bu konuda pekte bilgi sahibi değiller.size tavsiyem avukatınız tazminat davaları ile ilgilenen bir avukat olmalı.kazanızın boyutu kalıcılığı etkilediği kişiler eşiniz evladınız işiniz kazancınız yaşınız vs bunların herbiri alacağınız tazminat miktarına etki ediyor.hepsinin ayrı bir hesaplama formülü var.bu formülüde genel itibarı ile tazminat avukatları biliyor.abimin sağ kolu dirseğin biraz üstünden kesikdi trafik kazası sonucu.avukatlar tarafından toplamda 50-60 milyar gibi bir mebla alabiliriz toplamda denilirken doğru avukatı bulmamız neticesinde sadece koltuk sigortasından 105 milyar kazandık.bunun haricinde ferdi kaza sigortası gibi bir kaç sigorta daha her firma tarafından yaptırılıyor.şimdilik kazandığımız tazminatların miktarı 305 milyar ve bunun haricinde 200 ü sigorta şirketine 200 üde firma sahibine kesilmiş yerel mahkeme kararı var oda şuan yargıtayda ayrıca firmaya açılmış 50-100 milyar haricinde açılmış sonuçlanmamış bir dava daha var.anlayacağınız şimdiik kazanılmış 700 milyar gibi bir tazminat elde ettik.umarım diğer davalarımızda protez kol gibi bunlarda lehimize sonuçlanır ki umutluyuz.size firma tarafından anlaşma vs yollu öneriler gelirse kesinlikle kabul etmeyiniz.avukatınızın tazminat davalarında uzman olmasına bakınız.şunu da söyleyeyim ki tazminat işşleri ile ilgilenen avukatlar toplam tazminatın yüzde 15-20 si arasında pay isterler bence kesinlikle hak ediyorlar.rabbim size şifalar versin inş bir dahada kimselere böyle kazalar göstermesin inş

12. temahayati

temahayati Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim Yavuz bey. Size de büyük geçmiş olsun. Bu tarz felaketleri Rabbim düşmanımın başına vermesin gerçekten bütün hayatınızı derinden etkileyen zor zamanlar bunlar. Ablamın bir Avukat arkadaşı var konuyla o ilgileniyor şu an ama tazminat hukukunu ne kadar iyi biliyor bilmiyorum.

13. yavuz öztürk

yavuz öztürk Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    cokgecmıs olsun

14. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    geçmiş olsun , gerçekten çok büyük kaza atlatmışsınız,dilerim bir an önce bisikletinize kavuşursunuz,

15. Sinan GENÇ

Sinan GENÇ Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Kanım dondu okurken.
    İhmal ve direksiyon başında uyuma oldugunu belirtmişsiniz.
    Bence hangi otobüs firması olduğunu da belirtmekte fayda var.
    Mesela ben de tatilden dönerken Metro turizm in ilgili seferdeki şöförü yolcusunu ciddi darp etmişti gözümün önünde ben ayırmasam insanlarda bana dokunmasın da zihniyetindeydi üstelik.
    Bir sonuç çıkmadı tabi ki ama ortada bir terrör olduğu kesin. Ya uyurlar yada kendilerini tanrı ilan ederler.
    Gerçekten yazık sıfır denetim yüzünden insanlar ölüyor yada hayati yaralanmalara maruz kalıyor.
    Tekrar geçmiş olsun....

16. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun hangi firma olduğunu söylerseniz sevinirim.

17. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dostum çok geçmiş olsun konuyu yeni gördüm çok üzüldüm, Allah daha beterlerinden korusun saklasın inşallah.

Doktorların dediğine katılıyorum yaşının genç olması avantaj, vucüdun yavaşda olsa kendini tamir edecektir. Bu süreç zarfında konuya hakim doğru tedaviyi uygulayabilecek doktor araştırabilirsin, biliyorsun ki bir doktorun dediğini bir doktor demiyor işin ehline düşmen senin iyileşme periyonu çabuklaştıracağı gibi geç kalınması muhtemel tercihleride göz ardı etmemeni sağlayacaktır. Seni tekrar pedal çevirirken görmek üzere Allah'a emanet.

18. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  19. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Önemli bir tehlike atlatmışsınız. Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın...

20. S. Uzun

S. Uzun Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Ciddi bir travma atlatmışsınız. Inşallah doktorların da söylediği gibi ameliyatsız ve sorunsuz iyileşirsiniz.