23.07.2016 tarihli bisiklet kazası (videolu)

Hangi tarafta suç var?

• Taksici

• Bisikletli

• Her ikisinde

• Sende suç var

• Belki ışıklarda sıkıntı vardır

• Duramayan bisikletin frenlerinde

• Toplam katılım
    129

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Osman Tuğrul

Bir önceki videoma yorum yapan arkadaşınız isimden tanıdım. Orada hiçbir kusurum olmamasına rağmen araç önüme kırıyordu. Burada ise bizim de hatamız var.

@D.Cengiz

Tabii ki keşke böyle bi kaza olmasaydı, fakwt olduktan sonra da iki tarafa da yüklenmek yerine kusurları bulup konuşursak daha iyi olur. Bizzat ben yapamayıp sövebiliyorum...

Arada bazen dikkatsizlik olabiliyor tabii.

@hashus1099 en kısa sürede arkadaşla bi röportaj yaparım bu konuyla ilgili.:D Belli ki hepiniz çok kızmışsınız

Scudo

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
Yanlış görmüyorsam burası Arnavutköy tarafındaki sahil yolu. Maalesef kurallara uymayan çok arkadaş var. Gözümle görüyorum bisikletçi arkadaşların çok büyük bi kısmı maalesef ışık dinlemiyor(kontrollü geçiyorum vs. olayları da buna dahil).Araçlar da o zaman yaya yok diye kontrollü geçsin. Kime göre kontrol! Kaza yapan herkes zaten kontrol ettiğini düşünüyor. Şahsen ayağımda kilitli pedal bile olsa duruyorum. Arkadaşın başına daha ciddi bir şey gelmemesine sevindim. Bisikletli olarak yolda bir taşıt gibi görülmek istiyorsak, taşıt gibi davranmamız lazım. Her zaman olmasa da çoğu zaman ışıkta beklediğimde arkadaki araçların daha saygılı olup yol verdiğine şahit oluyorum. Bu arada bu kısımda bir segment var ve segmentte 3 tane ışığa denk geliyorsunuz. Bu ışıklı veya trafikli alanlara segment açanların da kafasını anlamıyorum.

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Özhan Akgöğ evet tam olarak dediğiniz yer. Gün içinde bütün ışıklara her zaman ki gibi uyduk. Ben bazen yoldan çok ışıklara, çevredeki araçlara, kaldırımdaki yayalara bakıyorum. Her an biri atlayabilir çünkü. Yerdeki mazgala girsem en fazla düşerim, ama biri bana yada ben birine çarpsam daha kötü durum olabilir.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
@Bugraacik
Evet bahsettiğiniz durumu her gün işe gidip gelirken yaşıyorum. Su şişeleri, büyük araçların arasından fırlayan yayalar, kedi, köpek, mazgal, bozuk yol çok dikkatli olmamız lazım. Açıkça çok riskli bir yer; ciddi anlamda bi kaç saliseyle belki de arabanın altında kalmaktan kurtulmuş arkadaşınız. Bu durumda arkadaşınız tamamen kusurlu davranış sergilediği için her türlü zararı kendi görecekti. Dediğim gibi taksicinin insafına ve kazanın ucuz atlatılmasına sevindim. Bu video umarım bisikletçi arkadaşları daha dikkatli olmaya teşvik eder.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Gecmis olsun. Taksicinin aracina yazik olmus. Bisikletli arkadas tapulu arazisinde gidiyor sandi kendini galiba. Oyle bir gidis yok. 2 sene evvel belki farkli bir sekilde kaza yapmis ve anlasiliyorki ders almamis. Umarim bunda almistir. Kirmizida beklenmese bile kontrollu gecilir. Ki orada gidenler bilir o yolun karman corman trafigini. Yine bu arkadas araca dalmis bu tur kirmizi isik yanan yerlerde yayalar gecerken yayalarin uzerine uzerine gidip aralarina frensiz dalanlarda var. Uzuldummu? Fikrim yok

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Bugraacik Vallahi tebrik ederim isim hafızanız maşallah :) Bende isim hafızası pek yoktur imrendim maşallah. Dediğim gibi bu tür durumlar hep başımıza geliyor ve gelecek. Biz ne kadar sabırlı olursak o kadar iyi. İşin şu yönünden bakın şoför indi tartıştınız ve yumruklaşmaya başladınız. Davacı olmasanız bile kamu davası ..... insanı tüketir. İçimizden, dışarıda bulunan insanları da rahatsız etmeden, içimizden kayarız anladınız orayı :D Ama kamera ile de bu tarz şoförleri de ifşa şart. Kazasız belasız pedallar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Bugraacik

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Ben bu videoyu yüklememin nedeni yol arkadaşıma yüklenmek yada onu hor görülmesini istediğim için değil. Ortada bi hata var belli ki, bu hatayı tüm bisikletlilerin görmesi ve hiçbirinizin bu hatayı yapmaması için aklınızda bi yer etmesini istediğim için yükledim.

Bu yüzden sözüm meclisten dışarı ama, arkadasa yüklenmek yerine biraz da dikkat etmemiz gereken şeyleri ders çıkarsak bence daha iyi olacaktır.

@Osman Tuğrul Şoför orada kavga istiyor olsaydı her türlü kabulümdür. Tek hareketle sırtımdaki teleakobik jopu çıkarıyorum. Ama şükür ki iyi bi abimiz denk geldi.

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

h.erarslan86

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Mosso
Çok geçmiş olsun.

Ben kendim şehir içi işe gidip gelirken tüm bağlantı yollarında yavaşlayıp dikkat kesiliyorum. Yani bunu yol benim hakkım olsada yapıyorum. Çünkü bu videodaki gibi bazen yol bizim de olsa (yeşil de yansa) yola atlayan araçlar olabiliyor.

• Beğen

mete90

Üye
Tepki
11
Kırmızı ışıkda mümkünse beklemesi mi gerekiyor. KARDEŞİM SEN TAŞIT OLDUĞUNU İDDA EDİYORSAN O KIRMIZI IŞIKTA BEKLİYECEKSİN. BU KADAR.

• Beğen
Tepkiler: Özhan Akgöğ

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@h.erarslan86

Tabiiki her zaman yapılması gereken budur.

@mete90

Biraz yukarılarda da belirttigim gibi, sizde bu hatalara düşmeyin diye paylaşım yaptım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mete90 Evet mümkünse beklenmesi uygun. Güvenliyse geçersin bu kadar basit. Neresi zoruna gitti. Herkesin güvenlik anlayışı ve tedbiri kendisini bağlar. Burada çoğu kimse arkadaşın hatalı olduğunun zaten farkında. Yazılı her kurala motamot uyuyorsan forumlarda büyük harflerle yazmamaya da dikkat etmelisin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sağ taraftan gelen araç, arkadaşınızın sağından vurmuş olsa, yani bir nevi kafa kafaya gelseler daha kötü olabilirdi. Ucuz atlatılmış bir kaza.

Geçmiş olsun, çok dikkat etmek gerekiyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ucuz atlatılmış bir kaza, çok geçmiş olsun. Halden anlayan bir taksi sürücüsüne denk gelmeniz de en azından çirkin şeyler yaşamamanız adına şans olmuş.
Sanırım bisiklet doğal olarak bir misyon/sorumluluk yüklüyor çoğu kullanıcıya; "daha duyarlı/daha bilinçli" olma adına, çoğumuzun bu tür olaylarda özellikle bisikletli arkadaşa daha fazla tepki gösteriyor olmamızın da nedeni budur belki. Kötü örnek adına başarılı ve fakat talihsiz bir durum, hiç birimizin başına gelmemesi ümidiyle, tekrar çok geçmiş olsun.

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Erdal YILMAZ

Bizim de tek şansımızın o olduğunu düşündük. Sağolasınız.

@BF Okuru

Tabi ki yapılmaması gereken bi hareket olarak paylaştım bunu. Herkesin dikkat etmesi ümidiyle.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Bazı taksici arkadaşlar gerçekten iyi niyetli oluyor. Bize kırmızı ışıkta geçip yandan çarpan bir taksi olsa vereceğimiz tepkiyi bir düşünün, o adamın videoda verdiği tepki ile karşılaştırın.
Arabasının çizildiği ve aynasının kırılmasını elbette mırıldanacak :) Sonuçta adam kullanıyor o aynayı ve maddi bir değeri var :) Bana kalırsa maddi karşılığı da verilmeliydi taksiciye.

Arkadaşa çok geçmiş olsun, olay anının paniğini yaşadığı belli oluyor zaten videoda. Allah kaza bela yaşatmasın, kendisi de biraz dikkatli olsun tabi :)

• Beğen

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Öncelikle geçmiş olsun.
Burada diğer arkadaşların da belirttiği gibi trafik ışıklarına uymakta fayda var, çok ciddi bi şey yaşanmaması sevindirici demekten başka denecek bi şey yok.
Oluyor arada arada sıkışmamak için sarı ve kırmızıda geçtiğimiz ama yeşilde bile bir kaç defa trafiği kontrol etmekte fayda var kavşaklarda.

Kazasız belasız bol keyifli günler dilerim.

Kefter

Daimi Üye
Tepki
202
Bisiklet
Giant
Verilmiş sadakasi varmış çok geçmiş olsun dostum...

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Gökhan Akkaya maddi konuyu çok şükür ki yirttik. Fakat adam o an onu düşünseydi konu başka yerlere gelirdi.

@sspl teşekkür ediyoruz. Umarim tüm arkadaşlar ışıklara uyarak ve dikkatlice geçiş yapmaya özen gösterir.

@Kefter sağolasın hocam

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geçmiş olsun. Bende uymaya çok dikkat ediyorum. Hem kendi sağlığım için, hemde başka araç kırmızıda geçince onu eleştirebilmek için. Kısa bir anımı anlatayım, ataşehirden ümraniyeye gidiyorum. Kırmızı ışık yanıyordu, kamyonun sağında durdum bekliyorum ışığı. Kamyonda sağda oturan adam bana dedi ki "kardeş niye geçmiyorsun plaka yok sende bişey olmaz". Bende ona dedim ki "abi ben geçersem başka birisi geçtiğinde ona hiçbir şey diyemem. Herkesin uyması gerekiyor kurallara." . Adam bana hak verdi vesselam, yeşil ışık yandı ayrıldık.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
geçmiş olsun..

arkadaşınızın rahatlığına hayran kaldım.. alenen 2 kırmızı ışıkta da çatır çatır akıyor, "buralar hep bizim" der gibi rahatlığa gel haha :D

• Beğen