2250 TL'ye MTB toplamak

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Merhabalar arkadaşlar.Okulumda bir arkadaşım benden özenerek tekrar bisiklete başlamak istediğini ve bütçesinin 2500 TL olduğu ve Mtb istediğini söyledi.Bende ona bu bütçenin bir kısmını kask gözlük vb. şeylere ayırmasını ve geri kalan para ile de bisiklet almasını söyledim.Oda bir kaç gün sonra tüm markalara baktığını ve hoşuna giden bir şey olmadığını kendisine özel bir bisiklet istediğini söyledi.Bende ona bisiklet toplayabileceğimizi böylelikle daha içine sineceğini söyledim.Tamam diyerek benden bir parça listesi oluşturmamı istedi.Bende aşağıda görmüş olduğunuz listeyi oluşturdum.Sizce bu bisiklet bu parayı eder mi ? Bisiklet toplamak yerine 2.el bisiklete mi yönelmeliyiz ? Bu fiyata 2.elde daha iyi donanımı olan bir bisiklet bulabilir miyiz ?
(Not:Arkadaşımın iyi düzeyde bisiklet tecrübesi var.)
black_background_wood-wallpaper-1680x1050.jpg

• Beğen
Tepkiler: ss80MTB
Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Efe Cycler Fiyat hakkında ne söylesem boş, ama ikinci el ruble&zincir&aynakol birbiriyle kullanılmadıysa yani farklı farklı insanlardan alınıyorsa aşınmışlıkları ve kullanım alanları farklı olacağından çekiş sisteminde sıkıntı yaşamanız gayet mümkün.

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@M.Burak KARADAĞ Ruble ve zinciri aynı kişiden alacağız.Aynakola gelince Sram aynakol ve Shimano çekiş sisteminin birlikte çalıştığının bir çok örneğini görmüştüm.Yorum için teşekkürler.

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
Yokmu başka fikri olan ?

anon

Daimi Üye
Tepki
253
İsim
Emir Taha KENAR
O kadar modelden nasıl hiç birini beğenmemiş ilginç

• Beğen
Tepkiler: Ghost ve q`o`khaN

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@emrthknr Beğenmemekten daha çok özel olma çabası diyelim.

amed_doan

Üye
Tepki
6
İsim
Ahmet
Bisiklet
Salcano
Bence iyi olan bölümleri de vaar, Kötü olan yerleri de var. Maşa, carbon set iyi. ama 2. ellerin ne kadar kullanıldığından emin olman düşündürdü beni. 2. el 2.500 tl ye fox maşalı slx setli ve carbon setli bulabilirsin. Sahibinden.com da Salcano Assos 50 antalyali bir arkadaştan bakabilirsin. Link bulabilrsem koyayım :)

(link)
Vites setini X9 yapmıştı arkadaş. çok iyi componantları var. Ben alacaktım. ama Assos 50 x7 nin sıfırını 2 bine bulduğum için sıfır aldım. Tavsiye ederim.

Usta Bu Karbon setin sıfırını nerden alıyorsun ? Benim de ihtiyacım var. Replika galiba aldıkların?

anon

Daimi Üye
Tepki
253
İsim
Emir Taha KENAR
Carbon parçalar carbon olmayabilir çünkü sadece carbon gidon bile 200 lira diye hatırlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Nurhak Emre Şen

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
36t tek yaprak aynakol ile ne arazide ne de yolda performans alınabilir. 36x36 yokuşlarda, 11x36 düz yolda yetersiz kalır.
Daha önce söylenmiş, ruble, zincir, aynakol birlikte kullanılmadıysa aşınmaları farklı olacağından uyum sağlamaz.
215TL karbon set ikinci el ya da replika/sahte kesinlikle alınmaz. Sürüş esnasında kırılması durumunda çok ciddi sakatlanmalara neden olabilir. Sağlamlığı kanıtlanmamış karbon parçalar yerine alüminyum kullanmayı tercih ederim.

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@amed_doan Güzel fikirleriniz için teşekkürler Carbon parçaları Aliexpress'ten almayı düşünüyoruz.
@emrthknr Carbon parçaları Aliexpress'ten almayı düşünüyoruz ondan bu kadar ucuz.
@Tolga Günsezer Dişliyi duruma göre 30-32-34T olarakta alabiliriz o yüzden sıkıntı yok.Carbon parçalara gelince Aliexpress'teki Feedbackları en yüksek olan parçaları seçtik ama belki Carbonların yerine 2.el alü Ritchey sette alabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa555

amed_doan

Üye
Tepki
6
İsim
Ahmet
Bisiklet
Salcano
AliExpress den aldığınız ürünlere belli bir ücreti aşınca vergi dilimine tabi tutuluyor mu? Ne kadar a kadar malın yalın ücretini ödüyoruz? Madem o kadar ucuz biz de ordan alalım :)

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@amed_doan Vallahi ne söylesem yalan olur.Daha önce hiç alışveriş yapmadım ama sınır 100 Dolar galiba.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
yorumlara katılıyorum tekli yaprak aynakol yarış dışında tavsiye etmem ve çinden alacağın çakma karbonlara para verilmez çöpe atma paranı
2.el sayfasında bir gez 2500 e kadar oldukça iyi mtb alabilirsin benim tavsiyem 2.el temiz bir mtb alman

meting

Üye
Tepki
0
İsim
metin gençalp
Bisiklet
Geotech
@amed_doan
Kargo hariç 75 euro sınırı var. Bi de yanlş olmasın ama bir yılda mı ne 2 adet mi öyle bişey sınırları var.

CANOZAN

Üye
Tepki
41
İsim
CAN
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben konuyu şimdi gördüm bende mtb topluyorum toplama biraz pahalıya geliyo ama elime anca ara ara para geçtiği için göz ardı edilebilir ama üsteki o carbon gidon boyun sele borusu vs 200 tutması mümkün değil sadece karbon gidon orta halli bir marka 300 tl ve üzeri sahibinden comda 150 ye satanlar var sıfır diye emin olun replikadır benden bir tavsiye isterseniz 2500 nakit varsa ikinci el güzel bir bisiklet bakmanız çünküm toplama oldumu sınırı biraz aşa biliyosunuz ben kendimden misal verim benim bisikletim 2000 liralarda başladım şimdi hesaplıyorum 4500 buluyo nefis denen şeye sahip çıkmak lazım biraz daha iyi iyisi derken uçuyoruz kendimizi tutmak lazım ben tutamadım allah sizi tutanlardan eylesin :)

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

OnurCG

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Salcano
@Efe Cycler(link)
buna bir bakn

big 1029

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Ben sadece şu üçlüden hoşlanmadım... Aynakol en azından bir slx olsun, o carbonlara para harcayacğaına oralara yedireceğin parayı jant setine yedirmen gerek. Bisiklet orasından hızlanıyor kolay ivmelenme içinde hafifliğe jant setinden başla bence. Geri kalan parçalar maşa falan idare eder...

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Bence toplama işine girmeyin çok yanlış yoldasınız aliexpress ten parça alınmaz elinde kalır gidon dağda bayırda mal olursunuz benden söylemesi