2200 tl'ye kadar MTB

Tepki
20
Bisiklet
Focus
ORBİS PLUS'ın MTB bisikletlerine bir göz atmanızı tavsiye ederim.Fiyat ve tasarım olarak oldukça dikkat çekici görünüyor.

Scudo

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
neden 29" jant istemiyorsunuz ?

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@İsmail.Emre.Padır

luca serisine baktım, acaba nerenin bisikleti biliyormusunuz? sıkıntı çıkarsa servisi nasıl ilgilimi?

@ramazanedis

29lar genelde daha ağır oluyor 1-2 kilo farkediyor birde manevra kabiliyeti biraz daha zormuş

Ahmet Faruk Eğit

Daimi Üye
Tepki
578
Bisiklet
Scott
Mossobisiklet.com adresine girip Elite SLX modeline bakmanizi öneririm. 2300 gibi liste fiyatına full slx 30 vites sistem, slx gobekler, disk frenler ve epicon x2 gibi bir donanim listesi var. Pesin parada liste fiyatina yizdet 15 indirim yapıyor mosso bayileri. Hele 2800 küsür liste fiyatina Elite XT modeli var ki akillara zarar. Full XT ve pazarlikla 2500 nakite alınır o alet. Lastikler no name ve jantlar mosso logolu. Uzun vadede bir de MT55 jant seti ile yarış koşar :)

• Beğen
Tepkiler: onur tuna

M.J.

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Bende alternatİf olarak orbİs plusluca 9.0 db deore 26er İ tavsİye edebİlİrİm, "krİterlerİnİze gÖre!"
:)

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Ahmet Faruk Eğit

lastikler ruben yazıyor sanırım fena lastikler değil bir bayi bulup gidip inceleyeceğim çok teşekkürler

@krmtoprak

orbisplus lar güzel fakat servis ağı gibi konularda bilgisizim şu an için eğer bilginiz varsa bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

Tepki
20
Bisiklet
Focus
Bisikletleri fiyatlarına göre gayet iyi ancak servis ağı konusunda pek bir bilgim yok.Size en yakın orbisplus bayisine bunu danışmalısınız .

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar dün sirkeci bisikletçiler çarşısına gittim ve eski bir istanbullu olarak doğru yeremi gittim inanın emin değilim ( tren garına sırtını ver, yolun karşısına geç şeklinde) eskiden dükkanlar doluydu şimdi 9-10 dükkan var epi topu ve sadece 3-4 ü yarar. neyse önce yurt bisiklete gittim igman deore baktım zaten salcanodan başka bir şey yok orada igman deore 26 için 1800 e indiler. dedim tamam biraz daha gezeyim yurt bisiklet sağımda kalacak şekilde ara sokağa doğru yürüdüm , yanyana iki küçük dükkan vardı yurt bisiklete daha yakın olana girdim bianchi-carraro-ghost bayisiydi ona ghost 8000 sordum dedim nakit kaça olur; dedi "sen alıyorum de hallederiz" , orada bir kıllandım zaten neyse dedim söyle son fiyatını , 2850 dedi dedim güzel fiyat, indiriyorum dedi , bismillah dedim bakıyoruz, bu bozuldu, peki dedim crx 930 ne kadar direk liste fiyatını söyledi, son kaça olur dedim yine liste fiyatını söyledi, dedi sen hakkını kaybettin falan bende çıktım o an deseki 8000'i al git hediyem olsun yemin ederim almazdım öyle sinirim bozuldu. böyle esnaflıkmı olur anlamadım manavdan elma almıyoruz sonuçta önce internetten kendi başıma sonra burada sizlerle daha sonrada topladığım bilgilerle gezerek mutlaka araştırma yaparım ve sanırım herkes aşağı yukarı aynı yolu izliyor ve olması gerekende zaten bu diye düşünüyorum. anadolu yakasındaki bir çok bisikletçiyi sadece telefonla aradım -ki bu çok daha az resmi bir durum fakat buna rağmen hep kibar dönüşler aldım işittiğim en kaba cümle "telefondan fiyat vermem pek doğru sayılmaz ama madem uzaktasınız şu kadara olur diyebilirim" cümlesiydi ve bence gayet makul ve anlaşılabilir bir cevap. dolayısıyla istanbuldan benim için en kolay bisiklet alınabilecek mekan olan sirkeciden en azından bir dükkandan (ki ghost bayi ve elinde 8000 var) vazgeçmek zorunda kaldım. ki sirkeci gerçekten en kolay yer izmitte oturan için [evine en yakın efetur şubesi kadar uzak atla hareme - haremden vapur - vapurdan azıcık yürü al bisikleti - bisikletle atla vapura vapurdan otobüs- izmite gelincede in bisikletle git evine servis bile bekleme].
sonuç olarak bu haftada alamadım bisikleti fakat sağlam pazarlıkla ne kadar indirim alınabileceğini gördüm genelde %15'e kadar indirim yapabiliyorlar zorlarsanız ama tabi bu üst modellerde geçerli diye düşünüyorum. neyse alım işi 2 hafta sonraya kaldı bakalım ama bütçe artık liste fiyatı üzerinde 3300 civarları :D

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
forumda sakinlik var sanırım kimse bir şey yazmamış

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@onur tuna

Bütçe 3300 olmuş o zaman bunlara bakılabilir:
(link)
(link)
Yerli markada Salcano Assos 40 SLX veya Carraro CRX 970 modeline bakılabilir.

• Beğen

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Berke Kazankaya

ktm ve cube'da frenler m395 imiş ve yokuş aşağı çokta iyi değil bu frenler (kendimden biliyorum)
fakat carraro crx900 serisi çok mantıklı duruyor

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@onur tuna

Evet yabancı markaların hepsi böyledir biraz düşük donanım oluyor. Carraro'yu öneririm jantı, donanımı, freni uzun yıllar sorunsuz gider...

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Nihayet geldi martın son günü.üzerinde gelen maşa havalı değil yağlı oil yazıyor gerçekten güzel maşa hakkını veriyor.frenlere viteslere diyecek bir şey yok süper arka aktarıcı katalokta rd-m 675 yazıyor sanırım 670 aralarında fiyat farkı yok gibi üç euro fark.sorun yapmadım elcikler salcano.resim yükleyemiyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@selami atay

hayırlı olsun assos'unuz sorunsuz bir şekilde kullanmanız dileğiyle. birde test yazısı yazarsanız tadından yenmez

selami atay

Daimi Üye
Tepki
249
Bisiklet
Giant
Teşekkür ederim ama ben genelde asfaltta ve kaldırımda kullanıyorum.tam anlamıyla test yapamam sanırım test için dağda ormana gideceksin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepki
26
Bisiklet
Batus
Sram istemiyorum demişsiniz ama bir sedona 750 yi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Vites geçişleri,ağırlığı,tasarımı vs. çok tatmin edici

• Beğen

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
@Yiğit Türkben

siz kullanıyormusunuz sedona 750 yi

Tepki
26
Bisiklet
Batus
Üzerinde yoğunlaştığım bir model bir kaç kez düz yolda test etme şansım olmuştu.