22 yaşında iri birine tavsiye?

alp güven

Üye
Tepki
56
Selamlar,bir süredir düşünüyorum hem spor amaçlı hemde ulaşım amaçlı şehir içinde kullanmak için bisiklet almayı.ancak merak ettiğim bazı noktalar var;

185 boyunda 115 kilo olan birini çekicek bir bisiklet varmıdır?
400 liraya kadar böyle bir öneriniz varmıdır?
bu fiyatlarda dikkatimi çeken ürün geotech atlas modeli ancak çok ağır gibi duruyor.
forumlara falan bakıyorumda öyle,düşüncelerim var şehir bisikletleri ve dağ bisikletleri ayrılmış,sağlamlık açısından dağ bisikleti alıp yol lastiği taktırma gibi bir düşüncem var böyle birşey olabilirmi?
birde okul ev arası ve arada gezmek amaçlı kullanmayı düşünüyorum.araziye hiç çıkmayacak.bu fiyatta bir bisikletle günde 10 km gidip 10 km gelinebilirmi?çok zor olurmu?performans olarak pek sıkıntım yok lisanslı sporcuyum ancak böyle sorunlarım var.fikirlerinizi iletirseniz sevinirim.

mesafe örnek olarak ankarayı bilenler için 100.yıldan maltepe kadar.
teşekkürler.

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi ağırlığın fazla.O ağırlığı layıkıyla arıza vermeden uzun süre çekecek bir bisikleti toplamak baya bir maliyetili olacaktır.400 lira çok iyi bir bütçe değil.Özellikle bu kilo ve boya karşı.Boy gene sıkıntı değil ama kilo problem olabilir.Jantlar çabuk yamulabilirler.Ağırlığını çekecek iyi bir jant alalım dersek en aşşağı 200 tutar gibime geliyor.Araziye çıkmasanda iyi bir jant alalım.Başın ağrımasın derim ben :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Evet arkadaşın önerisi de güzel.Vardı abi satılık bisikletler.Forumu takip et derim ben :)

alp güven

Üye
Tepki
56
teşekkürler.jantların eğilme durumu kötü gerçi diğer düşüncem var sele yokmuş gibi görünücek ama yapabilecek birşey yok ona :).mühendislik son sınıftayım spora fazla vaktim olmuyor diet de yapamıyorum.bisikleti denerim belki demiştim ama bütçemi arttırmaya çalışayım genede.

• Beğen
Tepkiler: tolga1976

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ya bütçeni 900 liraya çıkartırsan çok güzel 20 inçlik bir tane whistle var.Kırmızı beyaz.Çok güzel bir alet.Ama bütçe fazla dersen forumu takip et derim ben abi.Ama bü ürünüde düşünürüm dersen özelden mesaj at yardımcı olurum.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Arkadaşım bende 115 kiloyum.. Dağ bisikletinede biniyorum yol bisikletinede.. Korkma kolay kolay bişi olmaz.

Sen bakma internetten yazan fiyatlara..

Git o paraya peşin Deltada Geotech Neon al.. Sen rica et verirler bisikleti.. Bakma sen internetten fiyatına..

Hem 1.85 boyda 115 kilo çok abes durmaz.. bisiklet üzerinde irilik iyidir, araçlar çekinir senden..

E biliyozda konuşuyoz.. Ben nerelere gittim o kiloyla aklın hayalin durur..

Bi şi olmaz, merak etme..

alkankoca

Aktif Üye
Tepki
28
sana bu biskleti önerirrim benım boyum 1.75 rahat biniyorum ve sağlamlığı hakkında da şunu söyleyebilirim izmirde gezmediğim dağ bayır kalmadı birkere bile akord ayarı yapmadım bu fiyata da bu hafiflikte bisiklet zor bulursun bende bisikleti 2 amaçlı kulanıyordum 2 takım lastiğim var (bunlarıda yanında hediye olrak vereceğim) uzun yola gideceğimde yol lastıklerı dağa çıkacagım zaman dağ lastıklerını takıyorum bu bisiklet ile bir günde 155 km yol yaptım yollastiği kulandığım için beni zorlamadı tavsiye edebilirim (link)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

dogan avcı

Aktif Üye
Tepki
90
merhaba,

tolga ayla arkadaşıma katılıyorum. bence de deltaya git al goetech i.delta bisikletteki tüm arkadaşlar ( özellikle İstanbul da Ulaş kardeşimiz) yardımcı olur. ben de 189 cm, 114 kg dım corratec aldım 3 sene önce ulaştan son derece yardımcı oldu ve çok çok memnunum bisikletimden. düşüncen de güzel. ama bisikletle beraber biraz yediklerine dikkat de edersen kilolarının hızla eridiğini göreceksin. bu konu deneyimle sabittir. şu an 95 kg a kadar indim ::))
selamlar,
dogan avcı

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@alkankoca

Abi iyi hoş diyorsunda adam 1.85 yani 19-20 inç arası bir bisiklet kullanması lazım.O bisiklet 16 inç.Resmen gömülür adama.Benim boyum 1.78 bana bile küçük geliyor 16 inç.Ona daha da küçük gelecektir.

• Beğen
Tepkiler: alp güven

alp güven

Üye
Tepki
56
yorumlar için teşekkürler,ancak peşin fiyatta o kadar indirim yaparlarsa kaparım bisikleti.en geç 1 ay içinde ama zannetmiyorum 600 dan 400 e düşeceklerini :( bisikletde çok uygun.aradığım olay birde para buldukça ufak ufak modifiye yapabilinmeli bisiklete.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
ankarada sds bısıklet ve erdoganlara bısıklet war sds ılk tercıhım gıt ogun abıye boludan ısmaılın slmı war de derdını anlat bısıkletınle cıkar gıdersın ordan ıyı bısey al cunku anladıgım kadarıyla benım gıbı 365 gun kullanıcaksın

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Sds kapanmadımı?

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Hmmm bilmiyodum.Nereye taşındı?

alp güven

Üye
Tepki
56
@M.Burak KARADAĞ

ümitköy tarafına biryere taşınmış googledan sitesini bulabilirsin

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
ya kusura bakmayın ogun abıyle (sds) konustum bu gun bı parca lazımdı ama umıt koydekı yerıde kapatmıslar erdoganlar bısıklet kaldı bı orayada bı bak ora acık ama

alp güven

Üye
Tepki
56
@kuduzk9

hadi ya :( emekte delta bisikletle o opsiyon kaldı demek.geotech neonu cok beğeniyorum aslında ama o paraya vermeleri çok zor gibi.tolga abinin dediği fiyata :( .şimdi 2 sorunum var ; bisikleti alıcam mart ayına kadar yatıcak, almasamda seneyemi alsam diyorum yoksa ölü sezon ucuza alma gibi bi ihtimalim varmı onu düşünüyorum :D

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@alp güven

Kaliteli bisikletler dolar euro üzerinden hesaplandığı için şansına artık..

Bence bisikleti al.. Bahara kadar bakarsın üst model parçalara denk gelirsin ikinci el, onları takar-söker meşgale olur sanada..