Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

22 yaşında genc bir öğrencinin feci sonu. Aman arkadaşlar Dikkatli olalım!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında salim kurt tarafından paylaşıldı.

1. salim kurt

salim kurt Üye

Seviye:
    Hürriyet haberden alıntıdır.
    ''
    ÜNİVERSİTELİ GENCE "YOL CİNAYETİ" Antalya'da kamyon sürücüsünün, aracın kasasındaki ağır küspe balyalarını indirmek için bir ucunu yolun karşısındaki ağaca bağladığı ipi fark etmeyen motosiklet sürücüsü 22 yaşındaki Deniz Kılıç, gergin ipe boynundan takılıp feci şekilde can verdi. Kamyonun sürücüsü aracın kasasındaki ağır küspe balyalarını evinin önüne indirmek için bulduğu yöntem, can aldı. Kasadaki küspe balyasına bağladığı ipin diğer ucunu, yolun karşısındaki bir ağaca bağladı. Bu işlemin ardından aracı çalıştırıp birkaç metre ileri giden sürücü birkaç balyayı bu şekilde araç kasasından indirdi. Sürücü aynı şekilde yeni bir balyayı bağlayıp aracın direksiyonuna geçti. Bu sırada yoldan geçmekte olan motosikletin sürücüsü Deniz Kılıç, havada gerili ipi fark etmedi. Boynundan ipe takılan ve motosikletin üzerinden fırlayıp yere çakılan Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Edebiyat Öğretmenliği 2'nci sınıf öğrencisi Deniz Kılıç, olay yerinde yaşamını yitirdi. Ömer ERDEM - Mehmet Kılıçaslan/DHA
    ''

Paylaşmamın nedeni gecen yaz sahilde uçurtma ipi boynuma dolandı. Nerdeyse kafam kopuyordu. ölümden donmuştum. Aman arkadaşlar dikkat edelim. Kaş yaparken göz çıkmıyor değil.

2. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin, kazadan beladan korusun inşallah sanada geçmiş olsun kardeşim.

salim kurt bunu beğendi.
  3. salim kurt

salim kurt Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Allah cümlemizi korusun.Kartal- Moda sahilyolunda yaşananlar kitap olur zaten. Daha yayalar bisiklet yolunun farkına yeni yeni varmaya başlamış. ilk zamanlar büyük sıkıntı yaşıyorduk. hatta arnavut kaldırımken sahilyolu ateri oyunlarındaki parkurlara benziyordu, çukara düşen oyun dışıydı.

4. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    oooffff....

ben artık geçtim ülkenin 50 yıllık, 100 yıllık planlar yaparak adım atmasından...
    bi kişinin tüm hayatını, geleceğini düşünerek adım atmasından da geçtim...

yahu, bi hareketin 3-5 saat sonra nasıl sonuçlara yol açabileceğini bile düşünemiyoruz...
    yola ip germek nasıl bir akılsızlıktır!!

Abdulkadir ARSLAN bunu beğendi.
  5. salim kurt

salim kurt Üye

Seviye:
    Katılıyorum. Terörist yapsa bu kadar etkili olmazdı. Annesinin gözyaşları feryatları yürekleri dağlıyor. Spiker sadece kısa bir yorum yapabildi. başka bişey diyemediler. akıl işi değil. Mantığın donduğu kaldı yerdeyiz. Ağızları bıçak açmıyor. Rahmetliye o yolda başına kaza gelir diye uyarsalar, 40 yıl düşünse bu aklına gelmez. Filmlerde bile nadir gözüken bir olay... Allah herkeze akıl fikir nasip eylesin demekden başka bişey gelmiyor aklıma.

6. Ömer Ertuğ

Ömer Ertuğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Bence kamyon sürücüsü cinayete teşebbüsden yargılanmalı.

mustafa apçin bunu beğendi.
  7. tayfun sezer

tayfun sezer Misafir

Salim KURT kardeşim sanada geçmiş olsun Merak ettim uçurtma ipine nasıl takıldın?

8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bunun adı kaza mı şimdi?
    Cinayet.
    Silah yerine ip kullanarak birini öldürmek.
    O samanı yiyecek inek kadar bile akıl yok insanlarda.
    Tutuksuz yargılanır, 3 ay ceza alır oda tecil olur.
    vs vs.
    Yazık.

9. salim kurt

salim kurt Üye

Seviye:
    Küçükyalıdan maltepeye sahil yolundan dönerken bir kaç cocuk uçurtma uçuruyordu yeşil alan ile bisikletyolunun bitişiginde uçurma adalara doğru ilerideydi yani yolu yukardan çapraz kesiyordu. ben geçerken çocuk ipini yere doğru yaklaştırınca ip poynuma takıldı, yere düştüm.gerçi ipi ve uçurtma uçurtuklarını bile fark etmedim yarışıyorduk arkadaşlarla. arkamdan gelen arkadaşlar çocuğun kasten yapdığını söylediler. Mavi bir kaskım vardı yere düşmenin etkisiyle çatlatı. ben düşünce gülüşmeye başlamışlar. Kavga çıkıyordu sahildeki insanlar ayırdı. boynum fena soyuldu sağlık oçağında pansuman yaptırdım. Allahtan kaskım ve sırt çantam vardı. kötü düştüm.

10. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bisiklete binmek ne zor iş :S geçmiş olsun...

11. salim kurt

salim kurt Üye

Seviye:
    teşekkürler. AA ilginç bişey daha şileye giderken biz kamyonculardan korkuyorduk onlar hepsinden kibar çıktı. korna çaldılar selam verdiler, bizi korkutmamak için yavaşladılar biraz açıkdan geçtiler. özel arabasıdakiler küfür edip bişeyler atıp gülüp gittiler. Bu bizim zorumuza gitmedi. ben 50 yaşıma hatta 80 yaşımda bile dik bir şekilde durabilirken olar çökecek. yürümekde bile zorlanaçaklar.

12. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Kamyoncuların geneli trafiğin (uzun yol) en tecrübelilerinden küçük araçların kamyonların altına girmesi vb durumlarda genelde küçük araç sürücülerinin kamyonun kendi gibi istediği anda duramayacağı vb durumları hesaba katmamasındandır. Kimi kamyonların içi çoğu evden temiz ve düzenlidir. Ayakkabı çıkartılır öyle girilir araca böyle bi aracın şoförüne denk gelmişsiniz anlaşılan.

13. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin geride kalanları da korusun. Ben de benzer şekilde resmen ölümden döndüm. Bir sabah antrenmanından sonra yokuş aşağı evime doğru giderken pazarcıların çadırlarını kurmak üzere gerdirdikleri iplere takılmaktan son anda kurtuldum. Zor bir iş bu ülkede bisiklete binmek Allah esirgesin hepimizi. Dikkatli olalım.

14. salim kurt

salim kurt Üye

Seviye:
    Kesinlikle en zorlu parkurlardan biri türkiyede şehir içinde bisiklet sürmek.

15. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin... Sorumlular cezalandırılmalı...

Buna benzer bir olayda benim başımdan geçti. Artvin Yusufeli ilçesinden - Erzurum İspir ilçesine bisikletimle giderken (bölge çoruh nehri vadisinin bir koludur) HES inşaatları yüzünden yolu kapatıp bir tünel yapmışlar. Tünel daha inşaat gidecekte başka yol yok mecbur tünele girdim. Tünel zifiri karanlıktı. Tünelden inşaat kamyonları geçtiği için mecburen iyice kıyıdan gitmek zorunda kaldım. Ne kadar dikkat etsemde yola paralel çekilmiş bir inşaat teline başını çarptım ve burnum şiddetli kanadı. Mecburen geri döndüm ve bir inşaat kamyonunun kasasına bisikletimi yükleyerek tüneli geçebildim. İşte yurdumdan manzaralar. Tünel bitmeden yol kapanır. Ne aydınlatma, ne asfalt nede koruması olan bir karanlığa sizi mahkum ederler...

-Paşa- bunu beğendi.
  16. Abdulkadir ARSLAN

Abdulkadir ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Akılsızlık degıl bence cahıllık 3.5 kurustan kacma tonlarca agırlıgı kaldıran fortifler var motorsuz 1 milyar ve bı gencın ölümü 3 .5 kurusluk balyaya degdımı acaba hele hele ailesi onca sene okutup mezara koymak ıcınmı büyüttü cok üzücü kı bunlar ulkemızde artık normal olay olarak karsılanıyor görülüyor

17. OKANYILDIRIM

OKANYILDIRIM Yeni Üye

Seviye:
    akıl almaz bişey bu olay, tv den takip etmiştim..söyleyecek söz bulamıyorum