Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

22 temmuz bireysel gezim ve antremanım...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında gokhancan tarafından paylaşıldı.

1. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    22 temmuz gunu gerçekleştirdiğim bireysel gezim ama malesef fotoraf cekemedim. cunku makinem yok.

bayrampaşa kartaltepe mahallesinden 2 gibi Hareketle sariyer istikametine doğru yola çıkmaya karar verdim.

derken istinyede acayip rüzgar çıktı. Neredeyse 25 km/sa hızla giderken ruzgar hızımı 15 km/sa kadar düşündü.

Neyseki sariyerden devam ederek önce kilyos yoluna ilerlemeye karar verdim.

İlk kez gittiğim burada dik rampalar çıktı önüme tabi bitanede köpek kovaladı.

Cok sıcak ve saat 3.30 gibi olmuştu. Rampaları en hızlısından tırmanırdım ama bölgeyi bilmediğimden riske girmedim.

Aşşağı inip rumeli feneri ve kavagına devam ettim.

Kavakta durup ihtiyaclarımı giderdiğimde km saatim tam 45 km gösteriodu.

Kısa bir aradan sonra tekrar yola koyuldum.

Oda nesi ? Rüzgarı arkama alacağımı düşünerek sevinirken rüzgar yine bana esiyor :))

bahçeköy girişinden orman yolundan ilerlemeye karar verdim ve sırasıyla,

Bahçeköy, kemerburgaz istikametine doğru harika bir ortamda yol almaya basladım.

Bunun sonucunda hazırlandıgım uzun yol gezisi için mükemmel bir fırsat oldu.

gayet yokuşlu ortamda yüksek performansla pedal çevirerek ilerliyordum.

Neyseki yolun devamında göktürk bölgesine inen yoldan devam ederek biraz yokuşlu olan hasdal bölgesine uzanan otoyolu kullanarak yol almaya devam ettim.

Oradan Alibeyköy. Alibeyköyde bisikletçiye uğrayarak gevseyen arka civataları sıktım. arka göbek canımı sıkıyo bu arada.

Velakin 88 km devirmiştim. Saat 7 civarıydı.

Pekde fazla yorgunluk belirtisi yoktu.

Alibeyköyden kücükköye yol aldım. Ve gezimi basladıgım noktada durarak bitirdim. km saatimi sıfırladım.

95 km saat 8.10 civarıydı. Bu zorlu rotayı bisikletimdeki arka göbek problemine ve sıcağa rağmen guneş batmadan bitirdim.

Yol dik yokuşlarla dolu bir kez olsun durmadım. Özellikle kemerden aşşağı sallanınca,

Hasdala gitmek icin çok dik iki yokuşla karsılaşıyosunuz. Bisiklet antremanı için bu yollar gayet uygun.

özellikle bahçeköy ve kemerburgaz arası muthiş. Bu arada bunun iki katı yolu giderim ama bu sele sorunuma bir çözüm istiyorum :((

Sele 5 saatten sora resmen beni ağlatıcak hale getirio.

saygılar.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Emek verip öykünüzü bizlerle paylaşmışsınız. Paylaşım için teşekkürler. Epey yorucu bir tur olmuşa benziyor.

3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Umarım sele sorununa bir çare bulursunuz. Ben içime tayt giyerek çıkmama ragmen 4saatten sonra agrı başlıyor :( bir çözümü varsa bende rica ediyorum:)=?

4. Çağlar Akkoyun

Çağlar Akkoyun Aktif Üye

Seviye:
    ben bir günde 95 km. yapsam heralde 2 gün hareket edemem. ama ben de yavaş yavaş artıtıyorum.

gokhancan bunu beğendi.
  5. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yapamayacağınızı düşünmeyin, devamlı aklınızda yapabilirim düşüncesi olmalı.

Bu arada bende 10 km lerle basladım ama bir ay sonra bi baktım 100 km leri rahatlıkla görüyorum .)

tabi ben sporla ilgileniodum normal zamanlarımda koşarım sprint koşusu yaparım.

Ama uygun beslenme uygun dinlenme uygun antremanlarla 9-10 ayda maraton koşucak hale bile gelebilirsiniz. 9-10 ay idman yaptıgınızda uzak yolları bile gidecek hale gelebilirsiniz.

Azimle çalışmaya devam yılmak yok.

saygılar.