Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

22 Temmuz 2012; Ankara Eymir Gölü Bisiklet Turu (Toplam 40 km) 2 Ayrı Rota

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

1. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    22 Temmuz 2012; Ankara Eymir Gölü Bisiklet Turu (Toplam 40 km) 2 Ayrı Rota

Buluşma Noktası: Güvenpark
    Buluşma Saati: 08:15

Güvenpark'tan Hareket 08 30'te.

R O T A M I Z
    Güvenpark---Kolej--İncesu--Türközü--İmrahor Köyü Çankaya viyadüğünün tam altından geçerek vadiye gireceğiz.
    Yeşillikler,çiçekler,çeşit çeşit bitkiler arasında olacağız
    Mühye köyünde kısa bir mola vereceğiz ...
    Çiftliklerin tarlaların arasından geçeceğiz----Derkenn EYMİR GÖLÜ'ne iki koldan giriş yapacağız Dönüşte iki rotamız var

1.ROTA:vadiden tamamen düz bayan-erkek acemi usta herkes rahatlıkla gelebilir---
    2.ROTA: İşte bu perfomans seven ustaların,yorulmak nedir bilmeyen bisikletcilerin tam istediği gibi.Ormanın içinden,patikadan,zorlu dik araziden dağa tırmanacağız

Gelirken yanınızda
    Yedek Lastik-Yama Takımı-Alyan Takımı getiriniz.

Düzenleyen: Bisiklet Gönüllüleri Birliği
    Ayrıntılar için tıklayınız...

2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ah abi ramazana denk gelmese...
    BUgün hariç iki haftadır her sabah eymir&mogan balıktaydım :) belki arabayla eskorluk yaparım size :)

3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Oruç Allah rızası için tutulur. benim bildiğim bu. Orucun bir de sosyal yanı vardır; her zaman yiyecek birşeyler bulamayan insanların halini anlamak. dünya üzerinde milyalarca kişi bünde 2 doların altında yaklaşık 3,7 lira veya daha az kazanıyor. milyonlarca insan uykuya aç yatıyor. bunu anlamak için de bir firsattır oruç. tüm gün rızkı peşinde koşup, karşılığını alamadan aç yatan adem oğlunu biraz anlamak adına da tutulur.

tüm bunlardan daha ayrı olarak, İlam dininin 5 şartından biridir. Allah ın merhamet ve rızasını kazanmak için yapılan ibadetlerdendir. ancak, benim bu serzenişinizden anladığım, orucu uykuya tutturacağınızdır :) tüm gün aç bilaç çalışım bir lokma ekmeği katıksız yiyen insanları anlamak adına güzel bir tur eğer oruçluyken yapılacaksa.

bunlar benim tabii ki kişisel düşüncelerim. doğruluğu veya yanlışlığı polemik konusu yapılabilir. ancak, tüm gün iftar düşüncesiyle verimsiz çalışır ve iftarda mükellef sofralarda tıkabasa doyulursa, sahurda yenilen aşırı yemekler nedeniyle uyku tutmaz ise, ibadet yüzünden amaçlar ve görevler savsaklanır veya hiç yapılmazsa, bu işte bir yanlışlık var demektir.

herkesin kutsal ramazan ayını, kutlarım. nice ramazan aylarına erişmelerini, sağlık ve barış içinde nice yıllara erişmelerini dilerim.

CandanC ve H.ibrahim Erdemir bunu beğendi.
  4. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi kesinlikle katılıyorum söylediklerinize ama ben inanılmaz su kaybediyorum.Kızılayla evim arası 10-11 km arasında.Sırf orada bile 1 letreye yakın su tüketiiyorum.DÜn eymir dönüşünde tam 6 litre su tüketmişim hal böyle olunca çokta imkan olmuyor :)
    Polemik konusu yapmaya değmez bile :)
    Bu tura da oruçlu olarak çıkacaklar varsa takdir eder ellerinden öperim :) Şahsen benim yemiyor :)

5. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    İslam dini, kolaylık dini zaten. maalesef bu yıl yaz da hani epey güzel geçiyor. acımasız. Allah dışarıda, güneş altında çalışanlara yardım etsin. güç ve sabır versin.

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.