22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde oyunuzu mutlaka kullanın...Neden mi ?

noexit

Daimi Üye
Tepki
180
İsim
Kadir
Bisiklet
Specialized
1 - Oyunuzu mutlaka kullanın !!! Unutmayın ki her kullanmadığınız oy
seçimden yüksek pay alan partinin işine yarıyor.

2 - Oyunuzu yazlıkta değil, evinizde kullanın !!! Seçim tuzağına alet
olmayın.

Ayrıntılar burada ((link), bir
incelemenizi tavsiye ederim.

Scudo

jerry_f

Daimi Üye
Tepki
79
seçime katılım oranının 2002 deki gibi komik rakamlarda kalmaması gerekir busefer....teşekkürler hatırlatma (ya da uyarı) için...

noexit

Daimi Üye
Tepki
180
İsim
Kadir
Bisiklet
Specialized
rica ederim arkadaşlar, bence bu bilince herkezin ulaşması gerekiyor...

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Valla Kadir üzülerek sana katılamıyorum malesef...:( Ben oy kullanmıyacağım şahsen,çünkü benim hayat görüşümü yansıtmasını bıraktım, dürüst,ilkeli,tutarlı bir parti bile bulamıyorum mevcudların içersinde... Birde malum parti seçilmesin diye sırf hiç sevmediğim bir adamın başında olduğu bir partiye oy atmakda kendime ihanetmiş gibi geliyor...:(
Düşncelerimi daha açıklayıcı ve uzun anlatmak isterdim ama sonra siyaset filan yapıyosun derler o yüzden kısa tutayım...:) (yöneticilere selam)
:D

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
@mazhar

Zaten kimse sizin aradıklarınızı siyasi partilerde bulamıyor , bu konuda sizle hemfikirim. Ama size kendi kendinizi yönetme yani sizi yönetecekleri seçme hakkı verilmiş ve siz partilere olan tepkinizi oy vermeyerek , seçme hakkınızı reddederek , sandıkta göstermeye çalışıyorsunuz. Bence kendi hür iradenizi kısıtlayarak milletin başındakilere tepkinizi göstermek ve başkalarının oylarıyla yönetilmeyi seçmek bir çözüm değil. Tepkinizi sandık yerine meydanlarda , mitinglerde göstermek bence en mantıklısı , böyle yaparsanız en azından kendi özgürlüğünüzden taviz vermeden tepkinizi göstermiş olursunuz.

Yaşça büyüğümsünüz , sadece düşüncelerimi belirtmek istedim. Umarım alınmazsınız.

• Beğen
Tepkiler: jerry_f

noexit

Daimi Üye
Tepki
180
İsim
Kadir
Bisiklet
Specialized
(link)

bu yazıyı biraz önce okudum...sana düşüncelerimi aktarmak isterken murat...düşüncelerinde son derece haklısın...ama açıkçası laik bir partinin iktidarda olmasını istiyorum bunun içinde oyumu kullanacağım...tamam beni görüşlerimi tam olarak yansıtmadıkları doğru, hangisi yansıtabiliyor ki... bizi seçtiklerimiz mi yönetiyor ondanda şüpheliyim ya neyse sonuç olarak düşüncene saygı duyuyorum benim bu yazıyı göndermemin bir sebebi oy kullanmayınca ne oluyor bilincini oy kullanacak kişilere bildirmekti.. Amacıma ulaştıysam ne ala ama tepki göstermek amaçlı insan oy kullanmayacaksa da varsın kullanmasınlar... Ama neden oy kullanıp neden kullanmadıklarını bilsinler...

nede olsa demokratik bir ülkede yaşıyoruz değil mi ;)

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@andac

Niye alınıyım,bilakis düşüncelerinizi çok güzel ifade etmişsiniz.sonuçda aynı fikirde olmak zorunda değiliz...Tepkimi en azından meydanlarda gösterme önerinize ise katılıyorum ve öylede yapıyorum zaten.tepkimi demokratik bir biçimde,yasalar çerçevesinde,medeni bir biçimde gösterdim.ve bundan sonra da göstericemde...
Saygılar...

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@noexit

Verdiğin link'deki yazıyı okudum ve sevindim kadir...demekki aynı fikirdeyiz.bu yazıdaki her satırın altına imzamı atarım,çok güzel dile getirmiş durumu...işşte tamda bu sebepden dolayı kendime ihanet ederim diyodum...
Biraz tehlikeli bir konu olduğu için yüzeysel geçme durumunda kalmıştım ama bu yazı her şeyi özetlemiş...
Yobazlıksa buda yobazlıkdır,bu Atatürk'çülük değil,sitatükoculukdur.
yazacak çok şey varda yanlış anlaşılırım ve konuda yanlış yerlere gider diye yazamıyorum.hassas bir konu anlıycan...kısmet olursa ilk görüşmemizde fikirlerimizi paylaşırız...
Not:mesela sen parti kursan hiç düşünmem oyumu sana atarım kadircim..
:D