22 Şubat Cumartesi NTV de Bisiklet hakkında en çok neden bahsedelim?

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletin en temel vazifesinin ulaşım aracı olduğunu vurgulayabilirsiniz.
Herkesin yakın mesafeler için bisikleti ulaşım aracı olarak kullanabileceğini ve bununla birlikte fiziksel ve zihinsel olarak insan vücuduna pozitif faydalarından bahsederseniz sevinirim.

Maalesef bazı durumlarda olumsuzlukları görmezden gelip yapılan bir şeyin pozitif yönlerinden bahsetmek daha faydalı oluyor. Kimse problemlerle uğraşmak istemiyor, o zaman problemlerle insanların canını sıkmamak, teşvik etmek gerekir diye düşünüyorum. Zaten kullanım arttıkça toplum bilinci de kendiliğinden oluşacaktır, ihtiyaçlar bu yönde olunca yerel yönetimler de bu ihtiyaçları karşılamak için çalışma yapmak zorunda kalacaktır.

Ehhh bu işin zorlukları da sizin bizim gibi bisiklet sevdalılarının omuzlarına yıkılıyor. Başlangıçlar en zorudur. Hollanda da başlangıçta trafik kazaları olmasaydı belki de bisiklet konusunda şu anki bilinçte olamazlardı.

Scudo

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
bisiklet fiyatları konusunda, kdv ötv ne varsa indirim yapılsın, yada devlet tayvanlı bir firmayla anlaşma yapsın ve türkiye de üretim yapsın ki nakliye parası cebimizden çıkmasın. hem devlet hem de biz kazanalım

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@yucel gulesenoglu

Yücel Bey, hakikaten not alıyorum, sorularla bu yönde evrilirse konuşmanın akışı bahsetmek isterim.

@ReşitÇağırgan

Reşit Bey, iyi antrenmanlar, not aldım, inşallah bahsedelim.

@Eser Sevinç

Eser Bey,
hepsine katılıyorum, kısaltarak not aldım.

@Hakan Yıldırım

Hakan Bey,
bu kadarı programın kapsamını aşar sanırım.
Fakat İngiltere'de firmaların çalışanlarına bisiklet çeki verdiğini ve bu çekle alınan bisikletin vergisinin ödenmediğinden
bahsetmeyi düşünüyorum uygun an gelirse.

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç
Tepki
13
Bisiklet
Salcano
Bisikletin bir ulaşıma aracı olduğunu ve Türkiye'ye deki sürücülerin bu konuda bilinçsiz olduğunu ve bu sporun artık öğrenilmesi gerektiğini, bisikletçilerin daha çok bisiklet yoluna ihtiyacı olduğunu vurgulayabilirsiniz.

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
Soner Bey bence spor kültürünün oluşması önemlidir , sadece yol yaparak yada bisikleti yönetimlerin desteklemesi ile uzun vadede olması gerekilen hedefe tam ulaşılamaz düşüncesindeyim , onun için bu kültürü okul çağındaki çocuklara kazandırılmasının da önemli olduğunu düşünüyorum. Bu doğrultuda okullarda yada çocukların katıldığı etkinliklerle bisikletin çocuklar için bir oyuncak olmakdan çok bir spor , ulaşım ve sosyalleşme aracı olduğununda öğretilmesi uzun vadede güzel sonuçlar yaratacaktır sanırım. Diğer arkadaşların belirttikleri yanında bu konuyada değinmek iyi olabilir. Örnek verecek olursan Antep te çalıştığım bir zaman diliminde oradaki engelli çocukları bisiklete bindirme faaliyeti düzenlenmişti ve çok güzel sonuçlar olmuştu sosyalleşmek ve paylaşım adına. İyi programlar dilerim.

• Beğen
Tepki
9
Bisiklet
Kron
Yarın saat 11.00'de siz kamera, biz TV önünde hislerimize tercüman oluşunuzu büyük bir haz ile izliyor olacağız.

• Beğen
Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
@Halil EROĞLU

Ben de şaşırdım program olmayacak sandım. Kayıt alacağım bekliyorum.

(link)

• Beğen

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Program birkaç bölümden oluşuyor herhalde. Şu an Bengi Semerci'ye sorun alt başlığı var. 30dk falan kaldı bitmesine programın...

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel gidiyor program

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Program benim için hayal kırıklığı oldu.
Sarıhan Ailesi'nin yurtdışı bisiklet turları, küçük yaştan bisiklet kullanımına başlama ile ilgili teşvik edici bilgi ve açıklamalar, bisikletin faydalı bir araç olduğunun vurgulanması dışında kanımca çoğumuzun dileği olan, ülkemizde toplumun artık yollarda da sayıları giderek artan bisikletliler hakkında bilinçlenmesinin gerekliliği, bunun bir uygarlık ölçüsü olduğunun vurgulanması, bizi yönetenlerin bu konuya dikkatlerini çekmek... daha birçok konuşulabilecek şey vardı.
Program, yapımcı ve sunucusunun belirlediği çerçeve içinde sıkışıp kaldı.
Bir başka fırsatın daha iyi değerlendirilmesini diliyorum.

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
@Onur Ali İmren

Ben de buna katılıyorum o konuda hiç birimizin şüphesi yok :asik:

• Beğen

Oğuz Mert

Aktif Üye
Tepki
231
Bisiklet
Fuji
Ne dedikoduymuş arkadaş bitmek bilmedi kadın konuştukça ben sinir oldum. (Sanırım bu da dedikodu)

Tibeti de görmek isterdik. Umarım en yakın zamanda daha geniş ve Tibetli bir program daha yapılabilir. Birçok şey eksik kaldı maalesef.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan

Bu program geldi aklıma. Sunucu adamın ağzına ağzına tıkayı verdi cevapları. Soruyu soruyor cevaplarken adamın lafına girip kendisi cevap veriyor. Sanki bir şey kanıtlamıya çalışıyor. Konuk rahatsız olduğu belli oluyor. Madem kendin cevap vereceksin oraya niçin yordun adamı. Bir de dikkat edin adam anlatmaya başlayınca fenarik giriyorlar. Seyrederken ben krize girdim konuk ne olmuş acaba?

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper