Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

22 nisan... hava güzel bir çıkalım :)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cobike tarafından paylaşıldı.

1. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    arkadaşlar selam,

havalar ısındıkça vücudumda barındırdığım kurtların sayısında artış olduğu kanaatindeyim. Sabah serdara hadi hadi diye diye, ki Pazar günü de ev keyfi de bir ayrıdır, zorla çıktık…ama ben mutluyum. Plan evden Boğaziçi üniversitesine gitmek. Ardında bakacağız artık..

üniversiteye son hız gitmişiz biz ter içindeyiz. malum herkes yolda..

üniversiteye bir vardık, şenlik var.:eek: Ne şenliği, çocuk esirgeme kurumundaki yavruları memnun etme şenliği. Harika:)
    inanın bir 20 dakika falan mutlu çocuk manzaraları seyrettim. sosyal sorumluluk klubü düzenlemiş ki tebrik ediyorum.
    Bu arada serdara beni çek baskılarım birkaç sonuç veriyor:D :D :D
    URL=http://imageshack.us][​IMG][/URL]

Çekme işlemi bitince ben doğadaki renklere bayıla bayıla birkaç kare çektim. Onları da paylaşayım yüksek müseadelerinizle:) .

okulda birkaç sohbet, biraz yeme içmeden sonra hadi aşağıya bırakalım kendimizi dedik. Hatırlayan hatırlar, geçen sefer o yolu çıkıp, epey bahsetmiştim. Malum ters rota gidince o bayırlar gözüme bir hoş göründü. Hem iniyorum, hem arka frenimin _artık beni sıkma zahmet olmazsa_dediğini duyuyorum resmen. Çünkü nasıl ötüyor anlatamam.:D :D :D

inişten sonra bizi böylesi yoğun bir trafik bekleyeceğini bilmiyordum. Yol hem kalabalık, hem de yayalarla uğraşıyorum. Ne sürdüğümü anlıyorum ne keyfini. Amacım sanki yalıçapkını ile bir yere varmak. Bir o aradan bir bu aradan fenalık gelmiş bana. Serdar da trafikle dalga geçiyoruz, devam et diyor. Hem gülüp hem Kaçkar bisiklete kadar sürdük.
    Kaçkarda birkaç yeni arkadaşlar sohbetten sonra eve geldik.

Bu arada trafikte birileri ile atışma, yoğun trafik gerçekten bize artık Pazar sahile de çıkılmıyor dedirtti ya hayret içindeyim. en güzel mevsim yaz, ama İstanbul uyuduğu uykudan uyandığı için bize eziyet. Yemin ederim, saat başı araba geçen köy yolarında çok binesim var:eek: o araba da köye saat başı kalkan minibüsler olsun mümkünse.:rolleyes: :rolleyes:

Yine de bisiklet tepesinde keyifli dakikalarım oldu tabi. En azından bunlar karım olsun:in:

Hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum...

sevgiler

KevSerSeri ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  2. Turhan Evci

Turhan Evci Forum Bağımlısı

Seviye:

Paylaşımın için teşekkürler Cobike.
    Sık dişini, İznik gezimize az kaldı. Özlemini çektiğin o güzelim boş yollarda, yorulunca bisikletin üzerinden hiç inmeden doyabildiğince dut yiyebileceğin günlere az kaldı. :D :D

cobike bunu beğendi.
  3. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Banu Ablacım bil bakalım bugün ne oldu? Bugün bisikletim ile tek başıma gezerken bir anda karşıma Yalıçapkını çıkmasın mı? Ben gezerken genelde bir gözüm yolda diğeri ise doğada ve kuşlarda olur. Yalıçapkını Kuşunu görünce ilk aklıma gelen sen ve Yalıçapkını'n oldu. :):) Tam fotoğrafını çekecektim ama makinemin zoom'u yetersiz kaldı. Daha fazla yaklaşamazdım kuşu rahatsız etmek olmaz. Ama Yalıçapkını'na ilk defa rastlıyorum Erzincan'da. Hayret ettim doğrusu. Çok sevindim ama. Yalıçapkını'nın haricinde birçok kuş gördüm birde. Tepeli Toygar, Arı kuşu, Sarı Kuyruksallayan, Erguvani Balıkçıl, Şahin ve Atmaca.. Tanımlayamadığım kuşları saymıyorum.

Ben çekmedim ama çekenin ellerine sağlık. Bir tane fotoğrafını koyalım.

Paylaştığınız geziniz için çok çok teşekkürler. Güzel bir gün geçirmişsiniz.
    Serdar Abime, sana ve Yalıçapkını'na saygılarımla...

Sevgiler...

cobike bunu beğendi.
  4. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    banu hanım sizin bisikletlere yakında boğaziçi diploması vericekler:):)

paylaşım için teşekkürler...

5. mutu88

mutu88 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hergün bisiklet üstündesiniz Maşallah:)
    Bol sporlu günler....
    Keyifli gezilerde buluşma ümidiyle...

cobike bunu beğendi.
  6. böCek

böCek Kıdemli Üye

Seviye:
    cobike =) cumartesi günü yani dün sizi ve resimleri burda olan arkadaşları ada vapurunda gördüm =) 11:10 felandı kadköyden kız arkadaşımla bindik vağura acaip kalabalık olduğunu gördük indik inerken baktım tanıdım :) bugunde beşiktaşta sizi gördüm gene ortaköy tarafından geliyordunuz =)

cobike bunu beğendi.
  7. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    aman tanrım... çığlık atmak istiyorum sahiden... :eek: çok teşekkürler:):):)

inanmıyorum serkan ya:) bak ne dicem. bu gün bebek civarı bir bisikletli de ben gördüm. tanımıyorum ama, basmış gidiyordu:) aklıma sen geldin:):):) dedim ki serkan da böyle akıp gidecek yollarda yakında diye... kalp kalbe karşı mıdır bunu adı bilmiyorum ama, aklına çalınmak çok hoş olmuş. karşılıklı olmasına ise daha mutlu oldum:p :p :p

güzel yorumların ve emeğin için sonsuz teşekkür ....
    sevgiler...:):):)

valla eşimin okulu.. benim suçum yok. ben çıkalım dedikçe, bir boğaziçili saplantısı olsa gerek hadi basalım diyor:):):
    ben marmaralıyım ama hiç gidelim demedim daha...:):):)belki bizim okul da boğaz manzarasına taşınırsa neden olmasın...

bir gün bir turda mutlaka buluşacağız. zaten eşimle tanıştınız ama benimle nasip olmadı.
    birlikte pedallamk dileklerimle:)

yyaaa süper... havalar açtı. birbirini gören görene:):):)

keşek öyle ya da böyle durduğumuz bir yer olsaydı da reelde de tanışsaydık:):):
    çok sevindim ama yine de...görüşürüz ve pedallarız inşallah:):):)

8. böCek

böCek Kıdemli Üye

Seviye:
    =) valla duran trafikte basmış gidiyodun :p inş bigün pedallarıs

9. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Banu merhaba

Gene güzel bir tur atmışsınız. Tüm bisikletçilerin hiç sevmediği trafiğe sizde takılmışsınız. Sanırım tüm bisikletçilerin istekleri olan doğadaki boş yollardan bahsetmişsin.
    Aynen bende eskiden trafikte gitmekten hiç çekinmezdim, ama gel gelelim, şimdilerde trafikten kaçabildiğim kadar kaçmaya çalışıyorum. Dediğin gibi, en güzel gezi yerleri, doğadaki trafiğin çok az olduğu yollar.

Paylaşım ve anlatımın için çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla..

cobike bunu beğendi.
  10. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Günü güzel kılmanın yolunu bulan dostlarımız,baharın gülümseyen yüzüne meraba diyen Papatyalar gibi çogaldı.
    Bu 3.Günlük (En azından bizler için) Upuzun tatili nasıl ve ne şekilde geçiririzin telaşını yaşadı herkes.Yarın son gün.Büyük çoğunluğumuz bisikletlerimizin üzerinde olmaya karar verdik.Tabi siz güzel İnsan'larda.(Kendi adıma ben terçihimi vadi yürüyüşlerinden yana koydum.)Bu güzel günlere renk katan tüm canlara teşekkür ediyorum.
    Yüregim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

cobike bunu beğendi.
  11. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    trafiği saymazsak güzel bi gezi olmuş. sizin konuyu açtığınız dakikalarda ben henüz yeni evden çımkıştım. arkadaşımla 4 leventte buluşup Aram kardeşe uğradık (bikeandoutdoor). sonra b.taştan trafiğe karıştık ve geldik boğazaa.. bu sefer sizin indiğiniz yokuşu biz çıktık. hemde yine yürüyerek.:D doğanın güzel renklerine bizde tanık olduk. bir gün bu yokuşta karşılaşacağız galiba :)

cobike bunu beğendi.
  12. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    tesadüf eseri size katıldığımız :) cumartesi günü ada gezisinin başlığı yok mu yada biz mi görmedik saklanmışta:D oda çok keyifli bi geziydi bayada bi foto çekilmiştin ne oldu film mi yandı?:)

cobike bunu beğendi.
  13. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    ender abi, neden grupların hiç bir organizasyonda olmayıp, sadece belgrada gittiğini anlıyorum artık:) geç oldu ama:):):)

çok sağol abicim...

14. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Amanın her güne bir gezi ne güzel.
    Keşke bunu düzenli hale getirebilsek.
    Haftada bir iki ile insanın damağında kalıyor bu eşsiz tad. Haftasonları sadece keyif yapsak hafta içi ulaşım için kullansak tam süper olacak.

Banucum güzel paylaşımın için teşekkürler... İstanbul'a sevgiler...

cobike bunu beğendi.
  15. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    sonsuz teşekkürler... ne anlamlı cümleler bunlar.. yüreğinize sağlık

ya bir gün bayırda böyle forumdan dostlarla karşılaşsam, harbiden çok hoş olur:)
    böyle baksak..
    437 necati
    215 fatma oleyyyyyyy.....:D :D :D

sevinirim, inşallah birlikte de pedallarız:)

gezi ayrı bir başlıkta şehiriçi gezilerde:) film yanmadı, sizin gözler olabilir ama:):):)

katılımınızla biz mutlu olduk.. sevgiler....

valla dediğim hayalim ola da köy yerinde binsem tam süppper olacak canım. senin de yorumn için teşekkür. iyi bak kendine:)

16. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    ooohh işte bööle yafff dökünüz kurtlarııı...köy yolu için ben dün çatalca inceğize pedalladım gerçekten harika ve mükemmel,tam istediğin gibi al sana köy yolu bir gün beraber gideriz umarım...paylaşımınız için teşekkürlerr..

17. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    yine çok güzel gezi olmuş. bakalım bu tatil gününü nasıl degerlendireceksiniz sizleri yine bisikletlerinizle beraber görebilecekmiyiz.

cobike bunu beğendi.
  18. izumi

izumi Aktif Üye

Seviye:
    Ooo merhabalar,bir kac kişinin Bogaz turu planı haricinde kimseden bu 3 günlük tatilde pedallama haberleri gelmeyince şaşırmıştım ,meğer her günün ayrı bir adresi varmış:in:Cobike Bogazici Univ bisiklet icin gayet engebeli bol yokuslu harika bir parkur olsa gerek ,bir gün baska misafirler de sizinle girebilir mi acaba??

Ben de değişik bir tur yaptım,Pendik-Bayramoğlu arası minik bir seyahat(konaklamalı aile ziyareti),tabi Bayramogluna giderken E5 gözönüne alınırsa yanyol alternatifini kullanarak ulaşımımı gerçekleştirmeye çalıştım yanyol da hafif kazılı olunca yer yer inmek zorunda da kaldım fakat basitce soyleyebilirim ki yolun sıkıntı veren kısmı tüm yolun %10'u olur ancak.Yol üstünde Gebze Yuksek Teknoloji Enstitüsüne ait araziye de girip bi tur atmadan da duramadım zira bahsettiğim yer koruluk ve tam pedala layık!Anti parantez Darıca tarafına da günübirlik tur yapılabilir,yeşili görürüz emin olun :rolleyes:

Fakat yine de herşey bir yana Turhan Beeey İznik Gölü Turunu dört gözlü dört tekerlekli bekliyorum

Pınar

cobike bunu beğendi.
  19. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    valla gidelim çok bunaldım burda:)

23 nisanda evde oturup biraz ders çaıştım açıkçası. gezi planı yoktu ne yazık ki:)
    yorumlar için teşekkür...

slmlar,

sizinle daha önce tanışmak nasip olmamıştı. sevindim açıkçası:)

bir dahaki turu -ki planlı yaparsak-elbette duyuracağım ve birlikte yaparız:)

ayrıca ben de sen gibi dört gözle bekliyorum bu iznik turu ne zaman?:):):)

ayrıca senin turda hiç fena değil. son günlerdeki sıkıntım 20 km ye takılı kalmış olmak. dön dolaş 20 km yi geçemedim. ki ben ilk çıkışımda 50 km ile 2 gün dinlenmelik olmuştum ama artık bisiklet üstünde daha fazla kalmak istiyorum açıkçası.. darıca fikri süper. 1 kere gittim ve yollar sürmeye çok elverişli idi. neden olmasın yani:)

tekrar tanıştığımıza sevindim.. sevgiler...

20. izumi

izumi Aktif Üye

Seviye:
    Evet evet ben de cok bunaldım 20kmden hele bir de aynı yerden gidiş ve dönüş daha da sevimsiz kılıyor pendik-bostancı sahili ;kış uykusundan uyanan mangalcılar da cabası !Oksijen değil köfte kokuları çekmek istemiyorum ciğerlerime,eh her zaman da sabah 6 da cıkamıyorum sürüşe ,trafik terrific oluyor bu sefer de:( (baya kafiyeli oldu )

Bu sebepledir ki günler önce fakat maalesef ilgilenenin çıktığını söyleyemeyeceğim doğada pedal başlıklı bir yazı yazdım ..Yakın yerlerin peşindeyim favorilerimden biri de pendikten feribota binip ,cınarcık ,yalova yapmak falan filan...yeter ki zamanımız ve enerjimiz olsun çıkalım yola mutlaka!

bir sonraki sürüşümüz Darıca'ya olsun muuuuuuu?yol iştahımı kabartıyor :lick3:

Tanıştığıma sevindimm

Pinar