Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

22 Mayıs 2011.... İznik Gölüne....

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mtsemiz tarafından paylaşıldı.

1. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Şu turu yapmaya karar vermiştim....

Cumartesi için yaptığım planı bir gün gecikmeli uygulamaya koyuyorum....

Bostancı istasyonu, ve Gebze banliyö treni geliyor. Şehirler arası trenlere sıklıkla binerim, ancak şehir içinde kullanmadığım bir güzergah oluşundan, yaklaşık 25 sene sonra banliyö trenine ilk kez bineceğim.

Gebze'de inip sora sora Eskihisar yolunu buluyorum...

Yalova'nın dağları şekillenmeye başladı. Bu dağları yaran dere yataklarından birine dalacağım.

Türk milleti acelecidir, iskelenin yere basması için iki saniye daha fazla bekleyemez. Atlar. Aklıma vapurlardan denize düşenler geliyor...

Cahil başımla turu planlarken başlangıç yönü olarak Yalova-Orhangazi istikametini seçmiştim. Son dakikada rotayı ters yöne çevirip ne büyük bir hatadan döndüğümü dönüş yolunda anlayacaktım. Topçular'dan sola döndüm ve Altınova'ya varıyorum.

Altınova'da yönler...

Şehir çok çabuk bitiyor ve yeşil başlıyor....

Resimleri yorumsuz geçiyorum. Şehre tıkılmış biri için görüntü yeterli yorum....

Kızderbent köyünü geride bırakırken uzun kulaklı bir dost uğurluyor beni...

Artık Bursa ili, İznik ilçesi sınırları içindeyim, ama göle daha yolumuz var...

Ve İznik Gölü.. ve aşağıda Boyalıca kasabası...

Vakit sınırlı... Boyalıca'yı hemen geçip Orhangazi tarafına dönüyorum. Buradan sonra göl kendini çok az gösterecek...

Yola akan ılıca suyu...

Kendi halinde bir yol camisi...

devam ediyor....

....

2. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkamda bıraktığım Orhangazi....

Yalova son durak... Topçular'a devam edemeyeceğim. Sele üstünde 95 km sonunda kalça bölgesini hissetmemeye başladım...
    17.45 Pendik Feribotuna 17.44'de giriş yaptım...

Ayrıca Boyalıca'ya gidiş yolunda birlikte pedal basan iki yol bisikletçisi tarafından sollandım. Kendileri bunu okuyorlar ise selam eder, ayaküstü (tekerüstü desek daha doğru) uyarıları için teşekkür ederim :D

Boyalıca - Orhangazi arası yol gerçekten çekilecek yol değil, berbat, sevimsiz bir şey. Sert, pütürlü, mıcırlı asfalt, ayrıca sürekli karşıdan esen rüzgâr beni benden aldı, kalan kısımda fotoğraflar sınırlı kaldı. Feribota yetişmek için pedal, yürüyüş, serbest iniş Allah ne verdiyse kullandım... Orhangazi'den sonra tırmanışta az bir yol yürüdüysem de zirveden iniş tırmanıştan çok daha tehlikeli, ağır vasıtası, virajları, uçurumları bol olan, hiç tavsiye etmeyeceğim bir yol, neyse Yusuf'la beraber inmeyi başardık. (Yusuuuf...Yusuuuuff)

Ayrıca bir başka Yusuf ta, Orhangazi'de heybe çantaya ek ağırlık olarak binmişti... Köfteci Yusuf... :D

:vroam:

Mhmt_EMR, Kadir Yılmaz ve Taner Rona bunu beğendi.
  3. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    köfteci yusuf :) canım çekti ya eskişhirden gidip yiyesim geldi bilen bilir :) güzel bir tur olmuş ayaklarınıza sağlık

mtsemiz bunu beğendi.
  4. Kadir Yılmaz

Kadir Yılmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    tebrik ederim
    turunuzun boyalıcaya kadar olan bölümü çok güzel(bende zaman zaman yapıyorum) fakat diger kısmı pek iç açıcı degil herhalde..

mtsemiz bunu beğendi.
  5. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Doğru... Belki daha serince bir havada yapılsa ve vakit darlığı olmasa, daha başka olur. Benim için keşif turu oldu. Bilmediğim bir yolu katettim. Belki bir sonraki turda gölü güneyden alarak dolaşmayı düşünüyorum. Ancak o vakit güzergah kesinlikle Orhangazi-Yalova değil, belki Gemlik - Mudanya olabilir.

(Bir Alex değil)

:D

Kadir Yılmaz bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tebrikler murat semiz.......
    bundan sonra ekip ile yapabilirsin ,artık yolu biliyorsun ilk olay başarılı oldu ,bundan sonra kolay artık ,bu arada kızderbent yolları kötü ,evet tam bana göre, dönüşüde ordan almak istiyorum tabi mustafa dostuma eşlik ettim kendisi davet etmişti evet aynı güzergahı dönüşte almak lazım, nedeni iki tur yaptım iznik i güneyden aldım kuzeyden çıktım bence gölün etrafı gereksiz mıcır asfalt ,daha öncede yazdım o yol adamı yormakta, yol bisikleti kullanan arkadaşlarım o yolu çok süratli aldıkları için sarsıntıyı hissetmiyorlar tabi..evet benim güzergah atatürk caddeden kaytazdere camisinden aşağı olacak ...

mtsemiz bunu beğendi.
  7. dogan avcı

dogan avcı Aktif Üye

Seviye:
    merhaba,
    güzel gezi olmuş. paylaşım için teşekkürler. pedalınıza sağlık hocam.

mtsemiz bunu beğendi.
  8. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    keşke iznike gidip tekrar geri dönseydiniz aynı rotadan sırf bisiklete binmek için değil hem iznik i görmüş olurdunuz hemde imrende (köfteci yusuf) köftelerinizi ve bol kaymaklı ekmek kadayıflarınızı yerdiniz ;) ayaklarınıza sağlık.

mtsemiz bunu beğendi.
  9. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    inşallah yakında onu da yaparız... teşekkürler.

10. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Güzel gezi olmuş, ayaklarınıza sağlık...

11. Kadir AYINTAP

Kadir AYINTAP Forum Bağımlısı

Adı:
    Kadir
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Harika bir gezi olmuş tebrikler. boyalıcadan iznik yönü dediğiniz gibi asfalt sorunlu ayrıca yol çok düz ve göle sıfır olmadığı için sıkıcı herkes o yolu göle sıfır manzaralı zannediyor olabilir ama değil :( o yola bir kez girdim sonra adım atmadım.. ilerde nasipse tekrar pedallanabilir belki :) ılıca suyuna ayağınızı sokup dinlendirseydiniz keşke iyi gelirdi işe yarıyor :) Köfteci yusufun köftesinin tadını tadan bilir söze gerek yok :D orhangaziden yalovaya duple yol yeni yapıldı ama rampalı kısım hem iniş hem çıkış yönünde emniyet şeridi yok desek yeri, kamyonlar tırlar sıkıştırınca tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir dikkatli olamakta fayda var..
    Elinize ayağınıza sağlık paylaşım için teşekkürler, sağlıcakla kalın :)

mtsemiz bunu beğendi.
  12. tolga akan

tolga akan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    murat bey sızden yaklasık 30 dakıka oncekı tren kucukyalıdan hareket ederek aynı rotadan ıznık yaptık.aslında bızı yola sızın davetınız cıkarmıstı ama sıze ulasamadım cumartesı gunu:)cok guzel bır hava,cok guzel bır tur ve cok guzel bır gun oldu.sıze de tebrıkler tek basınıza kazasız belasız tamamlamıssınız.

mtsemiz bunu beğendi.